Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisgyerekes gazdik ti hogy...

Kisgyerekes gazdik ti hogy csináljatok?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok és van két kutyusunk. Benti kutyák kertes ház.


Nálatok a baba érkezésével mi az amiben kevesebbet kaptak a kutyák? Gondolok itt első sorban anyagiakra mi elég sokat költünk rájuk.

3-4 havonta 30 ezer kajára, ragacsára ilyesmi.

Évi 90 ezer mondjuk

Foresto evi 36 ezer ez igy már 126 ezer

Advocate evi 60 ezer kb ez igy már 186 ezer.

Oltások évi 20-30 Ez 216 ezer

Plusz egyebek pl szállás költség nekik is, ajándék szülinapra, karácsonyra stb. Váratlan orvosi kiadások. Szerintem simán lehet 300 ezret számolni erre is. Ti meg tudtatok adni a kutyátoknak mindent gyed alatt is?


A másik kérdésem gyakorlati. Hogyan sétáltattok babakocsival két kutyát? Az egyikük nem tud szépen sétálni ezt hozzáteszem . Nem vészes csak leteszi az orrát és megy utána jobbra-balra.



2019. aug. 6. 20:24
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
0%

Évente*

Elnézést,havi oltás nincs.

2019. aug. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
87%

Én viszont nagyon becsülöm, hogy a kutyáidat nem akarod elhanyagolni! Ez a jó hozzáállás.

Szerintem a kérdező sem úgy értette, hogy a gyerek majd nélkülözésben fog élni. Hanem hogy nem szeretné, hogy a kutyák rosszul jöjjenek ki a dologból. És ennek a kivitelezésére kérne tanácsokat:D

2019. aug. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
12%

Akkor van amit a dologban én értettem félre,de akkor is durva,hogy sok ember képtelen lenne a kutyája egy-két dolgáról lemondani a kölyke javára.Francnak neked a gyerek ha ott az imádott dögöd :D

Tény,hogy nem kell róla megfeledkezni,de nem is kell ennyire aggódni hogy mi lesz vele.Mi lenne? Eteted,itatod,sétáltatod,szeretgeted.Ennél több nem kell.


A GYEREKEDNEK VISZONT IGEN!

És mélységesen szégyelheti magát az aki kijelenti,hogy minek a gyereknek 5 takaró,cserébe hogy a kutya nem kap egy csomag rágcsát a hónapban.

Azért kell a takaró a gyerekednek,mert csecsemő lesz te szerencsétlen.

Még tavasszal és nyáron sem szabad egy csecsemőt leöltöztetni,huzatnak kitenni.

Babakocsiba 1 takaró,aludni 1 takaró,amin egész nap heverészik 1 takaró.Ez eleve 3.

Higiéniai okokból kellenek.Vagy inkább megtagadod a gyerekedtől a higiéniát,hogy a kutyádnak jobb legyen?

Tényleg jobban hangzik.

Sok kutyás elmebeteg.A macskások legalább normálisak ilyen téren.Ők is megadnak mindent a macskáiknak,de nem kiáltják ki égnek,hogy a macska családtag és inkább neki kell valami mint a gyereknek rendes cuccok.


2 cumis üveget se fogsz venni váltásba? Több cumit se neki? Helyette kaphat a kutya új pórázt? :D

2019. aug. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Két kutyára évi 90 ezer kaja+jutalomfalat az nagyon kevésnek hangzik. Tartok tőle, hogy alapból szeméttel tukmáljátok, amin nincs mit spórolni. :\ Amiket még ezután rászámoltál azok megint olyan dolgok, amiken nem igazán lehet spórolni, mert pl. kullancs elleni védekezés elhagyásával betegséget kockáztatsz, ami ha bejön, akkor legalább annyiba fog kerülni a gyógyítás is, magyarán nem spórolsz vele semmit.


A kutya 9 hónapot ki fog bírni ajándék nélkül, addig játszatok majd a meglévő holmijaival. Én eleve ellenzem ezt a szülinapi meglepit, mert felesleges, a kutya nem fogja érteni, játékot meg bármikor lehet venni neki az év során, csak akarat kérdése.

2019. aug. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
81%

Milyen fajta kutyusaid vannak,ha szabad tudni?

Azért az sem mindegy,hogy milyen fajta.Amik sportosabbak,és sokat mozognak azoknak valóban fontos a jó étel,de pl mint az én kis ölebem aki még pisilni is szájat húzva jár le azért annyira nem fontos,hogy energia bombát kapjon.

Így lehet,hogy ti is tudtok ezeken spórolni és nem kellenek ez a vita fit ennivalók,hanem valami olcsóbb,de hasonlóan jó tápértékű,egészséges kaja.

2019. aug. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Amit nem lehet kihagyni:

-oltások, évi 1 vagy 2 alkalommal

-külső-belső parazita elleni rendszeres védelem

Amin lehet spórolni:

-táp. Nem kell hiperszuper prémium, de pl egy happy dognál ne kapjon rosszabbat

-jutalomfalat. Nem nasiként kell osztogatni, hanem ha megcsinál valamit, akkor jutalomként. Nem kell 86 féle, elég egy. Vagy akár sima virslikarika.

-játékok. Bőven elég 1-1 labda, egy kötél. Plüssöket meg lehet varrni ha szétjönnek.


Nyilván nem kell a kutyát a gyerek elé helyezni de vállaltátok a 2 kutyát tizenx évre, ezt akkor kellett volna rendesen ágondolni. Ha nincs pénzetek a 2 kutya ellátására akkor el kell gondolkozni rajta, hogy nem járnának e jobban, ha keresnétek nekik új helyet. Mert nyilván a gyerek fontosabb, rá pedig rengeteget fogtok költeni.

2019. aug. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Hú,hát 3-4 havonta 30.000 kajára az azért elég kevés.

Én havonta költök egy kutyára 20.000-25.000-et pedig még így se azt a hű de márkás kaját kapja.Kölyökként igyekeztem neki a legjobbakat megvenni,hogy szép nagyra nőjön és ne legyen semmilyen vitamin hiánya így akkor még ettől több is elment.Akkor Royal Canin fajtatápot evett.

Most Brit Prémiumot engedhetünk meg magunknak,ez kilónként azthiszem 1.500 forintal olcsóbb,de hasonlóan jó minőségű.



Úgyhogy ha amiatt aggódsz,hogy a kutyáid hiányt szenvednének el..hát azzal nem gond lesz,hanem szerintem már gond volt.

Mivel ha 3-4 hónapra nézed a kaját..30.000ft 3-4 hónapra nagyjából 250ft/napot jelent.

Ami egy spáros/tescos kutyakaja.Jól laknak tőle,de sajnos nem feltétlenül fedezik az energiát,vitaminokat,szükségleteket.

Főleg ha egy sűrűn mozgó kutyáról van szó.A szülinapi ajcsi szóba jöhet,persze,de ha olyasmi drága dologról van szó amiből mondjuk lehetne kicsit a kaja minőségén javítani akkor inkább azt kellene mint spórolni :/

2019. aug. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

A fontos dolgokban semmikeppen nem sporolunk!

Kullancs, bolha, fergek elleni keszitmenyek, tesztek KELLENEK!

Normal minosegu kajan sem sporolunk.


Az ajandekok viszont feleslegesek. (Ohh,yess. Kovezhetnek a gyerekpotlo kutyasok)

Amikor eppem szukseges egy uj nyakorv (vagy eppen 2,3..:D aki szereti a szep szines nyakcikat, tudja hogy ertem.😀), poraz, akkor veszek. Ha eppen uj jatekok kellenek, megveszem. Ha eppen jutalomfalat kell, veszek (csinalok). Es akkor nem egyben karacsonykor kap valami dragat. Mert azokat megvezed, amikor kellenek. Ha a latszat miatt akarsz, akkor ajandeknak meg egy labda. Vagy egy marhalabszar.


Ha problemas az elejen ketto kutya, plusz gyerek, akkor kulon, dupla kor. De kesobbieknen-mondom ezt 6 eves ikerfiukkal, es 3 dobermannal, rosszabb lesz, ha nem tanul meg setalni normalisan a kutya a kocsi mellett. Nalunk seta ki a parkba, rovid porazon. Parkban egy pokroc, vagy pad, es hosszu poraz. Megszokja, hogy ott jon el a jatek ideje,nem seta kozben, ahol eleg figyelni a gyerekre,es a szembe jovo emberekre, autokra.



Szemelyes jotanacsok.

• szobakennel. Igy nem kell zarnod az ajtokat mindig. Nem azt mondom hogy a kutyakat ne engedd a gyerekhez, de ha szeretnel fozni, vagy furdoben vagy, esetleg takaritasz, tortenhet barmi, amig a szonyegen jatszik a gyerek. Jatekbol ralep peldaul.

•legyen kulon ido, amit CSAK a kutyakkal toltesz. Akar egy seta, vagy jatek, amig a pici alszik.


•BIZTOSITAS! Megkonnyiti azt, hogy ne legyel full ideg, amikor eppen megtortenik a baj. :)

2019. aug. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó tanácsokat 😊 kettő 8-9 kilós kutyáról beszélünk és hidegen sajtolt Lucullus tápot esznek. Szerintem ez nem egy szemet táp viszont nem is olyan nagyon drága. Nagy kiszerelésbe rendelem mindig zooplusrol ezért csak ennyi ha visszaosztom. Mikor fresibe jártunk havonta elment ez az összeg. Szoktam konzervet is venniugyanebbol a markából. Igen tudom, nem szükséges, de szeretik.

Én nem mondtam hogy nincs pénzünk a kutyáinkra csak tapasztalatok érdekeltek. A netto 200 mínusz havonta az azért sok és gondolom minden családban kompromisszumok köttetnek. Nyilván igyekszem előre spórolni, pl már idén a jövő és az utani oltást felteszem. Biztosításunk van a lakással együtt. 70%-ot fizet.

Köszönöm a hasznos tanácsokat.

2019. aug. 6. 22:34
 20/35 anonim ***** válasza:
83%

A kutya nem seta, kaja, simi!

•foglalkozni KELL vele

•lekell mozgatni. Vagy megsem? Majd lebontja a lakast, mert urambocsma' unatkozik.

•normalis kajat kell adni neki, ami mem a pedigre es tarsai. Vagy megsem? Majd osszefossa a lakast, es lehet ejjel agyalni azon hova rakja a gyereket, amig rohan az ugyeletre.

•Ha a poraz tonkremegy, akkor bizony venni KELL masikat. Vagy megsem? Jobb ha seta alatt rohan el? Ha eluti az auto? Vagy csak elfut, es babakocsival nem tud menni utana? Egy jobb fajta poraz /elperro/ 2ezer korul van. Es ez nem havi kiadas. De FONTOS!

Nem egy gyerek,.ossze sem lehet hasonlitani, de figyelni es foglalkozni kell vele. 🙂


En havi 120 ezrer koltok a dobermannok etetesere. +a tobbi kiadas. Gyerekekre is van. En vallaltam a kutyakat, mindent meg is kapnak. Vallaltam a gyerekeimet, ok sem szenvednek hianyt semmiben. Ez igy mukodik

2019. aug. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!