Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hol tudok venni sivatagi rókát?

Hol tudok venni sivatagi rókát?

Figyelt kérdés

Bővebben: Honnan tudnék szerezni sivatagi róka kölyköt, ami egészséges és megbízható forrású?

Utánanéztem és elméletileg lehet, engedély nélkül tartani mint bármely háziállatot, de mivel állatkereskedésben nem kapható ezért szeretnék bővebb infot kapni róla, honnan is lehetne szerezni egy kölyköt.

Aki tud róluk valamit kérem ossza meg velem :)

Köszönöm


2010. jún. 16. 13:51
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
83%

nemakarok ellenszenves meg minden lenni veletek, de

[link]

ez azt írja h kibírja, minden éghajaton elvan, és legális a tartása

persze jobb neki a szabadban, de inkább egy szerető helyen legyen mint egy menhelyen vagy állatkereskedőnél...

2011. febr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
72%

Sziasztok én is mostanába tervezem azt amit te. Akik pozitívan szóltak hozzá azokra halgass de mondjuk a negatívoknak annyiból van igazuk hogy érdemes gimi és egyetem után tartani mert nem plüssállat vagy internetes kedvenc. Más állatok társasága NEM árt neki, mivel a vadonban is csapatban él:

http://www.youtube.com/watch?v=zzenuSaTIfE


Egyáltalán nem zavarja a fogság, sőt ellenkezőleg persze csak ha kölyökkorától neveled:

http://www.youtube.com/watch?v=SzHXZaAuafI


és szted ilyen éghajlaton milyen lenne már szegénynek? szted miért olyan nagy a füle? Ettől egyszerűen visítórohamot tudnék kapni! Hát megmondom én miért! Azért hogy amikor éjszaka vadászik (mint általában minden rókaféle), meghallja a rovarok neszelését. Ez a legkisebb rókafajta tehát nem tudna ledönteni egy gnú-t, ezért eszik bogarakat. Én is tanultam a füléről a biosztanártól hetedikben, de szerencsére előbb a wikipédián is kutakodtam és amikor eljött az ideje egyszerűen elengedtem a fülem mellett mert az egész csak HUMBUK, és ha olyan vagy mint az anyám aki azt mondja hogy a wikipédiát egyszerre több ember írja akik kevesebbet tudnak róla mint egy tanár stb. Végül is a tanár is csak ember és őneki is a tankönyvből kell tanítani a tankönyvet meg ki írja? Hát nyilván nem egy hozzáértő ember, mert vegyük úgy neki több könyvet kell egyszerre megírni matekot, angolt, németet stb. és nyilván nem kutakodik utánna rendesen csak ő is azt a butaságot írja le amit hallott valahonnan vagy le kell neki írnia! Tehát ha olyan vagy légyszi olvasd el ezt is:

[link]


Egyáltalán se nem ritka se nem veszélyeztetett! Megint csak wikipédia:

[link]


És végül ha még ezek alapján is hitetlen vagy akkor ajánlom figyelmedbe a 101 házikedven c. sorozatot az Animal Planeten ahol egyes emberek olyan vadállatott tartanak házikedvencként mint sknuk vagy a Toyger.

2011. júl. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:

Bocs, a társaságról készült videó nem túl hiteles: Csere

http://www.youtube.com/watch?v=Lvzg0NplkLE&feature=fvwrel

2011. júl. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még valami az állatkínzásos cuccal kapcsolatban, biztosan sokan ismeritek a Cimborák Hegyen-völgyön és a Nádi szélben c. filmet Nimród (a sas, asszem így hívják) befogadása nem volt állatkínzás?



Ja persze az eredeti kérdésre is akartam válaszolni, két választás. Nem muszály Afrikába menned Európában ... elmehetsz egy hétre, talán találsz olyan anyaállatot akinek nem kellett a kölyke vagy meghalt és talán örökbe fogadhatod és akkor igazán senki sem mondhatja hogy állatkínzás végül is a haláltól mentetted meg!

Magyarországon nagyon ritka a tartása és szerintem a kennel se lenne jó ötlet mert akkor szegények ugyanúgy járnának mint a nem fajtiszta kutyás eset amit a 2. oldalon írtál.

Találtam néhány külföldi eladó Sivatagi róka apróhirdetést, ha szerencséd van akkor lesz egy nem túl messze:

[link]

[link]

[link]



Anitának van néhány:

[link]

[link]


Én egyelőre egy magyar gazdit keresek akitől tudnék informálódni!

2011. júl. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
100%
...=Szíria és Irak
2011. júl. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:

Elég játékos és szereti az ember társaságát is, ha úgy van szoktatva.

Ha megtalálom a tökéletes nagy telket akkor majd az építkezés után lesz az biztos. De még nem most. :)

Nem lenne egyébként rá sok időm jelenleg, úgyhogy az ötletet szüneteltetem.

Azokra pedig nem is hallgattam akik lehurrogtak, tudom miről van szó, mert nyilván ha akarok valamit utánanézek.


Ha fogok szerezni egyet akkor is egy szép nagy saját szobája lesz ahol kedvére rohangálhat, persze sivatagos-homokos résszel lesz beborítva, így kényelmesebb neki és otthonosabb.


Ha kész lesz minden akkor majd teszek ide fel videókat és képeket és láthatjátok, hogy igenis el van ember közelében is. :)

2011. aug. 9. 15:05
 37/47 anonim ***** válasza:
100%

Jó hír, rossz hír. Attól függ hogy ebben a pillanatban a poharad félig üres vagy félig tele. Ahhoz hogy Sivatagi rókát kapj nem kell áthajóznod a tengeren, még csak egy másik kontinensre se kell menned, csak 1010 km.-t nyugatra és kell némi német nyelv tudás is, egyenlőre sajna nincs közelebb.


Switzerland (Svájc)


Bernard Pichon (A személy aki tenyészt)

E-mail: b.pichon@urbanet.ch (Az e-mailje)

CH-1054 MORRENS, Switzerland (Címe asszem)

2011. szept. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim válasza:
szerintem lehet tartani bár nem tom hogy mennyi és honnan lehetne venni. De szerintem egyáltalán nem állatkínzás aki ezt gondolja az téved.sok videót láttam már amin nagyon jól elvolt házban a sivatagi róka és semmi baja nem volt.én is szeretnék egyet csak gyűjtök felnőttkoromig.
2011. okt. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim válasza:
100%

[link]

Itt a válasz a sok hülyeségre,amit itt összehordanak.Nappal alszik a sivatagi róka,éjjel pedig-amikor előjön,

téli hideg van a sivatagban,ezért semmit nem kell párologtatnia,annál jobban kell hallania a legapróbb neszeket.

2012. júl. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy apró észrevétel az egyik válaszhoz. Nimród nem sas, hanem vadászhéja.

Egyébként a róka tartható háziállat. Nem szenved fogságban, csak kell neki jó nagy tér, ahol mozoghat. Mint a macskának. Ha kicsi kora óta neveled, nem úgy éli meg, mint a vad, befogott róka. És nem védett.

2012. júl. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!