Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Fontosnak tartod, hogy a...

Fontosnak tartod, hogy a macskád ivartalanítva legyen?

Figyelt kérdés
Ha nem, miért?

2017. dec. 5. 20:30
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
93%
Fontosnak tartom. A szüleim nem igazán ismerik a felelős állattartás fogalmát, amikor gyerek voltam volt kutyánk meg két macskánk, egyik sem volt ivartalanítva. A macskák (mindkettő kandúr volt) egyike sem érte meg az 1 éves kort, sokszor hosszú időre elmentek, aztán egy idő után nem jöttek vissza. Az egyiket elütötték, a másikkal nem tudjuk mi lett. A kutyánk szuka volt, nem igazán foglalkozott vele senki az etetésen kívül, egész nap az udvaron volt. Egyszer megpróbálták a szüleim fedeztetni egy 3 házzal arrébb lakó ismerősünk kutyájával, szerencsére az nem jött össze. Egyébként ők még mindig azon a szinten vannak leragadva, hogy a kutyának, macskának kint a helye, sétáltatni, játszani vele fölösleges.
2017. dec. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
94%
8-as, tessék, az utánpótlás: [link]
2017. dec. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
82%

Te nagyon sötét vagy! Hol természetes már a háziállatok élete? Sehol! Tudod mi a természetes? Amikor a vadonban vagy túlélnek vagy nem, csak rajtuk múlik kapnak-e kaját és annak fejében működik a természetes szelekció, vadásznak rájuk és nem szaporodnak túl. Ezzel szemben az ember eteti a macskákat így könnyen szaporodnak, évente akár kétszer is.


Úgyhogy a macskáknál nincs "természetes" szaporodás, a macskák szaporodnak orrba szájba mert nincs ami korlátozza.



És hogy ne offoljak igen, fontosnak tartom mindazon okból amit előttem már oly sokan elmondtak.

2017. dec. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
5%
14-es, úgy értem a "természetes" szót, hogy saját maguk nemzenek utódot (amikor, és ahol akarják), és nem a legveszélyesebb, leggonoszabb lény (az ember) pároztatja őket!
2017. dec. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
95%

Én is utálom, hogy az ember beleavatkozik a természet rendjeibe és az állatok életébe.

De a háziasított állatokért mi felelünk. Az nem épp felelőségteljes hozzállás, hogy hadd fialjanak orrba szájba, majd elpusztul a felesleg.

Mi tehetünk róla, hogy háziasítva vannak, akkor mi akadályozzuk meg a felesleges szaporulatot is.

[link]

ezen gondolkozz el egy kicsit.

2017. dec. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
14%
Sok mindentől függ. Mi ha ivartalaníttatnánk a macskákat, hamar elfogynának. Falun lakunk, azért tartjuk őket, hogy egerésszenek. 3-4 felnőtt macska van általában. A lányok minden tavasszal fialnak, általában 2-3 kiscica van egy alomban. Mégis őszre legtöbbször ugyanúgy 3-4 macska marad meg. Van, hogy elajándékozunk belőlük, máskor meg csak maguktól elkóborolnak és nem jönnek vissza. Van itt egy forgalmasabb autóút, úgyhogy szerintem sok cicánkat elütötték már. Úgyhogy nálunk nincsenek ivartalanítva a macskák. Nyilván ha egy nagyvárosban lenne egy szobacicám, akkor más lenne a helyzet. Mondjuk hallottam már olyanról, hogy az ivartalanításnak lehetnek komolyabb szövődményei, de gondolom, ez azért ritkán fordul elő.
2017. dec. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
80%

Ne ivartalanítsunk! Minek az?

Tele van az utca FIP, FIV, leukózisos macskákkal?! Fertőzzék csak tovább a többieket, természetesen szaporodjanak, és ne avatkozzunk bele az természet rendjébe!

2017. dec. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
85%

Fontosnak tartom.

Nekem 2 cicám van, bár kertes házban élünk, de nem járnak ki. A kandúr és a nőstény is ivartalan.


Aki szerint meg természetes az ha a macska évente 2x szül, azt szintén felcsináltatnám évente 2x valami négerrel, aztán szüljön ő is! ;) de ugyanúgy szenvedjen a betegségektől ahogy azok a szerencsétlen macskák is!

2017. dec. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
13%

18-as válaszoló! Arra kíváncsi vagyok, hogy hogyan akarsz te engem felcsináltatni egy négerrel! Csak mert én fiú vagyok, így ezt elég nehéz lenne!



Egyébként 4 macskánk van, és EGYIK SINCS IVARTALANÍTVA, és nekünk pont jó így is! Nem értem, hogy miért szeretik olyan sokan, ha egy állatorvos ellopja a macskájuk nemét. Arról nem is beszélve, ha ivartalanítva lennének a macskáink, akkor abba a 11 éves öcsém belehalna, ugyanis már (és mindig) várja, hogy mikor születnek megint kiscicák!

2017. dec. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
88%

Fogd már fel, hogy a macskák nem úgy vannak a szaporodással, mint az emberek! Nem élvezet nekik sem a párosodás, sem az, hogy kölykeik születnek! Csupán az ösztöneik miatt csinálják! A felelős ember pedig igenis ivartalaníttatja a macskáját, mert tudja, hogy ezzel jót tesz neki! Szerinted jót tesz a nősténymacskának minden évben x kölyköt megelleni és felnevelni? Szerinted mennyire strapálja le ez a szervezetét és mennyi évvel rövidíti meg az életét? Arról nem beszélve, hogy hány betegségnek van kitéve, hogy mindenféle kandúrral párosodik. Kandúrok esetében pedig tüzelési időszakban folyamatosan mennek a verekedések, az ott szerzett sebek szintén betegségforrást jelenthetnek, illetve se hallanak se látnak ilyenkor, csak mennek a nőstény után, így ezerszer könnyebben kerülnek autó alá, vagy válnak kutya áldozatává. És akkor már nem is írom, hogy mekkora probléma az a rengeteg kóbor és menhelyi állat, akik gazda nélkül vannak, de a hozzád hasonló sok felelőtlen, sötét ember csak hajtja a hülyeséget és szaporítja a saját macskáit.

Ezek után nekem ne akard megmagyarázni, hogy azzal teszel jót a macskáidnak, hogy nincsenek ivartalanítva. Kíváncsi lennék, mit csináltok évi legalább 2 alom kismacskával. Ja, tudom, mindegyiknek mindig lesz gazdája... És azt honnan tudjátok, hogy megfelelően gondoskodnak róluk (nem úgy mint ti) és nem teszik utcára őket bizonyos idő után, orvoshoz viszik, ha beteg, megfelelően etetik, stb? És ezzel a menhelyen lévő macskák elől veszitek el a lehetőséget...

2017. dec. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!