Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A postást megkapta a kutya,...

A postást megkapta a kutya, mire számítsak?

Figyelt kérdés
Tegnap nagy ugatásra, kiabálásra figyeltem fel, ki mentem. A postásnak picit vérzett a keze, azt mondta, megharapta a kutya. Egyébként rendes volt, annyit mondott, hogy tegyünk már kívülre egy postaládát, mert úgy jobb lenne. Két kutya van nálunk, egyik a miénk, örökbe fogadtuk. Ő nem bánt senkit, csak hevesen ugat. Emiatt félnek tőle, a helyettes postás pl. Bedobja a levelet az udvarra. Múltkor egy csekket is sikeresen eltűntetett, így késedelmi kamatot számítottak fel, jött egy felszólítás. Mivel nem szeretek kötekedni, hagytam a dolgot. A másik kutya december óta van nálunk, hivatalosan nem is a miénk, egyik ismerősömé, ideiglenesen fogadtam csak be. Na ez a kutya kapta meg a postást. Viszont a tábla kint van, és elvileg be kellett nyúlni, hogy oda tudjon menni a kutya. Nos a kutyát nem ismerem, nem tudtam hogy képes erre, az a helyzet hogy 5 éves, elég nyugodtnak tűnt eddig... Félek, hogy esetleg bajunk lesz belőle. Az igazi tulaj csak annyit mond, hogy ő nem tud mit tenni, neki nem kell már a kutya, viszont az ő nevén van.Kérdem én, ezek után engem feljelenthet-e a posta?
2019. máj. 7. 06:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Röviden igen. Kötelező a postaláda. Nem köteles bejönni az udvarodba Balázska.
2019. máj. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Fel. Komolyan nem értem mi olyan bonyolult egy postalada felszerelésében
2019. máj. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Igen, fel fognak jelenteni, kivéve, ha mázlid van és a postás nem mondta el a munkahelyén. Amúgy meg bakker: levágod egy 2.5 l-es flakon alját, feldrótozod és megvagy.
2019. máj. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell mutatnod, hogy be van oltva veszettség ellen

Adj neki ajándékkosarat vagy valami "engesztelőt"

És sürgősen új postaláda!

2019. máj. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

A te kötelességed biztosítani, hogy a postás a testi épsége veszélyeztetése nélkül kézbesíteni tudja a küldeményeket. Senki, még a postás sem kötelezhető arra, hogy a kézbesítés érdekében kockáztassa az egészségét. Amennyiben nincs biztosítva a szabad és biztonságos út a postaláda felé, a postás - saját belátásától függően - két módon dönthet: vagy megpróbál eljutni a postaládáig, vagy a postaládán kívül, a telekhatáron belül helyezi el a küldeményt.

Első esetben bárminemű sérülés a címzett felelőssége, azaz a tiéd. Utóbbi esetben pedig a küldemény esetleges elvesztéséért te felelsz, mivel nem tetted lehetővé a szakszerű és biztonságos kézbesítést. (Szóval semmi jogalapod nem lett volna még ezek után kekeckedni.)

A sérülés pedig 8 napon belül gyógyuló, azaz magánvádas eljárás. Azaz a postás saját belátása szerint dönthet, hogy feljelent-e. De mivel munkavégzés közben történt, a postás jelezheti a munkáltatójának, akinek ilyen esetben szintén joga van feljelentést tenni.


De most komolyan, tényleg ennyire nehezedre esik egy biztonságosan megközelíthető helyre egy postaládát feltenni?

2019. máj. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%

Az oltási könyvet mindenképp keresd elő, sőt nem árt, ha bele is nézel, a kötelező oltást megkapta-e?


Másrészt ha a kapun kint van a figyelmeztető tábla, miszerint a kutya harap, akkor a postás a saját felelősségére ment be. Ilyenkor nem szoktak bemenni, csak becsöngetni!!


Bár ha nincs postaláda, még az értesítőt sem tudja hova bedobni... szóval neked sem jó ez a helyzet.

2019. máj. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Legyen eszed!


Keresd meg a postást, és fizess neki 500-at.

2019. máj. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is bedobnám a vizes fűre a dolgaidat, közfeladatot ellátò személy a postás,ha feljelent az sùlyos pénz. Egy darab müanyagcsövet tényleg kitehetnél vagy 4000ft egy postaláda
2019. máj. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%
Miért van az hogy szinte minden kutya tulajdonos ilyen buta?
2019. máj. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"Múltkor egy csekket is sikeresen eltűntetett, így késedelmi kamatot számítottak fel, jött egy felszólítás. Mivel nem szeretek kötekedni, hagytam a dolgot."


Khmm. Nincs (kívül) postaláda, a postás nem tudja megfelelően, biztonságosan kézbesíteni a küldeményeket és még Te hibáztatod a postást? ("sikeresen eltüntetett", meg "hagytam")


Az nagyon szép Tőled, hogy befogadtad más kutyáját, de ha a postás keze "picit vérzett", akkor nem megkapta, hanem megharapta. Csak hogy pontosak legyünk.


És igen, ha akar, feljelenthet - bár a leírásodból az derül ki, hogy nem valószínű, hogy fel fog - mindenesetre a helyedben NAGYON SÜRGŐSEN felszerelnék kívülre egy postaládát és kiengesztelném valamivel a postást.

Ha jelenti, akár a munkahelyén, akár máshol, akkor pedig be kell tudnod mutatni a kutya oltási könyvét - erre készülj fel.

2019. máj. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!