Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sértődnek be a kutyatart...

Miért sértődnek be a kutyatartó gazdik ha elhessegetem a kutyájukat?

Figyelt kérdés
Paneltelepen lakom, de kb. több kutya van itt mint falun és ezt a rengeteg kutyát muszáj állandóan sétáltatni. Ugye a kutya egy ösztönlény, ennek ellenére sokan szájkosár, sőt póráz nélkül sétáltatják, bármikor olyanja lehet hogy megharap valakit. Ettől félve ha közelembe jön egy rákiabálok vagy toporzékolok. A nagyobb 80 kilós németjuhászoknál a bicskámat is előveszem ha harcra kerülne a sor. Támadott meg már kutya, úgy megharapta a csuklómat hogy el is törött.
2019. okt. 30. 16:24
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
22%
Ez a gazda felelőtlensége. Nekem csivavám van, de póráz nèlkül sosem sètáltatom. Viszont rettegek, ha jön egy nagyobb kutya, minden nélkül. Ha elkapja a nyakát, a kutyám ottmarad! Én ezt nem élném túl...
2019. okt. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
92%

A kutya ok nélkül nem támad, csak mert "olyanja van".


Azzal viszont, hogy random mód fenyegető magatartást tanusítasz, azzal veszélybek teszed ki magad. Jó hülye ember lehesz...

2019. okt. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
15%

Sokan ugy kezelik a kutyat mint csaladtagot.

Kulfoldon elek, itt csaladi hazaknal is bent tartjak a kutyakat, viszik magukkal vasarolni es eddig egyszer lattam csak szajkosarat egy kutyan.

Az emberek azt hiszik hogy mindenki imadja a kis hazikedvencuket es mindenki simogatni akarja, megsertodnak ha nem simogatod meg a kutyajukat.

Van aki puszilgatja, rendes kajat ad nekik, felmennek a kanapera es tobb penzt koltenek rajuk mint sajat magukra

2019. okt. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 hírnök ***** válasza:
86%

A nagytestű kutya soha nem fog megtámadni csak úgy. Vagy a területét védi, vagy a gyerekét.


A tacskó, pincsi és egyéb töpörtyű viszont félelemből is bokán haraphat. (tapasztalat)


Ne toporzékolj, és pláne ne a bicskát mutogasd. A kutya, és a gazdája is megtámadhat. Ne félj. Ha látod, hogy feléd fut ordíts a gazdájának: "FOGJA MEG!" ennyit tehetsz

2019. okt. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
10%
Az enyém ellen pont ez lenne a hatásos, hogy rákiabáljanak, mert akkor nem menne oda, de csak kevesen teszik ezt meg. Szerintem jól csinálod.
2019. okt. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
60%

Igazad van, de ezzel a viselkedéssel nagyobb eséllyel uszítod magadra a kutyákat. A bicska felesleges, a kutya nem ember, hogy tudja mi az.


Ha túl közel jön, akkor egy erőteljes "Helyedre!" elég, a gazdának meg jó hangosan, hogy "Pórázra már nem jutott lóvé?"


Az ilyen embereknek muszáj beolvasni, mert azt hiszik, hogy övéké és a kutyájuké a világ...

2019. okt. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 Arremiszqween válasza:
92%
Kérdező te jó hülye egy ember lehetsz remélem nem nagyon fogok talalkozni ilyenekkel az életben.
2019. okt. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
93%

Igen, a gazda felelőssége hogy figyeljen a kutyájára, és normális gazda rászól a kutyára, ha látja hogy valaki fél az állattól.


De hogy válaszoljak a provokatív kérdésedre, mert kiabálsz és toporzékolsz. Ahogy fentebb írták egy kulturált, "legyen szíves hívja vissza" sokkal célravezetőbb.


Egy kutyánál meg nincs "bármikor olyanja lesz". A legtöbb attól hogy feléd megy nem hozzád megy, de ha hisztigörcsöt kapsz akkor viszont okot adsz arra hogy odamenjen, ha meg toporzékolsz és kiabálsz még fenyegeted is.


A bicskanyitogatással meg egyértelműen fenyegtsz és csodálkozol, hogy besértődnek?


Elhiszem, hogy fosol, mert volt rossz tapasztalatod, de ez "síma" pszichológia. Tankönyvi eset. Kis akarással ki is lehetne kezelni.

2019. okt. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
96%

Ezzel a viselkedéssel csak magad alatt vágod a fát. Egy kutya se támad mert "olyanja van" de ha ijesztegetik akkor meggondolandó hogy fog fellépni ellened.

Egy példa. Ha a kutyámról tudomást se vesznek ő is ugyanígy megy el akárki mellett. De ha ráköszöngetnek és mosolyognak rá farkcsoválva felugrál egy kis simiért.

Na most gondolj bele, hogy te egy kutya elé dobbantasz és agresszívan rákiabálsz. Szerinted? Nem csoda ha már megharaptak.

Ráadásul így lehet még a gazdát is magadra uszítod. Mert ha a kutyámra fognál egy bicskát tuti én is rád fognám a sajátom.


Megmondom egy NORMÁLIS ember hogy jár el ilyen esetben. Messziről kiszúrja, hogy közeledik egy kutya és kikerüli, nem megy hozzá közel. Vagy szépen megkéri a gazdát, hogy fogja meg mert fél a kutyáktól. Persze vannak paraszt gazdák akik ilyenkor kikérik a kutyájuknak, hogy tök szelídek, úgyhogy maradj inkább a messziről kikerülésnek. És honnan tudom hogy ez működik? Én is egy csomószor kerülgettem sétáltatás közben a szembe jövő kutyákat. Ha épp nincs kedvem jópofizni, vagy járvány időszak van.


Ha nem nézel rá és nem teszel hirtelen mozdulatokat 110% hogy le se fog ***ni egy kutya se.

2019. okt. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
11%
Ez a baj hogy meg van engedve kutyák tartása,panellban.Semmi keresnivalójuk nem lenne ott,ha be lenne tartva a szabályzat.Még jó hogy nem kell bocsánatot kérnünk hogy ott lakunk.
2019. okt. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!