Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hol tudok venni sivatagi rókát?

Hol tudok venni sivatagi rókát?

Figyelt kérdés

Bővebben: Honnan tudnék szerezni sivatagi róka kölyköt, ami egészséges és megbízható forrású?

Utánanéztem és elméletileg lehet, engedély nélkül tartani mint bármely háziállatot, de mivel állatkereskedésben nem kapható ezért szeretnék bővebb infot kapni róla, honnan is lehetne szerezni egy kölyköt.

Aki tud róluk valamit kérem ossza meg velem :)

Köszönöm


2010. jún. 16. 13:51
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
37%

Sok retardált, kivéve az utolsót és a kérdezőt. Szerintetek csivavát tartani nem állatkínzás? Az is a meleg vidékhez szokott. Vagy épp pont huskyt. Annak most nyáron milyen jó lehet?

Külföldön valóban vannak tenyésztők, akik azért tenyésztik, hogy házikedvenc legyen. Majd mondjátok, hogy a róka ragadozó vadállat. Miért, a kutya mi? Az a kutya, amelyik a rókák vagy farkasok között nő fel, ugyanúgy viselkedik, mint azok. Vörös rókát például lehet háziállatként tartani, sokaknak van is, és szelíd, de nem azért mert veszett, hanem, hozzászokott a simogató kézhez.

2010. jún. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
29%
De, egyetértek, de most mi (legalábbis az én hozzászólásomban) a kérdező kérdésére próbáltunk válaszolni. Én még a kutyatartást is állatkínzásnak tartom, bár már annyira elháziasodott, hogy a természetben nehezen élnék túl...
2010. jún. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
27%

kérdező: nagy terhet vennél a nyakadba, nehéz a tartása és rendkívül pénzigényes


14.24-es

,,Majd mondjátok, hogy a róka ragadozó vadállat. Miért, a kutya mi?" Te nagyon barom!!! a kutyát jó pár ezer éve háziasították már, egész más a mentalitása, nevelhetősége, emberhez való viszonya, mint a rókának. Pont, hogy annyira házias, hogy vadon nehezen is maradna életben, a róka viszont maxiálisan vadállat. hiányoztál, mikor a domesztikálás volt a téma, vagy teljesen kiamard a 8 általános?

2010. jún. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy nagy felelősség de a mai világban mi nem állatkínzás?

Akármit tartasz akár a saját védelmedre is, egy kutyá, hogy örizze a házadat, az is állatkínzás.

Után olvastam jobban és tényleg nem lehet tartani, igazából leszarnám magasból, hogy mit lehet vagy mit nem, mert a törvények úgyis csak az idiótáknak vannak és azért vannak hogy megszegjük azokat...

De mivel védett és már nincs sok belőle, CSAKIS ezért nem veszek.

Egyébként nagyon nem érdekelne ki mit gondol, de így hogy már veszélyesztetett, inkább megpróbálok segíteni azon, hogy segítsenek rajtuk.

Igen tudom hogy a meleghez szokott hozzá, de nagyon jól bírja a hideget is és minden szélsősőgesebb éghajlatot is mert megtudja szokni. És nem vad, ha kiskorától nevelik, igazán emberszerető és játékos.

Én nem vagyok állatkínzó ahogy gondolom sok fórumtársam sem az, de ha az ember szeret valamit akkor azért ölni is képes lenne.

Kutya? Komolyan kérdezitek milyen kutyát szeretnék? Tökmindegy, hogy milyen kutya, egytől egyig idegesítő árak vannak, vagy szerencsétlenek hibásak és azért passzolják el. Egy kutya annyi manapság, hogy abból már vehetsz valami egzotikusabb állatot.

A sok eszement ember, hogy jajj de fajtiszta iylen verseny olyan verseny... belegondtak már hogy nagyon nem fajtiszta amit milliókért árulnak?!

Ugyanolyan korcs akár a németjuhász vagy akár a sheltie vagy akármelyik kutyafajta mint amik az utcasarkon vannak.

Fajtiszta kutya nem létezik, talán még aztmondom, hogy az a pár farkas az.. de kutya nincs. Csak a sok idióta ezt kiötlötte h ú ő keresztezi ezt azt és úhh ez szép fajtiszta lesz.

Kérem senki se okoskodjon mer thülyéket beszél mindenki...

Én egyszerűen infót kértem arról a szerencsétlen állatról, nem kioktatást a sok hülye kis 10 évestől akiket az annyuk elkényesztetett. Egyszerűen megkérdeztem, tud-e valaki valamit róla és a segítésget szívesen venném, nem a hülye hozzászólásokat.

Köszönöm...

Aki meg mellettem állt ki köszönöm szépen :)

2010. jún. 16. 14:53
 15/47 anonim ***** válasza:
57%
Tippek az élethez: ha éppen nagyképűn beszólsz valakinek, győződj meg róla, hogy amit írsz nem baromság-e. Jelen esetben kicsit tisztáznod kéne a faj és alfaj (fajta) közötti különbséget.
2010. jún. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
47%

és most még le is szólsz minket? hát ha ekkora gyík vagy, akkor kövesd a saját hülye fejedet

ekkora paréj nem lehetsz...

nem igaz, h nem bírod felfogni, HOGY NEM SZOKNÁ MEG EZT A KIB_SZOTT ÉGHAJLATOT, TE OKOSKA!!!!!!!!!!!

2010. jún. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:

Ilyen nyomikat?! SIMÁN :DDD

Ne légy légyszíves, lehet, hogy igazad van és rossz lenne neki, de amint mondtam már eszem ágában sincs venni inkább segítek rajtuk.

Te mégnagyobb paréj xD

Egyébként olvasd már légyszíves, hogy csak érdeklődtem ,nem azt mondtam ha törik ha szakad veszek és kínzom, csak érdeklődtem infok után :)

2010. jún. 16. 18:33
 18/47 A kérdező kommentje:

Egyébként kutyuból pedig Border Collie az álmom, mellette nemlehet unatkozni, lehet, hogy nincs sok szabadidőm, de egy borderért lenne bőven :)

Úgyhogy ha netán valaki tudna mostanság olcsóbban biztos forrású Border kölyköt szólhat :))

2010. jún. 16. 18:34
 19/47 anonim ***** válasza:
77%

Már ne is haragudj de azt írod, hogy nincs sok szabadidőd, ehhez képest egy sivatagi rókát akarsz tartani???

Ezenkívül úgy akarsz sivatagi rókát venni, hogy kutyák közül is az olcsó border collie-ra hajtasz?

Remélem, hogy a kérdést viccnek szántad, ha nem, akkor gondold át még egyszer...

Szerinted mekkora esély van rá, hogy kapsz sivatagi rókát 10 ezert forintért? Egyébként ismerem a Wendigo's Wind kennel tulaját, de egy ilyen őrült ötlettel, mint ez a sivatagi róka, hát nem mernélek beajánlani hozzájuk...

2010. jún. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:

Én az olcsó Border Colliet, kennelből gondoltam, normális tenyésztőtől olyan minimum, 40-50.000-től.

Nem úgy olcsó, hogy pár ezer :)

Nemkell félreérteni, és a szabadidőmet úgy alakítom ahogy nekem tettsik, ha többet akarok akkor elintézem, mert senkinek semmi beleszólása, ha elvégzem a dolgom akkor ők már ilyenekkel nem törődjenek :)

2010. jún. 17. 07:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!