Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisgyerekes gazdik ti hogy...

Kisgyerekes gazdik ti hogy csináljatok?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok és van két kutyusunk. Benti kutyák kertes ház.


Nálatok a baba érkezésével mi az amiben kevesebbet kaptak a kutyák? Gondolok itt első sorban anyagiakra mi elég sokat költünk rájuk.

3-4 havonta 30 ezer kajára, ragacsára ilyesmi.

Évi 90 ezer mondjuk

Foresto evi 36 ezer ez igy már 126 ezer

Advocate evi 60 ezer kb ez igy már 186 ezer.

Oltások évi 20-30 Ez 216 ezer

Plusz egyebek pl szállás költség nekik is, ajándék szülinapra, karácsonyra stb. Váratlan orvosi kiadások. Szerintem simán lehet 300 ezret számolni erre is. Ti meg tudtatok adni a kutyátoknak mindent gyed alatt is?


A másik kérdésem gyakorlati. Hogyan sétáltattok babakocsival két kutyát? Az egyikük nem tud szépen sétálni ezt hozzáteszem . Nem vészes csak leteszi az orrát és megy utána jobbra-balra.



2019. aug. 6. 20:24
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Szerencsére az elmúlt 3 évben mar vettünk nekik annyi cuccot, hogy van két garnitúra porazuk, ham, nyakörv 2 fejenként. Fekhely 3. Szóval a felszerelés amortizációt kihúzzuk szerintem addig míg visszamegyek dolgozni.


De akkor igazából abban lehet a megoldás meg hogy amit előre be tudok tárazni pl. Foresto megveszem előre 1 évre mikor látom akcióban amíg meg dolgozom.


Amúgy jól hangzik hogy te vállaltad stb. Nyilván. Ettől a gyed nem lesz a duplája szóval átmenetileg ne mondd hogy meg se kottyant, nem kellett kompromisszumot kötnöd semmiben. Vagy ha igen akkor őszintén irigyellek. Nálunk sajnos amúgy is én keresek jobban, így jobban fáj hogy en esek ki munkából

2019. aug. 6. 22:55
 22/35 anonim ***** válasza:
11%

Az,hogy mit eszik a kutya a gazdája dolga.Mindenki ismeri a saját kutyáját és tudja,hogy mik az igényei.Egy ölebnek,egy keveset mozgónak tényleg semmi szüksége arra,hogy egy ilyen-olyan prémium táppal etessék.Ne egy spar/tesco gazdaságossal,de egy pedigré,egy purina,egy friskies márkájú már nem olyan rossz,hogy ne legyen meg belőle egy kis "teljesítményű" kutya energia és tápérték szükséglete.Hülyeségeket se kell állítani,és túlozni.A kutya gyomra se aranyból van,hogy csak a 100%-ost fogadja be,minden mástól meg fosik és aranyere van :D


Az én Huskym naponta 5-6 órát mozgatva van.3 óra délelőtt,3 estefelé.Ennek kell mindenféle vitamin,hogy fitt maradjon.Egy kis méretű kutyát mint az a 8-10 kilós elvisznek párszor sétálni,fut egy kicsit a kertben vagy futtatóban és ki van mozgatva.Bőven elég neki az is amit az a fajta táp nyújt.

Most vehetné tényleg a jobbat,hogy azt mondhassa a legjobbat adja a kutyájának,de a legjobb ebben az esetben az amivel fedezed a szükséges tápanyagokat,nem az ami a legdrágább a költségvetéseidnek.Ha nekik se kéne ennyi én se venném ezt,mert minek. :D


Nem az itt a lényeg,hogy ki költ többet a kutyájára,és miért,hanem az hogy segítsünk.Ezért is írtam,hogy jobb minőségűt érné meg,de amit leírt,hogy vesz az nem is rossz nekik. :D

2019. aug. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
19%

És az is elég hülye állítás,hogy a kutya nem kaja,séta,simi.

Akkor mi?

Elviszed moziba? Annyira próbálsz már nagyzolni,hogy egyszerűen..nem tudsz mit mondani.Nem tudsz mivel elő hozakodni már amibe még ne kötött volna bele valaki. :D

3 dobermann,iker gyerekek,200.000 forint kutyára.De jó,hogy neked bejött az élet és ilyen hibátlan gyémánt ember vagy.De ez nem segít mások problémáján,akik segítséget kérnek.

Bár elég kamu szaga van a dolognak elvégre mindennek szándékosan a dupláját,tripláját írtad nagyjából ami eddig elhangzott.


A kutya egy hobbi dolog.Családtag,de hobbi az,hogy tartod.Séta,játék,simogatod,eteted,takarítassz utána,ott van veled minden nap.Ennyi.Nem több :D

2019. aug. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
89%

Semmiben nem kellett. Pontosan tudtam mivel jar. Maskulonben nem vallalom.


Semmi olyan extrat nem kapnak, amibol nagyon lehetne lefaragni. Kaja kell,.oltas kell.


Jatekot nem kell venned, porazokat sem. Masbol nem nagyon lehet.


Inkabb abba fektess nagyobb munkat, hogy szokjak hogy az udvaron van tobb jatek. Ha a gyerek alszik, ott letudod oket mozgatni egyszeruen. De ha eddig rendszeres setak voltak, nehez lesz megszokni hogy kevesebb lesz. Mert biztos kevesebb lesz,eleg lesz az elejen a gyereket vinni. 🙂 en az elso fel evben egyaltalan nem.birtam elvinni barmelyik kutyat is.


Ha kapnanak havonta 10-15 ezerert jatekokat, aztmondom oke, az nem kell. De minden.mas /jutifalin kivul/ amit felsoroltal, nem olyan hogy lehet sporolni rajta. 💁‍♀️


Anyagi sporolasra a haztartas mar teruleten keress megoldast. Ha van.


De az jo, ha megveszed egyben a dolgokat, es ha latod hogy fogy, akkor veszel ujra, es nem akkor amikor mar nincs.

2019. aug. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell magyarazkodnom, nem banom hogy elhiszed e. 🙂 Sajnalom azt, akinek nem ugy alakult az elete, nem fogok bocsanatot kerni, amiert mertem lepni, es olyan orszagban munkatvallalni, ahol megfizetnek. Mindenki a hatarai szerint vallal mint gyereket, mint allatot.

De nem, a kutya nem ennyi. Ha szar a gyomra, figyelni kell, mert ha valamit megeszik, akkor bizony eselyes az almatlan ejszaka.

A kutya altalaban egy sima seta alatt nem farad el, mozgatni kell. Nem eleg elvinni 3x10 perc pisi kaki setara, es bebaszni a lakas egyik sarkaba. Foleg ha aktiv kutyakrol van szo.

Nem art atnezni kullancs szezonban minden nap tobbszor.

Labat torolni, fesulni, karmot vagni.

Ez azert kimeriti a simi seta kaja dolgot. 🙂


Kaja sem annyi hogy veszek valamit a teszkoban, es jonapot. Ha veszek egy tapot, de a kaki nem megfelelo allagu, es szinu, valtani kell. Lehet a 8.tapnal tart valaki, mire megtalalja a megfelelot. Ez azert nem ele dobom a talat, es ennyi.

De ezt csak igy altalanossagban.


A kerdezo viszont emlitette a szallast a kutyanak. Nem hiszem hogy a kutyak, vagy a gyerek ia hianyt fog szenvedni barmibol. 😌 szep estet.

2019. aug. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
0%

Nem szeretjük az esti meséket úgyhogy tényleg jóéjt.nem segítettél semmit a kérdezőnek azzal,hogy elmondtad hogy sok szabadidővel,pénzel rendelkezel.komolyan az ilyen ember fejében nem tudom mi jár,de biztos semmi jó nem.

ha meg igaz is én nem büszkélkednék a neten azzal,hogy királyként tartok el mindenkit miközben feltehetőleg ennyi szabadidő,3 dobermann és iker gyerekek mellett a férj/pali tart el.

Vagy a szüleid,semmivel sem jobb.Vagy még utoljára jöhetsz valami mesével,hogy te dolgozol,meg félre tettél meg egyebek,de már ott hibás a dolog,hogy ikrekkel veszélyeztetett terhesnek minősülsz és nem dolgozhatsz 3 hónap után.


Az ilyen tökéletes emberekkel az utcán azért nem találkozni,mert kizárólag az internet csodás világában léteznek.Csodáljátok még ki nem hal ez a ritkaság.


Áh,na mindegy nem is értem minek fárasztom magam amikor minden poszt alatt van legalbáb egy ilyen mindent tudó tökéletesség.

2019. aug. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
78%

A kaja okés, írtad, hogy felszerelés meg van, a gyógyszereket meg meg lehet venni előre, nagyobb kiszerelésben, akcióban is.


Ajándékot én pedig sosem adok a kutyámnak. Ha jeles napok vannak (pl, szülinap, hozzánk való kerülés évfordulója) akkor inkább elmegyünk egy nagyot kirándulni, ahova nem szoktunk és a vacsiját kicsit felturbózom gyümikkel, húsfalatkákkal, mert amúgy tápot kap.

És ennyi elég. Van neki pár játéka, amik strapabíróak, ha látok egyet, és meg tudom venni, megveszem tartalékba. Különben 1-2 nem kell több neki.


Kerüljétek a drága, lehúzós helyeket, mint a fressnapf, neg hasonló kisállatboltok. Ott megnézitek, de neten rendeljétek. Ugyanazt a hámot a negyedéért megkaptam kiszállítással együtt!


Többet nem igazán lehet lefaragni, kb. csak a kajára kell költenetek, de abból akár egész évre szintén be lehet tárolni, ha van helyetek.


Séta: még most tanítsátok meg a másik kutyát helyesen sétálni! Ha már meg lesz a babakocsi, de a baba még nem, akkor is elkezdhettek gyakorlatozni, fog-e működni élesben. De szoktatás kérdése csak szinte, tehát, megfogjátok oldani! :)


Kutyákra szánt időt ne nagyon redukáljátok.


Nagyjából ennyi, gratu a picihez! :)

2019. aug. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
16%

Konzerv kaja felesleges, ezen lehet spórolni. Szülinapi, karácsonyi ajándék felesleges, szintén lehet vele spórolni. Nem emberek, kutyák. Ő nem VÁGYIK a fincsi, drága konzervre, hanem megeszi ha kap, mert ízlik neki, de nem fogja rosszul érezni magát tőle, ha nem kap, ezzel nem vonsz meg tőle semmit.

A játékokat nem is értem igazán. Kell mondjuk egy jó minőségű labda, egy kötél és passz. Gyűjtögethetsz kilyukadt, kidobásra ítélt zoknikat, összegombolyítod őket, ezt lehet plüss helyett.

Rágcsának marhacsont, azzal sokáig elvan.


A normális ételen, oltásokon, parazita elleni szereken nem tudsz spórolni, spórolj hát azokon, hogy embernek tekinted a kutyákat.

Fekhelyet sem muszáj VENNI nekik, tökéletesen elvannak egy régi, rossz pokrócon, párnákon is. Ilyeneket be tudsz szerezni ismerősöktől is, ha valaki kidobna ilyesmit.

Légy kreatív, és kattintsd át az agyadat! A kutyának jó ellátásra, foglalkozásra, sétákra van szüksége, nem bizbaszokra, meg feleslegesen drága ajándék konzervekre.


Van két 11 éves kutyánk, az egyiknek most vettük a 3. nyakörvét, mert kiránduláskor valahol lecsatolódhatott róla, a másiknak a 2. nyakörvet használjuk, pedig mindig rajtuk van. Pórázt a másodikat vettük tavaly, de csak azért, mert azzal lehet vinni egy pórázon két kutyát, de a másik kettő is megvan, és működik.


Nem kell csak azért új nyakörvet venni, mert már egy kicsit elkopott a széle mondjuk. Na, szóval ilyenek.

2019. aug. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
85%

Semmi nem változott. Amikor úgy döntöttünk, hogy bevállalunk egy munkakutyát, akkor minimum 15 évre terveztünk, amiben benne volt az utazás, a nyaralás, a költözés és a gyerekvállalás is.


Mivel nem kerti dísznek kellett vagy ruhakiegészítőnek, hanem társnak, barátnak, családtagnak (ahogy tetszik), így semmiben nem szenvedett hiányt.


Ugyanazt a kaját kapja amit eddig, ugyanannyit foglalkozunk vele. Nyilván át kell a gyerek érkezése után alakítani a napi rutint, de bele kell férnie mindennek, hiszen vállatuk.


Bár nálunk közterületen láb mellett van a séta, megvárom amíg a férjem hazaér és együtt megyünk. Akkor el tudunk menni nagyobb sétára, vízpartra stb.


Ha megyünk nyaralni, akkor ugyanúgy jöns velünk a kutya ahogy eddig is, ha az a plusz 5.000 forint szállásköltség okoz problémát, akkor ott már nagy baj van.


GYED alatt sem változott semmi, nyilván kevesebb lett valamennyivel a bevétel, de egyrészt nem akartam semmiből az olcsó vackot venni neki, másrészt meg nem tudom neki megmondani, hogy: "eddig a prémium kaját kaptad, most edd a szar teszkósat 2% hústartalommal, mert kell a gyerekre a pénz".

2019. aug. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
88%
Én megfordítanám a kérdést, kedves habzó szájú ősanyák! Ha ti a gyereken kívül minden mást lesz4rtok, akkor minek nektek egyáltalán kutya? De komolyan! Ha nem fontos nektek, akkor nem kell tartani, és megspórolhatjátok még a f0s Pedigree árát is! Lol...
2019. aug. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!