Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most dobjam ki a kutyámat?

Most dobjam ki a kutyámat?

Figyelt kérdés
Faluban lakunk,itt sok a kóbor kutya,mindig csavarognak,a mienk is sajnos. Előző kutyánk még félévesen elszökött harmadjára soha nem jött vissza sajnos. Befogták vagy nem tudom.a mostani kutyánk nagyobb testű,hiába magas kerítésünk van,átrepül rajta,régen kijött a jegyző mert nem volt megkötve a kutyánk és szomszédasszony mindig veszekedett hogy a kertjébe megy,így megkötve élt szegény. De most már tilos megkötni a kutyát nem? Vagy ő is éljen így? Félek ha eléri az 1 éves kort és csipet kell rakatni rájönnek hogy a mi kutyánk, és 150 ezer büntetés is lehet. Ha nem rakok csipet észreveszik? Lehet csomóan nem tartják be. Senkit nem bántana,barátságos de mindig elszökdös és visszajön.körbe mindenhol 2 méteres kerítés van..most kössem meg,mit tegyek?
2020. jan. 15. 09:49
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

“ Én vidéken alapból betiltanám a kutyatartást ”

Szerintem ez nem vidékspecifikus.

2020. jan. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Neked is minek kutya, jézusom...
2020. jan. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
20%
Lánc + futódrót.
2020. jan. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

68 éves vagyok, 50 éve vannak kutyáim, mindenféle, mert rendszerint az élet hozza az utamba őket és mindegyik a kutyaéletkor legvégén, vagy még utána hagyott el minket.

De életemben nem volt olyan kutyám, amelyik szökött volna, el sem tudnám kergetni őket.

Egyszer építkezéskor valaki véletlenül kizárta őket, és mind a három a kertkapuban ült óbégatva, hogy be szeretnének jönni. Egy lépést nem tettek semerre, pedig különböző természetű kutyák voltak (1 rottweiler, 1 pekingi pincsi és egy német juhász keverék)

Viszont tény, hogy mindegyik ivartalanított, becsülettel tartott, rendesen etetett, sokat szeretgetett, kinti-benti kutya volt.

2020. jan. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
70%
Csak fel ne akassza magát a szerencsétlen ...
2020. jan. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát eléggé berohantál most a f.s.erdőbe ezzel a kérdéssel.

Röviden annyit tudok tanácsolni, hogy a, keress új gazdit neki

b, ivartalanítsd ki, oltasd be, adasd be a chipet, rakj rá biletaval ellátott nyakörvet és kezdj el vele foglalkozni. Faraszd le, setaljatok, játszhatok, tanítsd. Egyszóval fáradjon le és legyen értelme otthon maradnia.

Egyik pontot sem tudod kihagyni, muszáj az összes állatorvosi beavatkozás és a nyakörv meg a foglalkozás vele.

Tényleg. Így nem lehet állatot tartani, ahogy te csinálod.

100%-ig biztos vagyok benne, hogy az előző kutyád is volt olvastatva chipre, visszakerult volna hozzád, ha chipes.

Ha viszont sajnálod azt az 5 ezer forintot, akkor tényleg keress neki egy jobb gazdát.

Az allattartas pénzbe és időbe kerül. Nem lehet megúszni, mivel ez egy luxus dolog, nem kötelező, így nem kell tartani, ha nem szeretnél költeni rá.

2020. jan. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Foglalkozni kell vele. Mivel nagytestű így pláne.. Tudom, hogy most ez nem egy polkorrekt mondat, de egy tacskó méretű, ha agresszív, akkor azzal azért könnyebb elbánni (fizikai értelemben), mint egy nagyobb kutyával.

Kicsi korától kezdve nevelni kellett volna. A szökés egy dolog, de ha nincs nevelve és csak meg van kötve egy kis láncon, akkor agresszív is lehet.

Megkötni úgy, hogy feszítsetek ki egy jó hosszú "futóláncot", azon legyen a lánca, így nem csak egy kis körben tud mozogni, hanem sokkal nagyobb területen. Ezenkívül napi szinten tanítás és foglalkozás. Séta is, ha tudtok.

2020. jan. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
11%
Jarj el vele futni. Majd remelhetoleg megved a hulyek tamadasa elol. ( Olvastam,h videken megverik a futo embereket . Kesz horror ott lakni.) Akar tobb kutyaval is futhatsz akar porazon is. En is tobb kutyaval jarok futni.
2020. jan. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
83%

“ Olvastam,h videken megverik a futo embereket . Kesz horror ott lakni.”

Ezt melyik Prolikocsmában hallottad? :D

2020. jan. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Keress ennek a szerencsétlen kutyának normális gazdit, mert neked fogalmad sincs a kutyatartás alapjairól sem.


Törvény szerint minden kutyának évente kapnia kell veszettség elleni oltást, minden 4 hónaposnál idősebb kutyába kötelező a chip, és köteles vagy telken belül tartani őt!


Az ilyen emberek, mint te, rengeteg másik embernek okoznak bosszúságot minden nap, legyen az egy átlag ember, aki fél tőle, vagy egy állatbarát, aki próbálja hazajuttatni a kutyákat... Én is állandóan chipolvasóval megyek, és alig van a kutyákba chip, legtöbb emiatt haza sem kerül többé. Te meg b@mmeg direkt nem teszel bele, hogy ne derüljön ki, hogy kié. Pedig megbüntetnek, 3 törvényt is megszegel, nem kéne állatot tartanod! Ne dobd ki, hanem keress másik gazdát neki.


Leírnám, hogy amúgy mit csinálj a szökések ellen, de a hozzáállásodból ítélve feleslegesen koptatnám az ujjamat.

2020. jan. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!