Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most dobjam ki a kutyámat?

Most dobjam ki a kutyámat?

Figyelt kérdés
Faluban lakunk,itt sok a kóbor kutya,mindig csavarognak,a mienk is sajnos. Előző kutyánk még félévesen elszökött harmadjára soha nem jött vissza sajnos. Befogták vagy nem tudom.a mostani kutyánk nagyobb testű,hiába magas kerítésünk van,átrepül rajta,régen kijött a jegyző mert nem volt megkötve a kutyánk és szomszédasszony mindig veszekedett hogy a kertjébe megy,így megkötve élt szegény. De most már tilos megkötni a kutyát nem? Vagy ő is éljen így? Félek ha eléri az 1 éves kort és csipet kell rakatni rájönnek hogy a mi kutyánk, és 150 ezer büntetés is lehet. Ha nem rakok csipet észreveszik? Lehet csomóan nem tartják be. Senkit nem bántana,barátságos de mindig elszökdös és visszajön.körbe mindenhol 2 méteres kerítés van..most kössem meg,mit tegyek?
2020. jan. 15. 09:49
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

1. Normális és erős kerítés kell, ha átrepüli a 2m-t, akkor nagyobb (a szánhúzó fajtamentőknél olvastam, hogy egy husky simán képes rá például).

2. Chip már 1 éves kor előtt kell bele, sőt, igazából tulajdonosváltásnál már meg kell lennie. De tudom, hogy sok a felelőtlen, aki ezt ellógja.

3. Nevelni kell a kutyát, foglalkozni vele, fizikailag és agyilag fárasztani, amennyit igényel, annyit.

4. Ivartalanítással a tüzeléshez köthető szökések teljesen megszüntethetők.

5. Jogszabály szerint köteles vagy a saját területeden tartani a kutyádat.

6. Lehet fedett kennelt is építeni a kutyának, természetesen megfelelő méretűt is, de ez nem jelenti azt, hogy a kennelben kell leélnie az életét.

7. Egyéb kiegészítő módszerek is vannak a kutya szökése ellen, például:

[link]

[link]

2020. jan. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
48%
az en kutyam is van hogy néha kiszokik az utcára ha pl tuzel (ivartalanitva lesz 2 hét mulva), de sosem gondoltam ra hogy kidobjam a kutyam..
2020. jan. 16. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
A kérdés csak figyelemfelhivás volt nem dobom ki. 20- as direkt nem írod le mit tegyek pedig pont az érdekelne szökése ellen mit tegyek,de itt csak leugatnak.valaki irta,vidékre nem is adna kutyát. Hát hova panelba? 3 helyen éltem vidéken,mindenki kutyája elszökdös,ez ösztön,ugatással hivják egymást,idegen tacsik vannak az utcán folyton és hívják. 24 órába szeretgetjük a gyerek is játszik vele,hülyeségeket írtok. Nem videózom le,de szinte röpköd a kutyám,nem igaz hogy nem láttatok még ilyet,ilyen tudatlan kutyások vannak? Tehát a megoldás hogy napi séta,de mindig megkötve legyen.ugye? Kérem írjon aki sehiteni akar,nem csak őrjöngeni.
2020. jan. 16. 10:50
 24/34 A kérdező kommentje:
Nem adnátok kutyát egy ilyennek mint én,de épp erre vigyáznék hogy ne szökjön el,ezért várok tanácsot,mert sokakat az se érdekel hogy kóborol a kutyája,de engem igen. Mindenki megvan itt bolondulva?
2020. jan. 16. 10:53
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Kaptál segítséget, azt miért hagyod figyelmen kívül? Fárasszátok le, sporttal, tanítással, ha ezt igényli, ezek szerint amit most foglalkoztok vele, az neki nem elég.


A chip kötelező, és nem 1 éves kortól.

Magyar Állatorvosi Kamara, elég hivatalos forrás? [link]

2020. jan. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Itt pont a szökés a téma:

[link]

2020. jan. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Szintén: [link]
2020. jan. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítás: [link]
2020. jan. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Ezekben pedig a kutyás sportokról írnak:

[link]

[link]

[link]

[link]

2020. jan. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
91%

24 órában szeretgetitek akkor, hogy a fenébe van ideje lelépni? :)


És azért mert más kutyája lelép, attól még a tiédnek nem kell. Mint az oviban komolyan. Te kutyád, te felelősséged.

2020. jan. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!