Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hol tudok venni sivatagi rókát?

Hol tudok venni sivatagi rókát?

Figyelt kérdés

Bővebben: Honnan tudnék szerezni sivatagi róka kölyköt, ami egészséges és megbízható forrású?

Utánanéztem és elméletileg lehet, engedély nélkül tartani mint bármely háziállatot, de mivel állatkereskedésben nem kapható ezért szeretnék bővebb infot kapni róla, honnan is lehetne szerezni egy kölyköt.

Aki tud róluk valamit kérem ossza meg velem :)

Köszönöm


2010. jún. 16. 13:51
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
72%

Mielőtt mindenkit lehurrogsz és kiosztasz, gondold végig, hogy te igaz dolgot állítasz-e.

Alapvető különbség van a fajtisztaság és a fajtatisztaság között, már itt megbukott az egész humbug, amit a kiállításokról locsifecsiztél.

Kutyát nem csak milliókért lehet venni. Tele vannak a menhelyek, sintértelepek, ahol többnyire fillérekbe kerül egy kutya.

Az, amelyik 100e Ft-ba kerül, abba fektettek is munkát, időt, pénzt, energiát, szeretetet, elhivatottságot.

Ne okoskodj olyan dologban, amiben nincs tapasztalatod (kutya tenyésztés). Ez nem csak a kutyákra vonatkozó jó tanács, hanem az egész életre.

Ha egy border collie-ra 40e Ft-ot szánnál... mégis mit gondolsz, egy illegálisan beszerezhető sivatagi róka mennyibe kerül amúgy? Olyan fél milla környékén kezdődik, de inkább 1-2 millió minimum...

2010. jún. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:

tessék Neked border collie:

[link]

1 perc volt gugliban :)

2010. jún. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:

Normális tenyésztőtől ennyiért nem kapsz bordert,legfeljebb szaporítótól.

Egyébként honnan jött a róka-ötlet?

A néphülyítőben láttad,hogy ilyet tart valamelyik közmajom?

2010. jún. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:

Talán igazatok van, sőt biztos.

Tudjátok mit? Elnézést kérek mindenkitől én voltam a hülye!

Tessék remélem most örültök.

Tudom, hogy a Border Collie-k nem olcsók és kutyát sem épp most akarok mert érettségi időszak van, úgyhogy most semmi időm sem lenne, ezért nem is vágok most ilyenbe bele.

Majd talán tavasszal, mert télen sem lenne talán a legjobb ötlet, mert van egy palotánk is ami elég dinka minden más állattal. Úgyhogy fagyasztom a témát tavaszra.

Hogy az ötlet, honnan jött? Hát igazából nem is tudom.

Csak keresgéltem a neten és láttam egy cikket róla és megtettszett. Az árát pedig én is milliós összegre tippelem, mert nem egy kóbor macska az egyszer biztos.

De azért nektek sem kéne rögtön így leszólni bárkit, én csak feltettem egy ártatlan kérdést, szépen is meglehet írni, hogy sajnos itthon nem tartható és nem is jó ötlet, ajánljuk, hogy inkább egy hasonló kutyát keress. És netán ajánltok valamit. Megértem, hogy mi van nem kell rögtön basztatni az embert.

A borderes linket pedig köszönöm, már mindegyik ilyet felhívtam még amikor felkerültek nagyjából és rögtön elviszik őket.

Mondjuk nem mintha annyira érdekelne a kutyakeresés, ugyanis van egy jó ismerősöm aki egy nagyon jó tenyésztő és nála már lefoglaltam rég egy kutyust. Elméletileg ősszel fogja kivinni külföldre és utána pedig amikor emgszületnek választhatok egy kutyust. A többi pedig megy versenyre és agilityre.

2010. jún. 17. 18:27
 25/47 anonim ***** válasza:

Már be van ígérve egy border, ehhez képest Te sivatagi rókát akarsz, vagy helyette egy ócsó bordert?

Nem igazán értem a logikát a dologban, csak ennyi a bajom. Szerintem ez pillanatnyi fellángolás volt részedről:) A colliehoz sok sikert, a rókát pedig szerintem ne eröltesd.

Puszi:)

2010. jún. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:

A rókát természetesen nem is akartam erőltetni :)

De egébként is tudtam, hogy hiába lehetne tartani akkor sem nagyon tudnék szerezni mert elindulni sem tudok, hogy honnan lehetne.

Lehet, hogy igazad van, hogy csak hirtelen fellángolás, de bordert meg rég szeretnék, és az biztosabb is :)

2010. jún. 18. 09:15
 27/47 anonim ***** válasza:

Ha egy kis palotapincsivel nem bírsz, egy border collie-val egyáltalán nem fogsz tudni...

Talán előbb az első kutyust kéne helyre rakni, rendesen megnevelni, szocializálni, és utána jöhet a második kutya.

Ha most nincs időd, ezért majd csak később veszel kutyát, akkor (különösen egy bordernél), számolj úgy, hogy a következő 15 évednek szabadnak kell lennie a kutya a számára! Nincs olyan, hogy most és most nem érek rá.

2010. jún. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:

A palotapincsi azért lüke mert nem az enyém, én nem fogok vele foglalkozni és nem is foglalkozhatok, nővérem szeme fénye és senki nem nevelheti...

Szóval erről ennyit, kutyát nevelni nagyon is jól tudok, az eddigi kutyáim mind engedelmeskedtek és nem félelemből.

Egyszerűen megkedveltetem magam velük és azt érem el így, hogy a szeretet miatt parancsolhassak nekik.

2010. jún. 19. 13:50
 29/47 anonim válasza:
0%
a sivatagból ingyen hozzhatsz.
2010. jún. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim válasza:
100%
Azoknak akik folyamatosan azt mondogatják hogy "jajj szegény állat fogságban van" Olvassátok el Gerald Durrell könyvét például a lehorgonyzott bárkát, azt hiszem abban ír pontosan erről. És egy világhírű természetbúvárnak, aki az állatok megmentésére adta az életét lehet hinni. Nem az a lényeg mekkora helyen van az állat, hanem az a lényeg hogy legyen elég "menekülési" helye ha nem érzi magát biztonságban, mert ahol van kaja, meg pihenő hely és le tudja magát foglalni, van társaság, az már bőven jó nekik, azt kell tudni mennyi a "menekülési " helyük és abban egy átlagos lakás simán belefér.
2011. jan. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!