Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő akkor, mikor...

Mi a teendő akkor, mikor kutyasétáltatás közben ránk támad egy kóbor kutya?

Figyelt kérdés
2010. júl. 24. 21:28
1 2 3
 11/21 Akiteki ***** válasza:
100%

Egy boxer ment neki a kutyámnak egyszer, a gazdái ott röhögtek 10 méterre tőle.

A páromnál egy hatalmas kulccsomó volt, azzal verte a boxer fejét.

Persze a hülyegyerek gazdája pattogni kezdett, meg lett ígérve, hogy ő is megkóstolhatja a kulccsomót.

A kocsinknak meg egy hét múlva betörték az üvegét.

2010. júl. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Ált a kóbor kutya jobban fél, tőled, mint te Őtőle. A kóbor kutya, csak éhes, nincs otthona, mindenki megveti, és elkerüli az embereket. Ha neked jön egy kutya, az vagy idegbeteg, vagy a területét védi(képes kiugrani az utcára, és neked támadni) A lényeg, ne kezd el rohangálni, mert akkor tuti utánad megy! Ne nézz a szemébe, és csak semmi hirtelen mozdulat, szépen elkezdesz lassan hátrálni, és mikor kellő távolságba érsz, a kutya lehetőleg, már megnyugszik, nem érzi veszélyben magát, akkor lassan elsétálsz! A kutyád, meg nem engeded el, mert utána rohanna a kutya, ha elfutna! Én ezerszer elmegyek kóbor kutyák melett, nem is érdeklem őket, nagyba szaglásznak, elvannak magukkal foglalkozva. Ha elkapna a kutya, és leránt, védd a fejed, húzd össze magad, ilyenkor elvileg a kutya békén fog hagyni.
2010. júl. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
53%
Én mindig viszek magammal egy szelet kenyeret ha későn jövök haza vagy a kiskutyámmal megyünk sétálni! LEhet nevetségesen hangzik..de tényleg Eddig nem volt semmiféle "akció" Bízom benne hogy nem is lesz!Ja gázspray nálam is van ..ha a kenyér nem válna be...
2010. júl. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk a kutyámnak egyszer sem kóbor ment neki, mindig olyan akinek volt gazdája, az egyik az egy kutyasuli vezetőjének a kutyája. Fasza...
2010. júl. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Az elején írták, hogy paprikaspét visznek magukkal. Honnan lehet azt beszerezni?
2010. júl. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
44%
Én nyugodtan tovább szoktam menni a kutyámmal, ha ez nem segít és mégis nekimegy a kutyámnak a másik kutya, akkor elengedem, adok nekik egy egy sört és majd megbeszélik:D. Egy amerikai buldogom van, így nem nagyon félek hogy valami kárt tesz benne, de nagyon ritka hogy más kutya neki menjen.
2010. júl. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy legtöbbször nem igazi kóbor kutya támad, mert ahogy már írták, azok jobban félnek az embertől, kerülnek minket. Általában önsétáltató "elcs*szett" kutyák támadnak, akikben nincs rendes félelem érzett.

Amíg lehet az ember elkerüli ezt a helyzetet, meglátok egy szabadon lévő kutyát, inkább más irányt veszek, de van amikor a kutya messziről is úgy gondolja hogy na most ő támad.

Ha nagy kutyája van az embernek akkor nem olyan veszélyes, lehet kicsit összemennek, de az ember hamar tud cselekedni paprika spray, hangos spray, kaviccsal teli üres üveg, kűrt, bármi ami hangos vagy félelmetes lehet a kutya számára. Így túl nagy kár nem történhet, kicsit összenyálazzák egymást, kisebb sérülések keletkezhetnek de semmi tragikus.

Na de mi van ha kistestű kutyánk van? tacskó, yorki, bichon, spániel vagy bármilyen kölyök?

A nagy okosok azt mondják ne kapkodjuk fel mert az mindkét kutyának rossz. Na igen, ezt csak olyanok mondják akiknek még nem volt ilyen rossz tapasztalata. Az én kutyámat viszont tépte már szét nagy kutya, úgyhogy nekem senki ne mondja hogy ha támadnak akkor se vegyem fel, mert de igen, akkor már inkább vigyen engem is. Amíg lát hogy még nem tuti a támadás, meglehet próbálni elkerülni, hátad mögé teszed, de ha felveszed akkor normál esetben nem megy neked a kutya, mert azt leginkább a te kutyád és nem te érdekled. Lehet hogy elméletben nem a legjobb megoldás, de én nem kockázatok, ha elkerülhetetlen a "találkozás" akkor inkább felveszem. Akkor a kutya lehet hogy már pár méterről visszafordul. Nem kell megvárni míg jól felméri a terepet és támad.

A mostani kistestű kutyámmal is előfordult már hogy megtámadtak, és persze először a bölcsek tanácsait követve nem kaptam fel, de ez nem segít, mert a kutya ugyanúgy jött nekünk, próbált mögém kerülni tehát csak köröztünk a kutyám körül amíg valami meg nem zavarta és sikerült gyorsan felkapnom az enyémet. Utána már nem is érdekelte. És persze ilyenkor az is elgondolkodtató hogy üssed, rúgjad (na jó, ha a lét a tét akkor nem gondolkozol csak ütöd ahol éred) de hát végül is ez is csak egy kutya, aki az emberek miatt lett ilyen, mert a kutya önmagában sosem hibás. Tehát persze hogy véded magad és a kutyádat, emiatt talán komoly sérülést okozol annak a másik lénynek. Tehát én inkább felkapom és így talán mindenki megússza sérülés nélkül, minthogy akár csak az egyikünk komoly bajt szerezzen azzal hogy "dominálni" akarom.

2010. júl. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Katonai, meg horgász sportlövős ilyesmi boltokban van borsspré, munkaruha bolt, ilyesmi.
2010. júl. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
78%
Nekem nem lenne kétségem, ha egy kóbor kutya...de igazából mindegy milyen kutya, félre nem érthető szándékkal rohan felém, és vicsorít, az első lenne, hogy fejberúgom. Utána meg attól függően, hogy milyen állapotban van, vagy elmennék a kutyámmal, vagy tovább adnék neki. Nem sok lehetőséged van igazából, vagy te, vagy ő, választani kell...
2010. júl. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Akiteki ***** válasza:
Én egy sokkolót akartam venni a boxertámadás után, hogy legközelebb azzal várom. De nem sikerült.
2010. júl. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!