Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagy szemétség lenne tőlem,...

Nagy szemétség lenne tőlem, ha eltulajdonítanám a halait?

Figyelt kérdés

Unokatesómról, és az akváriumáról lenne szó. Csak azt nem értem 17 éves embernek hogy lehet ennyi esze, jobban mondva ennyi sem?


Kikönyörgött egy akváriumot, 80l-guppik.

Na most, ha ti látnátok azt a mocskot, amiben élnek a halak, már sok el is pusztult, de ő szerinte "kit érdekel veszünk majd másikat" A kajás dobozból sem igen fogy a haltáp, a vízcsere nála annyit tesz, hogy megvárja ameddig elpárolog valamennyi víz, nagy kegyelmesen oda megy a csaphoz enged egy vödörbe vizet(még szerencse, hogy steril vödör, a halaké) és zutty bele a vízbe, feltölti a drága.....


Én roh@dt érzékeny vagyok az ilyenre, de még kis koromban is azt mondtam anyura, hogy "gonosz vagy és nem szeretlek", mert lefújta a hangyákat!:D


Szóval keresztanyám azt mondta elhozhatom a halait, és az egész cuccot miközben unokatesóm suliban lesz, mert tudta, hogy ez lesz, és már ő is borzalmas mérges. Nekem már van egy 200l-es szóval jó helyük lenne nálam. Simán bevállalok még egy aksit.


23L


2011. ápr. 5. 22:28
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

te örülnél ha valaki ilyet csinálna neked? (nem azt mondom h ne vidd el, csak egy kérdés volt) amúgy egy részből jogos is, ha elviszed, de ha visszakönyörgi(persze ha érdekli, ha pedig nem, úgysem fogja) kb. 2 hónap múlva add vissza neki, úgy jogos hogy kapjon még egy esélyt. meg kell kicsit ilyeszteni, h észbekapjon.. :)

magamból indulok ki, én nagyon szeretem a halaimat és nem tudom hogy reagálnám le, ha valaki elvinné őket :S

néha előfordulnak nálam is 1x-2x olyanok, hogy lustaságból pl. csak szárazat kapnak, mert vagy túl lusta, vagy túl fáradt vagyok, h előkészítsem a fagyasztottat nekik.. (mindenkinek vannak hibái.)

2011. ápr. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:

szia!

Hidd el, ha látnád, te is gondolkodás nélkül elhoznád az akváriumot....

Ez nem egy-kétszeri előfordulás, mondom, már nagyon sok esélyt kapott! De nem érdeklik a halak, szerintem titkon még meg is könnyebbül, hogy elhozom őket, csak tegnap rájátszott kicsit a dolgokra, hogy drámázhasson!

Fél 10-körül megyek értük.

2011. ápr. 7. 08:16
 33/42 A kérdező kommentje:
meg, ha elolvastad rendesen amit írtam, akkor látnod kellett, hogy írtam azt is, enni is nagyon ritkán kapnak. fagyasztott kaja?? Ó arról maximum csak álmodhatnak szegény halacskák....
2011. ápr. 7. 08:18
 34/42 anonim válasza:
Nincs jogod másik embertől elvenni azt ami az övé, ha ajándékba kapta akkor is az ő tulajdona. tanulja meg a halakon, h tud-e róluk gondoskodni v. sem. Ha nem, pár hal miatt kár ekkora felhajtást csinálni, v. ennyire szeretnél egy másik akváriumot???
2011. ápr. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:

de van jogom, ha olyan emberektől kaptam rá felhatalmazást, akik a szájába teszik a zabálnivalót, és az ő költségükre lett az akváriuma. Mint írtam is nagyon érzékeny vagyok az állatokra kiskorom óta, ez a baj az emberekkel, mint te is utolsó. "pár hal", nektek a hal "csak egy hal", de arról már fogalmatok sincs, hogy némelyik fajta szinte már-már okosabb, mint mi magunk. Mint pl. 2 tavi halat írnék: törpeharcsa(nem hiába nem megy bele a varsába), vagy a sügerek.


Amúgy meg indulok értük, de nem tudom unkatesóm mit szólna, ha a saját sz@rában kellene leélnie az életét, minimális oxigén mellett....

2011. ápr. 7. 09:34
 36/42 A kérdező kommentje:

"v. ennyire szeretnél egy másik akváriumot???"


Erre pedig nem reagálnék, mert egyértelműen csak fel akarsz bosszantani, mindamellett nevetséges is.

Nem állok le vitázni

2011. ápr. 7. 09:36
 37/42 anonim ***** válasza:
Sikerült elhozni?
2011. ápr. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:
sikerült igen. Már dolgozom rajta egy ideje, mosok át mindent, kifőzök mindent. Vagy 1,5 centis dzsuva van mindenen:S
2011. ápr. 7. 13:20
 39/42 anonim válasza:
100%

mondhatom, hogy te igaz állatszerető vagy!

milyen halak vannak benne?

és már megkapta az esélyt, úgyhogy...

2011. ápr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:

guppik, de hát már csak 5db.

Amúgy felhívott miután hazaért a suliból, visszafogottan fejezem ki magam, ha azt mondom, hogy csaholt a telefonba. Letettem, mondom inkább elmegyek hozzá. Nem fogadott tárt karokkal, veszekedett, tombolt, de én nem szépen próbáltam vele beszélni, aztán a végére megszelídült, és belátta, hogy jogosan tettem/tettük ezt vele. Mondom akkor mire volt jó a hiszti?:D


Nyilván nem gondoltam komolyan, de poénból megkérdeztem tőle, hogy mi lenne, ha most azt mondanám, visszaviszem neki a halakat? Azt mondta: "Nem, nem kellenek szenvedj velük te" Szóval...

2011. ápr. 7. 19:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!