Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyi a sok lakásban tartott...

Mennyi a sok lakásban tartott állatokból?

Figyelt kérdés

Jelenleg párommal élünk 54 nm2-en, egy macskával, egy ékszerteknőssel, 2 nimfa papagájjal és két japán táncolóegérrel. Mivel papagájok 2nm-es ketrecben vannak, teknős is 60 literes hatszögletű akváriumban vannak(az egerek befértek az egyik polcra, de ők sincsenek kicsi helyen) és nekünk ezzel nincs és nem is volt bajunk. Szeretem őket, a papagájok is nagyon sokszor ki vannak engedve a lakásban, cica hálistennek elég jóo visseli, persze felügyelettel.

Egy év mulva szeretnék kutyust is, de rá még lelkileg nem készültünk fel, ezért halogatjuk, nincs még meg az a napi rutin ami mellett eleget le tudnánk vinni sétálni stb..

Amiért most kicsit elgondolkodtam: több irányból is kaptunk egy kis kritikát, hogy "madárház" meg "istálló" meg hogy túl sok az állat...főleg édesanyám felől jött a roszallás, hogyha valaki bejön, mit fog mondani. Hálóban csak a macska van, a többiek kint a nappaliban.

Egyiktől sem fogok megválni emiatt, félreértés ne essék, csak kiváncsi vagyok mások véleményére, hogy ez már sok és beteges?



2016. jan. 13. 00:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szerintem első körben a teknősnek rendezz egy tisztességes méretű aksit. 60liter nem sok.

Olyan meg, hogy túl sok állat? Nem gondolom úgy, hogy erre lenne korlàt. Amíg a szomszédokat nem zavarja, és állatoknak biztosítva van a tisztességes ellátásuk addig nem probléma.

2016. jan. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Attol fugg kit kerdezel.


Egy allatrajongo azt fogja mondani hogy persze, nem sok.


Egy atlagember meg csak nez rad hogy hulye vagy? 54 negyzetmeteren kutya, macska, papagaj, eger, teknos?

2016. jan. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Én előbb a teknős végleges helyét rendezném, mert az lesz még egy nagyobb kiadás, pláne, ha bútort is vennetek kell hozzá. A 60 litert seperc alatt kinövi. Mivel ő már nálatok lakik, róla kellene gondoskodnotok, mielőtt egy újabb állatot vesztek magatokhoz.


"Egy év mulva szeretnék kutyust is, de rá még lelkileg nem készültünk fel, ezért halogatjuk, nincs még meg az a napi rutin ami mellett eleget le tudnánk vinni sétálni stb..."

Ez viszont elég aggasztó. Tény, a séta az egy kardinális kérdés, főleg, hogy ki kell mozdulnotok hozzá a házból, de van itt még néhány fontos dolog. Pl. játék/tanítás, mert erre is rengeteg idő el tud menni.


Személyes példa: Mi séta után játszunk/tanulunk/reggelizünk, nem számoltam még, de reggel 10-15 perc biztos megvan. Az esti séta utáni játék/tanulás/vacsi általában 2 adagban történik, tehát 2x10-15 perc. Mivel egy hajas baba, este fésülködünk is, újabb 20 perc (de még ha rövid szőrű kutyátok is van, akkor is rá kell szánni 5 percet, hogy átnézzétek: fül, fog, talppárna, meg egy generál tapogatás kullancs, toklász és egyéb finomságok miatt). Szóval össze tud ez jönni nagyon, ráadásul az enyém nem egy nagy mozgás- és feladatigényű kutya.

2016. jan. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
A gyűjtési szenvedély (beleértve ezt a fajta állatszeretetet is) tulajdonképpen egy ősi, az ivadékgondozó állatoknál megfigyelhető gondozási ösztönből fakad. Ezzel csak az lehet a gond, ami minden más "szenvedélynél", hogy a külső és belső körülmények hatására hajlamos eluralni az emberi pszichét és tévútra vinni a belső késztetéseket. Ha az ember időnként elemzi önmagát és mélyen szembenéz önmagával, akkor tudja csak ezeket a belső késztetéseket "normális" mederben tartani. Számos egyedül álló ember több (esetleg több tucat) állatot tart otthon kedvtelésből (elsősorban kutyákról, macskákról van szó), amelyeket ellátni akkora feladatot jelent, amire a teljes energiáját (és pénzét) ráfordítja és az ő gondozásuk, ellátásuk jelenti számára azt az örömérzést, amit "normálisan" egy emberi családban a gyerekek, unokák társaságában kapna meg. Feltételezem, hogy ti jó szülők lennétek és remélem azok is lesztek.
2016. jan. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ha

- minden állatnak van elég mozgástere,

- van időd megfelelően gondoskodni róluk (etetés, tisztán tartás, törődés), és

- a potenciális prédaállatok megfelelően el vannak választva a potenciális ragadozóktól,

akkor semmi gond.

Senkinek semmi köze hozzá.

Nekünk két macskánk glasszál a házban. Nekem egyterű lakrészem van a tetőtérben (oda nem jöhetnek), van 4 db 30-60 liter közötti akváriumom, egy kisebb szobai röpdém 2 hullámos papagájnak, és 10 terráriumom törpehörcsögöknek (nem 30*40-es börtönök, hanem élhető méretűek) Én is megkapom olykor a családtól, hogy sajnálnak, mert "hörcsögketrecben" meg "állatkertben" lakom, de nem igaz. Mindig rendesen van minden takarítva, és nekem örül a szívem, ha végignézek a szobán:)) Sok munka van velük, igaz, de nem adnám fel egyiket sem:)))

2016. jan. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

14-es: és ha állatokra akarja szánni az idejét és a pénzét, az miért baj? Miért "kóros"???

Sok állatom van, sok időt vesz el a gondozásuk (persze némi pénzt is), de ettől még nem "gyerekpótlékok". Egyáltalán nem tekintek rájuk "gyerekként". A gyerek egészen más "műfaj".

2016. jan. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 elwera ***** válasza:
Szerintem nem olyan sok ez. Nekünk most 40 nm-en van 2 kiskutyánk és 2 nagy tengeri akváriumunk sok hallal. Nekünk minden állatunk jó fej és aranyos. Nektek is azért vannak állataitok, mert szeretitek őket és tudjátok őket gondozni, tehát akkor nincs baj.
2016. jan. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
42 tengerimalac, 5 nyúl és 4 kutya után semmi se tűnik soknak :) Az a fontos, hogy nektek ne legyen az :)
2016. jan. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!