Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A postást megkapta a kutya,...

A postást megkapta a kutya, mire számítsak?

Figyelt kérdés
Tegnap nagy ugatásra, kiabálásra figyeltem fel, ki mentem. A postásnak picit vérzett a keze, azt mondta, megharapta a kutya. Egyébként rendes volt, annyit mondott, hogy tegyünk már kívülre egy postaládát, mert úgy jobb lenne. Két kutya van nálunk, egyik a miénk, örökbe fogadtuk. Ő nem bánt senkit, csak hevesen ugat. Emiatt félnek tőle, a helyettes postás pl. Bedobja a levelet az udvarra. Múltkor egy csekket is sikeresen eltűntetett, így késedelmi kamatot számítottak fel, jött egy felszólítás. Mivel nem szeretek kötekedni, hagytam a dolgot. A másik kutya december óta van nálunk, hivatalosan nem is a miénk, egyik ismerősömé, ideiglenesen fogadtam csak be. Na ez a kutya kapta meg a postást. Viszont a tábla kint van, és elvileg be kellett nyúlni, hogy oda tudjon menni a kutya. Nos a kutyát nem ismerem, nem tudtam hogy képes erre, az a helyzet hogy 5 éves, elég nyugodtnak tűnt eddig... Félek, hogy esetleg bajunk lesz belőle. Az igazi tulaj csak annyit mond, hogy ő nem tud mit tenni, neki nem kell már a kutya, viszont az ő nevén van.Kérdem én, ezek után engem feljelenthet-e a posta?
2019. máj. 7. 06:15
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Van postaláda.
2019. máj. 7. 11:03
 12/19 A kérdező kommentje:
No tehát:Van postaláda, ahova biztonságosan elhelyezhető a levél, mivel a nyílás kívül van. Tehát be kellett nyúlni valamilyen módon, leírtam a félreértések elkerülése végett. Eddig nem volt semmilyen probléma egyébként
2019. máj. 7. 11:05
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

" hogy tegyünk már kívülre egy postaládát, mert úgy jobb lenne."


Kívül nincs postaláda. A postás nem tudja biztonságosan, balesetmentesen végezni a munkáját.

Nem a ház előtt, az utcán, stb harapta meg a kutya, hanem azért, mert BE KELLETT NYÚLNIA.


Tedd olyan helyre a postaládát, ahol a postás is biztonságosan tudja kézbesíteni a levelet.

Uram bocsá - minő "elvetemült" ötlet! - talán BESZÉLJÉTEK MEG, A POSTÁSSAL EGYÜTT, hogy hol lenne a legjobb helyen.

2019. máj. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Most teszteltem le. A levelet be lehet tenni úgy, hogy hozzá sem kell érni semmihez, kívül van a nyílása postaládának. Tehát ő csak azért nyúlhatott be, mert vagy Meg kapaszkodott a keritesen a biciklivel vagy a láda belső részét igazította meg, mert nagy ritkán kinyílik. Egyébként mondta, hogy neki hogy lenne jó, és természetesen úgy is lesz, csak alig vagyok itthon. Gyári postaláda van, tehát annyira buta én sem vagyok, hogy kiirjak egy kérdést, ha nincs értelme. Épp ez a kérdés, hogy jelen esetben mi lehet belőle, mert igenis megoldható, hogy hozzá sem ér semmihez, csak a levelet Bedobja 1 másodperc alatt.
2019. máj. 7. 11:26
 15/19 anonim ***** válasza:

Látom, miközben írtam, Te is leírtad, hogy a nyílás kívül van - akkor valahogy azért mégiscsak megharapta a kezét.

Lehet, hogy a kutya odajött és csak meg akarta simogatni a kutyát.

2019. máj. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
47%

Leírtuk, mi lehet belőle: Te vagy a kutya gazdája (még ha ideiglenes is) - köteles vagy gondoskodni arról, hogy a kutya ne haraphasson meg senkit.

Feljelenthet - de nem valószínű, hogy megteszi - és akkor be kell mutatnod az oltási könyvet, hogy nem veszett a kutya, illetve úgy tudom, ilyenkor még esetlegesen pénzbüntetést is szabhatnak ki.

Itt pontosan le vannak írva a jogi következmények:

[link]

2019. máj. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele nemrég, azt mondja a kapuba kapaszkodott meg, akkor ugrott oda a kutya és picit megkapta, csak egy kis bőr jött le a kezéről. Annyi, hogy nem számított rá, hogy oda ugrik a kutya. De egyébként semmi gond nincs
2019. máj. 7. 13:28
 18/19 anonim ***** válasza:
Szerintem így rendeben vagy. Ha biztonságosan el tudja helyezni a küldeményt, akkor az ő hibája, ha megkapta a kutya. Neked kötelességed a kapura kitenni a jelzést (ez megvan), valamint biztosítani, hogy a kutya sehol ne tudjon kapun kívülre harapni. Ha valaki benyúl a kapun, az az ő sara.
2019. máj. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
A postás ilyenjir bemegy jelenti, hogy baleset érte. Erről a munkáltató jegyzőkönyvet vesz fel. Ezen kívül a postásod el tolnak egy papírt amiben nyilatkozhat, kéri-e, hogy a posta hivatalból feljelentést tegyen. Ilyenkor kivizsgálják az ügyet, kinek a hibája, veszélyes-e a kutya és mindent rád terhelnek ha bizonyítható, hogy a te hibád + büntetés. Ha a posta nem jelentett fel vagy még nem akkor legyél NAGYON jóban a postással (anyagilag) nehogy véletlenül kapj egy 100ezres csekket. A leírtak alapján jogilag te vagy a hunyó.
2019. máj. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!