Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyi a sok lakásban tartott...

Mennyi a sok lakásban tartott állatokból?

Figyelt kérdés

Jelenleg párommal élünk 54 nm2-en, egy macskával, egy ékszerteknőssel, 2 nimfa papagájjal és két japán táncolóegérrel. Mivel papagájok 2nm-es ketrecben vannak, teknős is 60 literes hatszögletű akváriumban vannak(az egerek befértek az egyik polcra, de ők sincsenek kicsi helyen) és nekünk ezzel nincs és nem is volt bajunk. Szeretem őket, a papagájok is nagyon sokszor ki vannak engedve a lakásban, cica hálistennek elég jóo visseli, persze felügyelettel.

Egy év mulva szeretnék kutyust is, de rá még lelkileg nem készültünk fel, ezért halogatjuk, nincs még meg az a napi rutin ami mellett eleget le tudnánk vinni sétálni stb..

Amiért most kicsit elgondolkodtam: több irányból is kaptunk egy kis kritikát, hogy "madárház" meg "istálló" meg hogy túl sok az állat...főleg édesanyám felől jött a roszallás, hogyha valaki bejön, mit fog mondani. Hálóban csak a macska van, a többiek kint a nappaliban.

Egyiktől sem fogok megválni emiatt, félreértés ne essék, csak kiváncsi vagyok mások véleményére, hogy ez már sok és beteges?



2016. jan. 13. 00:03
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Elnézést az elírásokért!
2016. jan. 13. 00:06
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az állatszeretetből sosem elég, az nem lehet beteges!:) Viszont egy kutya nagyon sok időt és türelmet igényel! Ami azt illeti rengeteget! A kutya nem igazán olyan egyszerű eset mint a macska, papagáj, vele játszani kell, el kell fárasztani, sétálni kell vinni, kivinni pisilni stb... Tanítani kell, fegyelmezni! Szerintem egy kutyával már kicsit a feje tetejére állna a lakás, és nem biztos az sem, hogy a macskával jól kijönne a kutya. Én úgy tudom, hogy egy kiskutyát csak kismacskával lehet összeszoktatni, különben nem fogják szeretni egymást (tisztelet a kivételnek). Én azt tanácsolom gondold át alaposan, egy kutyus tényleg nehéz dolog, tapasztalatból mondom. Magában sem egyszerű, nem hogy egy macska, 2 papagáj, egerek és teki mellett!
2016. jan. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Senkinek semmi köze hozzá.

Akinek nem tetszik, nem kell nálatok lennie :)

Nekem is állatkertem van, tengerimalacok, madarak, kis-rágcsálók, teknős stb... És mikor bejönnek a házba általában még a madarak hangját sem veszik észre, mikor a nappaliba érnek csodálkoznak, hogy ennyi állatot tartunk és még sincsen szag :)

Erre én csak azt válaszolom, hogy tisztán tartva nagyon kevés állatnak van szaga. Itt is tervben van még jó pár állat, Pontosan annyi, amennyit jó körülmények között tudok tartani. Általában inkább csodálva figyelik az állatokat minthogy leszólnák, mondjuk én kitessékelek bárkit, aki zavaró dolgot talál az otthonomban :)

2016. jan. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Pont ezért várunk is vele. A cica egyébként más cicákal nagyon nem, de kutyusokkal jó kijön, volt már nálunk kölyökkutyus több hétig vendégségbe, 3 nap után már játszottak.=)
2016. jan. 13. 00:15
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem sok, ha mindnek van megfelelő helye és jól megvannak, nyugalomban. De sajnos az nem tartozik a "jól megvannak" kategóriába, mikor mondjuk egy macska állandóan mondjuk a madárra vadászik, vagy a rágcsáló ketrecén ül. Nyilvánvaló mit akar, hiszen ragadozó. És egyszer talán össze is jön neki. Szóval ha állatokat tartotok akkor olyat amik jól megvannak együtt. Ne zsákmányállatot ragadozók mellett meg hasonlók. Max külön szobában. De ehhez meg 54 m2-es lakás nagyon kevés.
2016. jan. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hát nálunk a Nimfák hangját egyből észreveszik, 11-délután 4ig "munkaidő" van, a fiú sebbnél szebb dallamokat zeng, ha szerinte nem kap elég figelmet megfűszerezve egy egy tűzriadónak beillő ordítással.=D
2016. jan. 13. 00:17
 7/18 A kérdező kommentje:
A cica nem fér hozzájuk. Az egerek túl magasan vannak, a madarak meg általában elrendezik, ha esetleg odadugja az orrát a rácshoz, de sohasem mászot rá a kalitka oldalára, és nem lépett fel támadólag sem. Szegénykém nem egy túlságosan ösztönállat, legünk őszinték, balfxsz egy macska=D
2016. jan. 13. 00:19
 8/18 anonim ***** válasza:

Abszolút nem sok, nálam 72 négyzetméteren van 550, 100 és 80 literes akvárium, 20-30 literes gömbakvárium, 4 betta tartó fedeles miniaksi(most üresek), változó létszámú törpehörcsög egy nagy ketrecben és közepes méretű műanyagládákban.

Társasházban lakok, vannak macskák, ha bejönnek akkor a hörik dobozát hozzá nem férhető helyre teszem.


Nálatok legfeljebb abból lehet gond hogy a papagájuk és a kutyák hangosak, maga az állatlétszem szerintem teljesen rendben van.

2016. jan. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
Imádom az állatokat, de ennyit nem tartanék bent. Persze egyáltalán nem ítélem el azt, aki viszont igen!!!
2016. jan. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A kutya az nagy figyelem és mozgás igényes állat, kb annyit igényel, mint az összes állatod együttvéve.

Nekünk is voltak ezek az állatok (nem egyszerre) úgyhogy ismerem a szitut.

2016. jan. 13. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!