Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történik vele? Segítség!?

Mi történik vele? Segítség!?

Figyelt kérdés

Pár napja kiírtam egy kérdést, és azon belül feltettem még egyet. Az algaevőmről van szó. Kapott hűtőfürdőt, és ma vettem észre rajta, hogy a bal felén az uszonyán már nincsenek meg a hártyák, csak a "csontos" rész. Nem tudom másképp leírni:S Továbbá szintén a bal felén, a feje, mintha kikopott volna, már már majdnem fehéres neki. Be van húzódva a sarokba, és úgy látom alig van benne élet.:(

Mi van vele? Én ilyet még nem láttam. Ne nézzetek hülyének, de már meg is sirattam:(

Itt a kérdésem: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__1..


2011. febr. 10. 12:14
1 2 3 4
 21/32 gfero ***** válasza:
ne hagyj fel vele sajnos az ember ilyesmiből is tanul de ez mindenkivel előfordult ,tisztelet a kivételnek de én úgy vetem észre hogy egyes állat orvosok vagy nem értenek a díszállatokhoz vagy nem akarnak és itt nem csak a halakról van szó .persze a itt is vannak olyan orvosok akik erre vannak speciálódva de ezek kevesen vannak .amíg a halaid nem betegek ne kezeld őket mivel kiirtod a hasznos baktériumokat is ami megint nem vezet sehová.
2011. febr. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

rendben figyelni fogom őket. Szoktam is, állandóan az akvárium előtt állok, benézek innen is, benézek onnan is, hogy minden oké-e. De hál istennek még semmi bajuk!

Ez az eset is azt bizonyítja, hogy még bőven van mit tanulnom!:(

2011. febr. 10. 14:27
 23/32 anonim ***** válasza:

Egy észrevétel:

27 cm-es példányról beszélünk. Nem mai gyerek. Gondolom a palák sem a múlt héten kerültek az akiba. Hosszú évek alatt, miért most sérült volna le?

De ha mégis sérülés lett volna, mennyi az esélye, hogy 3 helyen, tök egyszerre sékül meg?

És az se kerülje el a figyelmünket, hogy a hasán lévő sérülésekkel egyidőben el kezdett rohadni az uszonya, és a fején a hámréteg!


Szinte teljes biztonsággal kizárható a mechanikai sérülés. Ilyen nincs! Ha egy egészséges hal kicsit megsérül, az tényleg jó esélyel meggyógyul, főleg egy életerős algázó.

Ez szinte biztos, hogy egy bakteriális fekélyes fertőzés volt, ami teljesen hazavágta a hámréteg védekező baktériumait. Ezért is volt ilyen gyors lefolyású, ha sérülésből hatalmasodott volna el a probléma, az nem lett volna ilyen gyors.

Viszont az, hogy alapvetően miért esett ennek áldozatául a hal, azt már szerintem nem lehet kideríteni.


Az még érdekes lehetne, hogy mekkora akiban volt, voltak e mellette fajtársak, vagy sügerek?

2011. febr. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Nem olvastál vissza, a hal kb. egy hónapja került az akváriumba. Így már egyáltalán nem kizárt a mechanikai sérülés, főleg, hogy a hason és szájon keletkezett, mert ugye ezek érintkeznek a tereppel. A többiben már igazad van, elfekélyesedett, nyílt út vezetett a kórokozók számára a belső szervek felé, illetve mindenhová. 1 hete vette észre a sebeket, de már ott lehettek korábban is, lehet, hogy fokozatosan dörzsölődött ki és fekélyesedett el. De ezen sajnos már nincs mit gondolkozni :(

2011. febr. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
igen, egy hónapja volt velünk, és az akvárium sincs meg évek óta. Mint mondtam ő egy sos-ben befogadott algaevő volt. a hely nem volt megfelelő számára, mivel 120l-es akváriumról beszélünk. de mit tehettem volna? Mondjam, hogy húzzátok le a wc-n? Hát nem.. Így befogadtam
2011. febr. 10. 17:44
 26/32 A kérdező kommentje:
sügerek nincsenek. Vannak picike algázóim, melléjük kertül ő be, albínó harcsa, morgóharcsa, melléjük került ő be.
2011. febr. 10. 17:47
 27/32 anonim ***** válasza:

Szerintem menj be egy állatkereskedőhöz, fotózd le a halat, nyomtasd ki és nyomd a kezébe, meséld el hogy mi baja... kapsz rá valami gyógyszert.


Nekem ilyen uszonrothadásos halam még nem volt, azt nem tudom az milyen, de a díszhal boltban előbb kapsz rá valami cuccot, amit beöntesz a vízbe, vagy tablettát, és de mondjuk akkor jó lenne ezt a halat kivenni és külön kezelni egy kisebb akváriumban vagy lavorban, vagy valamiben, szóval nem a többivel együtt.


Ha az állatorvoshoz beviszed, ott fog megdögleni. Főleg ha a doki mondta, hogy nem ért a halakhoz, akkor meg ne is vidd. Az nem macska, a hal az egy teljesen más kategória. Amelyik orvos nem ért, hát nekem a kis patkányomhoz se értett a doki, pedig az egy rágcsáló.

Vittem azt is ide-oda, de egy halat sokkal jobban megvisel egy ilyen hurcolászás.


Na szóval fotó, és díszhalas bolt. Lehet ott kapni annyi féle gyógyszert, ott meg jobban tudják hogy milyen halbetegségek vannak, mert nagykerből hozzák mindig a beteg halakat. A boltosoknak a betegségekhez kell érteniük a legjobban.

2011. febr. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Ezek az úgynevezett állatorvosok kb a kutyákhoz és a macskákhoz értenek, aztán kb ennyi. Halhoz szerintem nem ért jobban mint te, vagy mint én.
2011. febr. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:

Kérdező kérlek egy üzenetet küldj az msn címeddel!

Köszönöm szépen, hátha tudunk egymásnak segíteni!

2011. febr. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

18:03

egy előbbi kommentemben leírtam, a hal sajnos elpusztult:( már eltemettem őt.

2011. febr. 10. 18:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!