Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lányok/nők, ti hogyhogy...

Lányok/nők, ti hogyhogy jobban féltek a teljesen ártatlan pókoktól, mint a sokkal veszélyesebb darázstól?

Figyelt kérdés

A napokban olvastam itt legalább 3-4 kérdést (és az elmúlt hónapokban is volt rá néhányszor példa), amelyekben pókok miatt akadtak ki a kérdezők.


Lányok/nők, mi újság darazsak terén? :D Pont ma harapta* meg egy darázs a karomat a melóhelyen, miközben a kútról akartam engedni a vizet. Legalább egy tucatszor mart már meg darázs a röpke 32 életévem során, viszont pók még sosem bántott. Különben a pók igen hasznos jószág, mindenféle röpködő rovart, legyet, szúnyogot, még molylepkét is pusztít, a darázsnak meg nemigen van hasznossága, mézgyűjtő méheket pusztítanak, embereket kergetnek meg, háziállatokra, kutyákra, macskákra támadnak, és a darázscsípésre allergiásoknak a fájdalmakon kívül okoz még pár kellemetlenséget (ha nincs segítség, akár még halált is).


Szóval lányok, hogyhogy az ártatlan pók félelmetesebb, mint az agresszív darázs?


*: Bizony, a darázs nem csak fullánkkal szúr, hanem csáprágókkal is támad.


2016. ápr. 6. 21:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#1: Én is néztem már meg közelről pókot, sokat :) A legtöbb nem nagy szám (nagy plötty, lábakkal - bocs, de nekem azok), de vannak egészen gyönyörűek és kecsesek is :D

A százlábúak is aranyosak tudnak lenni. S van az a házi csíkoslábú fajta, amitől rengetegen rettegnek. Szeret a házakban lenni és hosszú lába van és sok, talán ez a baj. Szerintem gyönyörű, csak sajna az ember tárgyai bonyolultak neki s egyszer belefulladt a porcukortartómba... Az nem volt pozitív látvány, de ennyi sem traumatizál engem.


A hangyákat nem szeretem, na azok agresszívek tudnak lenni nagyon. Főleg a kisebb állatokkal szemben (kisebb, mint én, nem kisebb, mint a hangya)...

2016. ápr. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
#4: A táplálkozása is érdekes. Jó, szebb lenne, ha gyorsan megölné az áldozatát, de ez nála nem így működik. Legalább nem élősködő, azokat általában nem bírom. Darázsban persze van olyan...
2016. ápr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Én Ronnal értek egyet: Miért nem lehet pillangó?

Utálom a pókokat, undorodom és félek tőlük. Szerintem gonoszak.

2016. ápr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem félek egyáltalán a pókoktók, a darázstól se csak tartok tőle, nehogy megcsípjen. Viszont amelyik állattól sikítófrászt kapok az a béka. :D Pedig az nem bánt, nem támad, hasznos kis állat, megeszi a szúnyogokat. És ezt tudom, felfogom, mégis pánikba esek ha látok egyet. Ki érti ezt? :D Sokan a pókkal vanna így.
2016. ápr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!