Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok ember...

Miért van az, hogy sok ember aki nem szereti a macskákat bántaná is őket?

Figyelt kérdés

Érdekes módon ha valaki azt mondja, hogy nem szereti a kutyákat, az sosem teszi hozzá, hogy legszívesebben ezt és ezt a kegyetlen dolgot tenném vele.

Ezzel szemben akik macska utálónak vallják magukat, sokan még dicsekednek is vele, hogy pl. odament a közelükbe egy macska, ő meg szórakozásból belerúgott/megdobta kővel/ráütött/meghúzta a farkát, sőt rosszabb esetben meglőtte vagy megmérgezte. Rengeteg ilyen megnyilatkozást hallok és ezen az oldalon is olvastam már rengeteg ilyen gusztustalan hozzászólást.

Miért viselkednek így emberek csak azért mert nem kedvelik azt az adott állatfajt?

Miért csak a macskák felé irányul ez az ocsmány viselkedés? Mivel rosszabbak ők mint a többi állat?


2019. ápr. 15. 23:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#8. Nem buták, és jogosan félnek. Az állatok megérzik ha valaki ellenszenves.

A gyengébbe, védtelenebbe bele rúgni, ez a jelenség mindenhol ott van. Már iskolás korban megtanulják, hogy a gyengébbet könnyebb bántani embertársaik között is.

A macskák sajnos szabadabban csatangolnak az utcákon, így könnyebb célpont. Sokan az ölebeket is utálják, de azok nem mászkálnak gazdi nélkül.

Ha már itt tartok, én meg az idegbeteg, visítozós zsebkutyákat utálom, de eszembe nem jutna egy ujjal is bántani, egy szál szőrét sem húznám meg, csak kerülöm őket ha lehet.

2019. ápr. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ez inkább csak duma. A nagyszájú macskautáló vagy olyan buta, hogy azt hiszi attól menő lesz, ha ilyet mond. A másik, a nem menőzős meg aki inkább a véleményét akarja osztani, másokra is áttterjeszteni, szóval befolyásolni másokat, hogy ők is utálják a macskákat, ne tartsanak, stb....



Mert hogy az, hogy szórakozásból odament a macskához, belerúgott, megdobta, megütötte vagy a farkát huzogatta, az úgy nem igaz, ahogy! Aki látott már macskát, az tudhatja, hogy igen ritka az a macska, aki idegeneket közel enged magához. Annyi negatívum és bizalmatlanság van a macskákban, hogy egyből elfutnak, és még kővel is nehéz lenne eltalálni, nemhogy a farkát húzgálni.....



Egyébként pedig az utolsó kérdésedre:

Nem a macskák rosszak, hanem a gazdáik. AKik nem törődnek velük, és hagyják, hogy mások magánterületén meg közterületeken mászkáljon a macskájuk.... Egy felelős macskatartó mielőtt hazavisz egy macskát, épít neki nagy kifutót tele ráccsal, még a tetején is lerácsozva, hogy ne tudjon elkóborolni és más emberek portáján rongálni, és fertőzni. Vagy ha nem épít kifutót, akkor lakásban tartja és csak pórázon viszi ki.

Sajnos a legtöbb macskatartó felelőtlen, és kieregeti sunyiban a macskáját, ennek pedig ez a következménye, ami.

Jó lenne már valami erős törvényi szabályzás, a macskatartók felé, hogy ne legyen ennyi kóbor macska.

Iszonyú gusztustalanságokat csinlnak, rongálnak tisztességes emberknél, amit viszont ők sem kötelesek eltűrni.

Ha nem is bántja, vagy bántaná adott illető a macskákat, ha már ilyen ocsmány szöveggel eléri, hogy legalább néhány macskatartó észbe kapjon, és gondoskodjon legalább a saját macskájának felelős tartásáról, megfelelő kifutóról, akkor gyakorlatilag jótt tett a társadalomnak, akármilyen rondán is hangzott bármi a szájából.

2019. ápr. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

#12 Én is ezzel nyugtatom magam, hogy a fele sem igaz annak, amit ezek a macskakínzók állítanak.


Abban nagyon egyetértek veled, hogy itt hazánkban a macskatartás kultúrája a béka feneke alatt van, még a kutyatartás is hagy kívánni valót maga után.


Nekem vannak macskáim és lakásban tartom őket, csak pórázon és felügyelettel hagyhatják el a lakást (nem, ez nekik nem kínzás, ezt szokták meg és nagyon boldog állatok). Első sorban a saját biztonságuk miatt, meg hát így tudom ellenőrizni, hogy mit csinálnak.

Én ezt a fajta szemléletet terjesztem mások felé is, szívesen adok tanácsokat is ennek kivitelezéséhez. Ilyenkor azért akad mindig egy két hangadó aki lehülyéz, hogy a macska nem kutya, hogy ennyit kelljen vele foglalkozni. Mondjuk az vicces, hogy legtöbbször ezek ugyanazok az emberek, akik panaszkodnak a szabadon engedett macskák károkozásaira. Meg ezek az emberek azok, akik sírnak, hogy Cirmi eltűnt egy hete, vajon él-e még...


Annak a válaszadónak is reagálnék, aki "csak" a kutyáját uszítja a macskák után, mert hogy úgy sem éri utol.

Én ezzel sem értek egyet, gondolom te se örülnél neki ha egy nagydarab fegyveres férfi kergetne mondjuk téged, csak úgy testmozgás gyanánt. De a hozzászólásod többi részével egyetértek, nem kötözködni akartam.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2019. ápr. 16. 11:47
 14/15 anonim ***** válasza:
Az a probléma, hogy pl. faluhelyen a mai napig az a szokás, hogy a macska csakúgy a háznál van egérfogónak, magába a házba nem engedik be többnyire, azt persze, hogy ide-oda járkál "szomszédolni". Aztán ez a felfogás terjedt el a városok külső kertes részeiben is, hogy majd hazajön úgyis, aztán persze néznek az emberek, hogy a szeretett négylábút már többé nem látják. De ma már lakótelepeken is vannak kóborcicák, viszont azokat szinte biztos, hogy nem várja haza már senki. ☹️
2019. ápr. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Aztán pont ezek a szegények válnak a hobbiállatkínzók célpontjaivá.
2019. ápr. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!