Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most dobjam ki a kutyámat?

Most dobjam ki a kutyámat?

Figyelt kérdés
Faluban lakunk,itt sok a kóbor kutya,mindig csavarognak,a mienk is sajnos. Előző kutyánk még félévesen elszökött harmadjára soha nem jött vissza sajnos. Befogták vagy nem tudom.a mostani kutyánk nagyobb testű,hiába magas kerítésünk van,átrepül rajta,régen kijött a jegyző mert nem volt megkötve a kutyánk és szomszédasszony mindig veszekedett hogy a kertjébe megy,így megkötve élt szegény. De most már tilos megkötni a kutyát nem? Vagy ő is éljen így? Félek ha eléri az 1 éves kort és csipet kell rakatni rájönnek hogy a mi kutyánk, és 150 ezer büntetés is lehet. Ha nem rakok csipet észreveszik? Lehet csomóan nem tartják be. Senkit nem bántana,barátságos de mindig elszökdös és visszajön.körbe mindenhol 2 méteres kerítés van..most kössem meg,mit tegyek?
2020. jan. 15. 09:49
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
87%
ivartalanitas esetleg nagyobb kerítés hogy ne ugorja at. mast sajnos nem nagyon lehet. esetleg vidd el setalni egy hosszabb időre (1 ora kb) és talán utana mar nem annyira akarna kimenni. 20-as voltam
2020. jan. 17. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, le lehet nézni a panelban tartott kutya gazdikat nyugodtan. Viszont ő a vidékiek nagy részével ellentétben napi 5x leviszi sétálni és rendszeresen hordja orvoshoz.

Ha azon kell gondolkoznod, hogy egy szaros chippet beadass -e, akkor ne tarts kutyát.

Pénzbe kerül állatot tartani, képzeld el.

Ha egy kutya ki van ivartalanítva és tényleg foglalkozva van vele,napi szinten akkor nem szökik el az udvarrol, maximum szilveszterkor, amikor fél. (de akkor be kell vinni a házba előtte)

Vidéki vagyok és így írom, hogy egyszerűen nincs allattartasi kultura vidéken. Kirakjuk az udvarba, napi 2x adunk neki valami moslekot és csodalkozunk, hogy el akar szokni.

Az állat, jelen esetben a kutya csaladtag jobb helyeken. Visszük magunkkal futni, kirándulni, programokra, nyáron a kutyastrandra stb. Foglalkozunk vele napi szinten, akár a házba is beengedjük, hogy többet lehessünk együtt.

És nyilván a szükséges állatorvosi kezeleseket is kifizetjük.

Lehet hülyének nézni nyugodtan, de az előző kutyad is oda lett és vissza s tudtak juttatni mert nem volt chippes. Szóval inkább ne beszélj a magas lóról

2020. jan. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:
Két panelos ismerősöm is van kutyával,ők nem sűrűn viszik le sétálni. A segítő válaszokat köszönöm és megfogadom
2020. jan. 17. 21:58
 34/34 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hányszor viszed ki, hanem hogy megadod-e neki azt a foglalkozást, amire igénye van. A sokszor sétáltatott kutyák is lehetnek neveletlenek. Munka mellett én sem tudom 5-ször kivinni, de lefárasztom. Most itt fekszik mellettem és nézi a kutyás filmet a tévében.
2020. jan. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!