Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudná elnyerni a...

Hogyan tudná elnyerni a csikóm bizalmát, mit várhatok tőle?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég kaptam felesbe lovat. Egy Sodrott 1éves kanca csikót (de már 1napos korától ismerem). A múltkor amikor voltam kint és előtte mentem felágaskodott, miért csinálta ezt? Mivel tudnám elnyerni a bizalmát?

Sokan kérdezik (köztük az edzőm is) hogy mit várok ettől a lótól?! (azért mert egy Sodrott) és elég sok mindent várok. Elakarok vele kezdeni foglalkozni (pl. futószározás, lehessen normálisan vezetni vezetőszáron) de addig nem akarok amíg 100% nem bízunk egymásba.


2010. máj. 8. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:
5%
A filmekbe szoktak a lovakkal beszélgetni sokat, hogy az megszokja, megszeresse a gazdáját, és minden nap foglalkoznak vele. Amúgy nem értek a lovakhoz, de szerintem minden állat ilyen. Csak akkor lesz kezes ha sokat basztatod :)
2010. máj. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1 évesen futószárazni még egyáltalán nem kell. Ilyenkormég csak annyit kell, hogy lehessen vezetni, kilehessen kötni, le lehessen pucolni, és azért a lábait is lassan adnia kéne.

Egyébként foglalkozz vele minél többet. Itt nem arra gondolok, hogy két lábon járó almagyárnak nézzen.

A tiszteletét ki kell vívni, tudnia kell ki a főnök.

A "munka" közben alakul ki a bizalom. Tehát ne arra várj, hogy majd akkor vezetem ha majd bízik bennem, mert ilyen így sosem lesz.

2010. máj. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia.Nehéz munka lesz,de meglesz a gyümölcse.Szeretném leírni az én történetemet.

Volt egy lovam,egyedül volt a karámban. Egyszer jött mellé egy szamár,aki nagyon vad volt.Szüleim tanácsolták hogy úgy szelidítsem meg,hogy a lovammal leszek.

Hát ígyis lett.Minden nap kimentem a lovamhoz,etettem-itattam,csutakoltam,beszélgettem vele.A szamarat megsem próbáltam megsimogatni.

Mindig érdeklődve figyelt,egy idő után lassan közel merészkedett hozzám.

Aztán eltelt 2-3 hét és úgy csutakoltam a lovat,hogy a szamár a másik oldalamon állt,és néha-néha fordultam és az ő hátát csutakoltam.Hagyta.Azóta is mindenhova követ és akkor sem szalad el ha odafutok hozzá.


Szerintem te is láss neki így a dolognak.A karámban ahol van tegyél-vegyél. Ülj le középre és pl. tisztítsd a szerszámokat,szórakozz.Mindig legyen nálad egy kis csemege. És amikor oajön,akkor add neki oda,aztán óvatosan nyúlj felé.Ha biztosan ottmarad és nem remeg,akkor elnyerted a bizalmát.Onnantl aztán fokozatosan tudod erősíteni a kettőtök közötti köteléket.

Lényeg hogy sohasem légy durva,vagy hangos,még akkorsem,ha pl.megharap.Ha megharap,akkor határozott hangon mondd neki hogy rosszfiú vagy valami "nem dicsérő" szót.Érezni fogja a hanglejtéseden hogy rosszat csinált.

Bármi más jót csinál,mindig dícsérd meg,paskold meg a nyakát.

Legyél vele szeretetteljes.

Remélem,segítettem.

Szia!

L/13

2010. máj. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Használd kia természetes kíváncsiságát, és hagyd hogy ő kezdeményezzen. Néha csak tartsd a száron, míg beszélgetsz valakivel, előbb-utóbb megpróbálja majd lefoglalni magát valamivel, és te leszel ott, mint célpont :)

Mindenképp bánj vele nyugodtan, és türelmesen.

2010. máj. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
meg akartam kérdezni, milyen az a Sodrott, de már látom hogy tündéri pufipaci :)
2010. máj. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!