Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagy szemétség lenne tőlem,...

Nagy szemétség lenne tőlem, ha eltulajdonítanám a halait?

Figyelt kérdés

Unokatesómról, és az akváriumáról lenne szó. Csak azt nem értem 17 éves embernek hogy lehet ennyi esze, jobban mondva ennyi sem?


Kikönyörgött egy akváriumot, 80l-guppik.

Na most, ha ti látnátok azt a mocskot, amiben élnek a halak, már sok el is pusztult, de ő szerinte "kit érdekel veszünk majd másikat" A kajás dobozból sem igen fogy a haltáp, a vízcsere nála annyit tesz, hogy megvárja ameddig elpárolog valamennyi víz, nagy kegyelmesen oda megy a csaphoz enged egy vödörbe vizet(még szerencse, hogy steril vödör, a halaké) és zutty bele a vízbe, feltölti a drága.....


Én roh@dt érzékeny vagyok az ilyenre, de még kis koromban is azt mondtam anyura, hogy "gonosz vagy és nem szeretlek", mert lefújta a hangyákat!:D


Szóval keresztanyám azt mondta elhozhatom a halait, és az egész cuccot miközben unokatesóm suliban lesz, mert tudta, hogy ez lesz, és már ő is borzalmas mérges. Nekem már van egy 200l-es szóval jó helyük lenne nálam. Simán bevállalok még egy aksit.


23L


2011. ápr. 5. 22:28
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
73%

Szimpi vagy :)


Természetesen a válasz az, hogy vidd, persze. Én csak "szakmai" tanácsot adnék: lassan szokasd őket a tiszta vízhez, ha sokáig voltak mocsokban, megszokták az emiatt lecsökkenő Ph-t, megölheti őket a hirtelen váltás.

2011. ápr. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
rendben, így fogom csinálni, köszi szépen!:)
2011. ápr. 5. 22:49
 13/42 anonim ***** válasza:
100%
A szülők vették az aksit a saját pénzükből. HA ők azt mondták viheted, hát vidd, nem disznóság cuccokkal együtt elvinni, hisz aki pénzt adott érte az megengedte hogy elvidd.
2011. ápr. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
85%

Hát én inkább megmondanám neki, hogy:

Elviszem holnap a halaidat, mert sosem takarítod, jó?

Ha azt mondja: - Micsoda? Nem viheted!

Akkor számíthatsz rá, hogy nagyon fog utálni téged ezután.


Viszont ha azt mondja, hogy: - Vigyed, mit bánom én, akkor nincs akadálya.


Szóval én ezt így megkérdezném.

Azt nem lehet?


Ha meg azt mondja hogy kell neki, akkor megfenyegetném, hogy jó, akkor most takarítsuk ki együtt, ha te képtelen vagy rá. Segítek neked.


Ha nemet mond, akkor meg.

Na jó hát akkor holnap viszem a halakat.


Szóval nem csak úgy szó nélkül ellopnám.


Vegye észre magát, hogy az ő hibája miatt vitted el és nem azért mert te egy ilyen lopós vagy.

2011. ápr. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%

Én kicserélném műhalakra.

Még jól is járna vele!

- Etetni nem kell.

- Nem koszol annyira.

- Nem döglik meg.

- A koszos vízben úgy is csak a halak sziluettjét, vagy árnyakat lát, valszeg észre sem venné a cserét.

2011. ápr. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:

ó hányszor volt már olyan, hogy kitakarítottam neki, megmutattam mit hogy csináljon. Mindig megígérte, hogy ezentúl rendben tartja, de sosem tette. Ez már az utolsó utáni csepp volt a pohárban..

Oké lehet, hogy szólok neki, hogy elviszem őket, végül is megakadályozni nem fogja tudni, mert úgyis suliban lesz.

2011. ápr. 6. 08:11
 17/42 anonim ***** válasza:
100%
szerintem bátor dolog lenne ezt szemtől szemben elintézni.. szerintem ki lenne akadva, ha elvinnéd a halait..
2011. ápr. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:

nem tudom, el vinni csak akkor viszem el a halakat, mikor ő nincs otthon, nem kell nekem hogy ott sipákoljon a fülembe.

Csak szóljak-e neki, vagy érje meglepetésként. Pedig azt érdemelné, hogy szó nélkül vigyem el őket.

2011. ápr. 6. 11:23
 19/42 anonim ***** válasza:
Írd majd meg ide, hogy hogyan cselekedtél! Kíváncsi vagyok :D
2011. ápr. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:
Rendben, holnap megyek a halakért délelőtt.:P
2011. ápr. 6. 15:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!