Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történik vele? Segítség!?

Mi történik vele? Segítség!?

Figyelt kérdés

Pár napja kiírtam egy kérdést, és azon belül feltettem még egyet. Az algaevőmről van szó. Kapott hűtőfürdőt, és ma vettem észre rajta, hogy a bal felén az uszonyán már nincsenek meg a hártyák, csak a "csontos" rész. Nem tudom másképp leírni:S Továbbá szintén a bal felén, a feje, mintha kikopott volna, már már majdnem fehéres neki. Be van húzódva a sarokba, és úgy látom alig van benne élet.:(

Mi van vele? Én ilyet még nem láttam. Ne nézzetek hülyének, de már meg is sirattam:(

Itt a kérdésem: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__1..


2011. febr. 10. 12:14
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Szerencsére van itt állatklinika. Igaz nem oda járunk, hanem egy régi ismerős állatorvoshoz, de úgy gondolom, ő nem foglalkozna vele. Ő inkább kutyás.

Bocsi, hogy ennyit kérdezek, és ráadásul már másodszor. Veszélyben vannak a többiek is????

2011. febr. 10. 12:38
 12/32 A kérdező kommentje:
ja bocsi, már írtam, és nem láttam, hogy válaszoltál.
2011. febr. 10. 12:39
 13/32 anonim ***** válasza:
Egyértelmű egyébként, hogy valami felsértette a száját és a hasát is, a palák lehetnek nagyon élesek, ezek érzékeny halak. Mióta él nálatok?
2011. febr. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 gfero ***** válasza:
88%
nem ártana elvinni az állatorvoshoz csak nem tudom hogy menyit ért ő hozzá .már az elején egy rendes kezelést kellet volna csinálni amire a gyorsfürdő nem megfelelő .sajnos lehet hogy murrnak igaza van hogy ez már nagyon előrehaladott állapot de ne ad fel
2011. febr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

nem, nem adom fel. Odatelefonálok az állatklinikára, hogy foglalkoznak-e halakkal. A többi hal érdekében mit tehetnék? Kezdő vagyok sajnos, vegyem ki őket, és gyorsfürdő? vagy van valami, amit az akváriumba tehetnék?

Ő egy sos-ben befogadott algaevő, tesómé volt. 1 hónapja van velünk

2011. febr. 10. 12:47
 16/32 gfero ***** válasza:
ha a többi halon észre veszel valami betegségre utaló jelet egyből kezd el a fent leírt gyógyszerel a kezelést ez az uszonyokra vonatkozik .ha darakor jelen meg akkor parakillel kezeld őket
2011. febr. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
a gyorsfürdővel ebben az esetben nem érsz semmit csak még stresszesebbek lesznek a halaid amitől még jobban megbetegednek ez csak abban az esetben jó ha az újonnan vásárolt halakat mielőtt beteszed az akváriumba ebe teszed egy adott ideig.de én ebbe nem hiszek én az 1 hetes karantént kedvelem.esetleg megnyugtatásképen tudnál egy parakilles kezelést csinálni de csak 3 napig és utána 50%-os vízcsere
2011. febr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

felhívtam őket, jó 10percig beszéltünk. Azt mondta az orvos, hogy még nem foglalkozott hallal, de vigyem be, és megnézi mit tehet, bár az elmondott tünetek alapján, még az oda utat sem bírná ki. Miután beszéltem vele megnéztem a halat, és elpusztult! :'( nem igaz, lehet, hogy fel kellene hagynom az egész akváriumozással, ennyire nem lehetek szerencsétlen, és béna!!!!

Köszönöm a türelmeteket, és a sok segítséget. Mindenkit felpontozok!

2011. febr. 10. 13:12
 19/32 anonim ***** válasza:
Sajnálom, kár érte, gyönyörű volt. Ha a többi halon nem látsz semmilyen tünetet, akkor nem kell kezelni őket, remélhetőleg nem terjedt át a fertőzés. Ne keseredj el, mindenkivel előfordul az ilyesmi, te mindent megtettél. Legközelebb jobban figyelj, próbáld hamarabb észrevenni a tüneteket. Az akváriumotokba pedig ne vegyél talajlakó halakat, vagy cseréld ki a berendezést, mert ilyen csúnyán fel tudja sérteni a hasukat és szájukat. Fel a fejjel, minden jót!
2011. febr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
éppen ez az, hogy nem tettem meg mindent. Már kedden észrevettem a sebeit, és ha akkor elviszem orvoshoz, akkor lehet, hogy még élne. De nem tettem, és azt gondoltam, hogy erős robusztus hal, és meggyógyul. Gondolhattam volna, hogy a fürdő nem lesz elég. Tanulság volt ez számomra.:( nagyon sajnálom őt, mert tényleg gyönyörű volt. Köszönöm még egyszer a kedvességeteket!
2011. febr. 10. 13:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!