Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire rossz gazdi...

Tényleg ennyire rossz gazdi lennék?

Figyelt kérdés

Van 2 macskám, egy sünöm, őket teljesen nekem kell gondozni. És van egy kutyusunk amit apával ketten nevelgetünk ( nagy testű, és kis bolond Iván :D) plusz egy tengerimalacom amit rám hagyott a tesóm amikor elköltözött.

Ma felhozódott, hogy amikor ua. az a tesóm akitől a tengerimalacot "megörököltem" most kint fog tanulni külföldön és addig át kéne vennem 3 gabonasiklójának a gondozását. Anya ettől teljesen kikelt magából, hogy én amúgy is milyen pocsék gazda vagyok, minek nekem még több állat, és, hogy milyen rosszul érezhetik magukat, szeretet hiányuk lehet, és még nagyon sok mindent mondott több mint 1 óráig azt szajkózta milyen rosszul bánok velük, mikor ő ha tehetné állatot se tartana. Borzalmasan szíven ütött mert mindenem az állataim.


A macskáimat kikeverem nekik a kaját, tejet melegítek, majd utána mindkettő kap egy kis has vakarást, mivel az egyiknek most vannak kölykei őt engedem a maga útjára, a másikat elaltatom. Majd mielőtt elmegyek a suliba a kutyusom bundáját megkefélem. A tengerimalacnak odaadom a zöldségét és a vizet kicserélem.

Miután haza érek a suliból (akkor kell fel a macskám, pont ott van amikor hátra megyek hol elaltattam) újra megetetem, itatom őket, akkor mindkettő itthon szokott maradni, ezért együtt felveszem őket az ölembe és befekszünk a hintaágyba, és simogatom őket.


Este fele apa elviszi sétálni a kutyust, majd utána megfürdetem, vagy legalább is újra átkefélem. A cicók most is kapnak enni, és a hosszú szőrűnek is végig kell kefélni a szőrét.

Ezek után kiveszem a sünim ( hobbi törpesün) és minimum fél órát játszok vele a házba, visszarakom és zöldséget pépesítek neki, majd oda adom a tápját lecserélem az almát, vizet adok neki.

Ezenkívül a tengerimalacnál másfél a sünnél hetente cserélem a forgácsot. Sajnos a malackát nem nagyon lehet megfogni, tesómhoz volt hozzá szokva, ezért kiszoktuk engedni a füvön egy ráccsal elkerített és fedett részre.


Úgy érzem mindent megteszek értük, de most elgondolkodtam rajta, hogy lehet tényleg igaza van anyának.

Ennyire rossz gazdi lennék?


Bocsánat, hogy ilyen hosszan fogalmaztam, de maga a történetem se kevés. Amúgy 13 éves lány vagyok.


2010. máj. 22. 22:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nekem is sok állatom van. Két kutya, egy teknős, egy csincsila, egy tengerimalac egy pók. A pók került hozzám utoljára és miellőtt megérkezett volna anyu nekem is a fejemhez vágta, hogy nem tudom gondozni az állataimat. A kutyusoknak napi kettő séta (suli előtt és este) és fésülés/fürdés. A teki naponta kiviszem (ha nincs hideg) a kerti tóba és ott van legalább egy órát. (Azért nem többet, mert elmenne, ha egyedül hagynám.) A csincsilával és a tengerimalaccal is egy órát szoktam játszani. A zöldséget megosztom velük én is. Az etetés pedig alap.

Na ezek után megkaptam a pókot. Nagyon szeretem. Szoktam engedni, hogy a ruhámon másszon.

Anyu beallotta, hogy csak félt a póktól és azért talált ki kifogásokat. Sztem anyuddal is ez a helyzet.

2010. máj. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2010. máj. 22. 22:58
 13/18 anonim ***** válasza:

Szerintem te igenis nagyon jó gazdi vagy!!

Anyukád szerintem fáradt/írtad ,hogy este megy csak haza/Gondolom sokat dolgozik...nekem is van 2 gyerkőcöm,a lányom pont veled egykorú...volt egy törpenyuszink aki nagyon büdös volt és harapott is...minden reggel és este ki kellett takarítani...ez két naponta egy 3kg-os macskaalmot és 1 zacskó állatkereskedésben kapható préselt forgácsot jelentett...azonkívül a törpenyusziból 6 hónap alatt egy házinyulat leigázó méretű vadnyúl lett aki gyakran megharapta a gyerekeket csak úgy kedvtelésből,mert már nagyon nem bírt magával,lánnnyuszira vágyott...3 naponta evett meg egy doboz tápot és napi 2 fej salátát minimum...nyáron jobb volt a helyzet,mert szedtünk neki gyermekláncfűlevelet,meg mindenfélét.ezt azért írom le,mert az írásodból is látszik értelmes,okos,felelőségteljes lány vagy de:Szerintem anyukádnak ez már túl sok állat!szerintem ennyi kis állatkáról gondoskodnia télen min.30ezer forint.../azért írom,hogy télen,mert nyáron lehet szedni is a malackának,meg a süninek is mindenféle jót a kertben/De télen is kell nekik zöldség-gyümölcs...és amikor 3-400 forint egy saláta,vagy egyetlen darab uborka és az alma kilója is hasnló árban van akkor az igazán megterheli az ember pénztárcáját.Nekem a nyuszink havi 8 ezerbe volt benne télen átlagba!!!És ez nem vicc!Nem tudom máshol milyen árak vannak de Szentendrén 300 Ft a macskaalom ami 4x ürítésre elég...a forgács is 150-250 között szokott lenni..a táp olyan 250-től kezdődött de nem a kilósak!Az olyan kb 30 dkg-osak!maxy fél kilós,de az jó árban vaolt akkor!Szerintem anyukádnak az lehet a baja,hogy rengeteg pénzben van benne és az is lehet,hogy nem meri megmondani a testvérednek,hogy Ő vállalta az állatait és már így is gondoskodsz egy tengerimalacróla mit nem vitt magával/?/miért nem azt vitte el a siklók vásárlása helyett?

Egyébként a kutyusnak meg a cicáknak sem olcsó az éves kötelező oltások!Csak a veszettség elleniért legalább otthagy anyud évente 10 ezret az orvosnál a 3 állatra!azonkívűl akármikor lehet bármi betegségük és hát minnél több az állat otthon annál nagyob a veszélye annak,hogy valamelyik megbetegszik,hiyz a nagyszámok törvényéről asszem nem kell neked beszélnem...

Anyukádon szerintem túl nagy a nyomás...ami érthető is a mai Magyarországon!Szegény dolgozik egész nap...gondolj csak bele!

Nem lehet ,hogy a testvérednek feleakkora felelőségtudata mint neked és ezt anyud tudja?Rád fogja annak okát miért nem kell...de valójában tudja,hogy már nem fér bele...nem tudom mennyibe kerül a siklók tartása,biztos nem egyszerű táplálni őket...nem szeretnék butaságokat írni,de számold ki mennyibe kerül/hó!!!de mindent!miben kell tartani,milyen időközönként kell cserélni a vízet,a homokot vagy éppen ami kell nekik...a táplálékuk mennyibe kerül...stb

Szerintem anyud azt is szeretné elérni,hogy a tesódnak legyen egy kicsit több felelőségtudata és oldja meg végre a kisállatproblémáját úgy a hogy tudja!hisz ő vállalta!!!

2010. máj. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Jó gazdi vagy, tényleg, csak a cicának ne legyenek többet kölykei. Annyi, de annyi gazdátlan macska van, marékkal dobálják őket boldog-boldogtalannak. Ne haragudj, de ezt muszáj volt megírni.

A kutyát tényleg minden nap megfürdeted?

2010. máj. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Mivel, nem bírja megállni, hogy ne menjen bele a kis patakba, ezért általában igen. Csak akkor engedhetem előre ha tiszta, és nem szeretem ha kent van a kertbe. Meg amúgy is itt a jó idő, melege is van, legalább felfrissül. Persze rossz időbe kihagyom.
2010. máj. 24. 00:59
 16/18 anonim ***** válasza:
A gyakori fürdetés nagyon árt a kutya szőrének és bőrének. Ha csak sima vízzel mosod le, akkor semmi baj, de samponnal ne fürdesd 2-3 hónapnál gyakrabban.
2010. máj. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
ha kint rossz idő van, inkább engedd be a házba.
2010. máj. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó gazda vagy, biztos jó dolguk van az állataidnak. Sztem csak nem akar anyukás siklót, egyetértek ez előttem szólókkal. További sok szerencsét a gondozásoz!
2010. máj. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!