Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Segítség fontos. A hörcsögöm...

Segítség fontos. A hörcsögöm nem eszik és nem is iszik Már a kiszáradással küzd. Nem változtattam az étrendjén. Mi történhetett vele? Próbáltam itatni vízzel de úgy láttam nem nagyon kell neki. nem akarom hogy meghaljon. Még csak 10 hónapos

Figyelt kérdés
2012. júl. 29. 12:16
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
Hát mit ne mondja hatalmas segítség voltál azzal hogy vigye dokihoz. Ennyi mint olvashattad magától is összecsurgott. Te ide jársz veszekedni? Amúgy egyetemen ezt így tanítják. Jó esetben 2év természetben, de az átlag a 6-12 hónap. Abból következtetek hogy nem 16 éves, mert ha ennyi lenne akkor már rég a dokinál lenne és nem azon majrézna hogy nincs pénze. A 8 évet pedig csak példának írtam. De gondolkodni is kéne. Szerintem pedig a kérdező olyan 8-14 éves. Te hány éves vagy, vagy mire ekkora a szád?
2012. júl. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
nem de az állakínzók piszkosul felidegesítenek.Mert ez az.Te komolyan ilyen buta vagy?Ennyi erővel egy 65 éves embert se vigyünk orvoshoz ha beteg mert az az átlag életkor....Teljesen mindegy hány éves a kérdező.A hörcsögről gondoskodni kell akárhány éves is a gazdája .ha beteg orvoshoz kell vinni mert lehet szenved.Ezt az orvos tudja megmondani.
2012. júl. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
Ja, és amúgy kedves előző válaszoló, lehet te még tanulsz és a nyári szünetben kicsit elromlott az időérzéked, de ma vasárnap van. Ebből adódóan kicsit nehéz állatorvot találni, mert az ügyeletes doki lehet több kilométerre is tőle. No de se baj. kérdező! Végül is hány éves vagy? Mert már érdekel ha esetleg visszanézel. Jobbulást a hörinek:) próbáld itatgatni aztán anyukádékkal majd mentek valamerre! :)
2012. júl. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
Van 14éves tuti,mert a magyarázáshoz van esze.Holnap már van doki,simán elvihetné.Ha olyan pici fiú,úgyis megsajnálják hogy nincs lóvéja.Vagy bevinném egy állatkereskedésbe,ha profi eladó,az is tud tanácsot adni.Ha valaki valamit meg akar tenni,az nem rinyál,hanem csinálja.
2012. júl. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:

ki is lehet ám hívni az ügyeletes orvost.

a korát meg hiába kérdezed mostmár csak azért is keveset fog írni.

2012. júl. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
csöszdmeg, már felkúrtad az agyam. VASÁRNAP otthon van egy kérdéses életkorú, valószínűleg KISKORÚ, PÉNZ NÉLKÜL. Amúgy azt teszi, nem állatkínzó. Megpróbál segíteni neki. nekem a degum görcsölt egy pár éve. a doki legyintett rá egyet hogy öreg. Most mondhatod hogy dehogy, de ez kisvárosban megesik. interne+ gyk és megmenekült. Még most is itt vinnyog szerencsére:) Látszik hogy valami elkényeztetett kis pics@ lehetsz! Nem mindenki áll olyan jól anyagilag hogy így hónap végén még van 5000 ft a pénztárcájában. Örülj ha nálatok van. Most lehet a szülei eldönthetik hogy 5000 a hörcsögre, vagy kajára menjen. De a magyarázat kedvéért ideírom hogy ez is csak példa és feltevés, nem pedig tényként kezelendő! Amúgy ha annyi hörcsögöd lett volna tudnád, hogy nem állatkínzás. Ez a természet drága. Ez a faj csak rövid ideig él, el kell fogadni. Jól hangzik hogy 2-3 év, de 15 éve tartok kisállatokat és tapasztalatból tudom hogy a beltenyésztés miatt ez jócskán alatta van. Most majd jön a kérdés hogy honnan tudom hogy beltenyésztett? Hát onnan hogy az összes kisállatot, legalábbis a 80 %-át biztosan pár egyedből szaporították. ennyi! Amúgy 22l, csak hogy nehogy még a koromról és esetleges "élettapasztalatomról" is kétségek merüljenek fel benned.
2012. júl. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
Ja,és ha lehívod az ügyeletet ott még csengetsz neki 3000-et minimum. Legalábbis itt felénk. Nálunk le se jönnek ilyen esetben. Arra pedig nehogy már alapozzon valaki is hogy majd megsajnálják és segítenek neki. Igazad van, már nem fog visszajönni, pedig kíváncsi lettem volna mi lesz a hörcsöggel. na de no gond, összerakom fejben 2 megoldás szerint is és valószínűleg ugyan azt kapom:/ Sajnos:(
2012. júl. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
Ja, és mindennek ára van. A dokinak, a gyógyszernek, a kisállat boltban pedig már csak azért sem fognak neki segíteni mert akkor vennie kell egy másikat. A legtöbb helyen így működik. amúgy nem írtam hogy ne vigye orvoshoz, én is elviszem, ha látok még rá esélyt. egyszerűen tapasztalatból tudom mi a szitu. De ezt nem merném, leírni pont a kérdéses kor miatt:(
2012. júl. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:
itt vagyok csak próbáltam itatni... meg betakargattam.. megnéztem neten (ugye mire jó?!) az állatorvosokat. hétfőtől-péntekig rendel az összes. jól hangzik az ügyelet, de másfél órányira van tőlünk, ha ki is bírja a hörcsög nem fognak vele foglalkozni.. ránézésre megmondják, mibaja és nem törődnek vele. felhívtam őket..aztmondták, hogy a jelek alapján vagy vírusos megbetegedés, vagy simán öreg..aztmondták iylennel nem foglalkoznak.. lehet h átvertek a kereskedésbe, mert én olyan 5-6 hónapos kora körül hoztam el áprilisban..inkább 6 hónapos volt.. de kitudja nem volt-e öregebb ennél..
2012. júl. 29. 14:56
 30/45 anonim ***** válasza:
Ne legyél már buta, fecskendővel adagold a szájába a vizet. Ha a kiszáradással küzd nem lesz*rod, hogy kell-e neki a víz vagy nem? Nyisd ki a kis száját és adagold be neki. Ennél többet nem tehetsz, máskor meg kétszer gondold át, hogy szükséged van-e kisállatra.
2012. júl. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!