Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Fontosnak tartod, hogy a...

Fontosnak tartod, hogy a macskád ivartalanítva legyen?

Figyelt kérdés
Ha nem, miért?

2017. dec. 5. 20:30
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom fontosnak, hisz bejegyzett tenyésztő vagyok, ivarosak és szűrtek a macskáim. Viszont a házicicceknél nagyon is fontos, ők ivartalanítva is vannak nálam!

Kedves Hypnotoid nevű felhasználónak pedig:

A kandúrok pénisze vége tüskés, fáj a nősténynek. Azért is harapják a nőstényt párzáskor, mert ez a fajdalom kell neki ahhoz, hogy megtermékenyüljön a petesejt. Nem azért csinálják mert élvezik, mindig is utáltam ezt a felfogást. Azért csinálják, mert ösztönök. Az embereket azért nem kell "ivartalanítani", mert mi tudunk uralkodni magunkon, ha nem akarunk gyereket, nyílván nem csinálunk folyamatosan. A macskák viszont ha tüzelnek, akkor párzanak, nem hagynak ki egyet sem (kivéve ha nincs pár hozzá). Tenyésztőként szeretném elmondani, hogy igen, én döntöm el hogy mikor pározhatnak és kivel. Tudod miért? Leírom. :)

1. Fajtatiszta cicákkal foglalkozok, azaz oda kell figyelnem a vérvonalra, a külsőre (mert a cél az, hogy minél szebb kiscicáim egyenek), nem pároztatok beteg és törzskönyv nélküli, illetve más fajtájú cicákkal.

2. Vállalok garanciát az egészséges kicsikre, szűröm őket a szülőkkel együtt a betegségekre. Ha beteg az egyik macskám, kivonom a tenyésztésből és ivartalanítom.

3. Nem szeretném kimeríteni a macskám szervezetét. Az egyesületemnél 2 évente 3 alom van meghatározva. Persze ezt sokan kijátsszák, de én ha látom a cicámon hogy a 3 alom se fog neki menni mert le van gyengülve, akkor csak 2x pároztatom, vagy 1x. Nem a pénz a legfontosabb és nem is azért csinálom.

Ha bármi más kérdésed van, örömmel válaszolok! ;)

2017. dec. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

31: Milyen fajtájú macskákat tenyésztesz?

Én egyetértek az álláspontoddal!

2017. dec. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
54%
31: A fajtatiszta macskáknak ugyanúgy fáj a párzás és ugyanúgy ösztönből csinálják, mint a sima házimacskák. Viszont egy házimacskát is lehet (sőt kell is) hordani orvosi vizsgálatra betegségmegelőzés céljából, hogy egészséges legyen és egészséges kölykei szülessenek. Másrészt az ivaros macskáknak (igen, a fajtatiszták is) rettenetesen kellemetlen, ha épp tüzelnek és nem tudnak párosodni. Nem örömükben nyávognak és szaladgálnak fel-alá, hanem kínjukban. A párosodás ugyanúgy természetes szükségletük, mint pl. az evés vagy az alvás, és ha nem engeded őket párosodni (hiszen ugye te döntöd el, hogy párosodhatnak-e vagy nem), az kvázi olyan, mintha éheztetnéd őket. Szóval az érveid a sima házimacskák ivartalanítása mellett egyáltalán nem logikusak, ha közben fajtatisztákat tenyésztesz, és ha nem a pénz miatt csinálod, akkor nyugodtan szaporíthatnál keverék macskákat is.
2017. dec. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

utolsó: Egy szóval sem mondtam hogy a fajtatiszta cicáknak nem fáj a párosodás.

Kéne minden macskát állatorvoshoz vinni, kéne minden macskát szűrni, de a legtöbb embert ez hidegen hagyja. Tisztelet a kivételnek.

Nem fáj nekik ha nem párosodnak, egyáltalán nem olyan mintha éheztetném őket. Ez nagyon erős túlzás. Alapjáraton azért nyávog, mert hívja a kandúrt, mert érzi azt, hogy itt az ideje. Ha nem jön, akkor abbahagyja x idő után, majd újra elkezdi. Amire oda kell figyelni, hogy ha ezt sok ideg ismétli a nőstény, begyulladhat a méhe.

Nem érveltem a házicicák ivartalanítása mellett, én csak kifejtettem hogy tenyésztőként miért fontos az, hogy ebben én döntsek. Nem tudom ezt honnan vetted. Mindenki eldöntheti hogy mit csinál a saját macskájával, úgy is mondhatok bármit, nem tudnám meggyőzni az embereket.

És itt a bibi. Szaporíthatnék házicicákat is, akiket minél több pénzért próbálom eladni - abból lenne is hasznom, nem kevés. De én a tenyésztés mellett döntöttem. Ha akarnám se lehetne belőle hasznom, hisz nem fogom több 100ezerért adni a kicsiket. Konkrétan mínuszban van a kennelem, de nem azért csinálom, hogy pénzt hozzon a házhoz. :)

Az a baj, hogy pont a tenyésztésről tanulok, a párosodásról, meg úgy mindenről, ami a cicákhoz fűződik. Hidd el, tudom mi a jó a cicáimnak, és tudom hogy mit kell csinálnom ahhoz, hogy szép életük legyen velem. :)

2017. dec. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!