Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ellenzik sokan, hogy...

Miért ellenzik sokan, hogy emberi ételeket egyen a kutya?

Figyelt kérdés
Nekem kis testű lakásban élő kutyám van. Azt eszi, amit mi. Erős, egészséges, mégis, sokszor hallom, hogy mindenki a száraztápokat ajánlja. Nem értem, hogy ha elég változatosan eszünk (megeszi a zöldségeket és a húst is), akkor miért kellene neki kevésbé illatos, száraz tápot adnom? Így is egészségesen tud élni, nem? Nem kutyatáp reklámokat szeretnék olvasni, hanem személyes tapasztalatokat, pro és kontra. Ugye nem csak én etetem emberi kajával a kutyusom?
2010. júl. 25. 15:02
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
És inkább visszakérdeznék: asz emberek miért indulnak ki magukból ha egy kutyáról van szó? Miért hiszik hogy ami nekik jó az egy kutyának is? Még egy másik embernek sem ugyanolyanok az igényei nem hogy egy kutyának!
2010. júl. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
25%

a miénknek külön főzünk csirke cuccokból málélisztes zöldésges valamit.azt nagyooon szereti.

amúgy még száraz tápot is eszik,meg emberi kaját is eszik.nincs semmi baja tőle.

2010. júl. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
29%
Az én kutyám is eszik házi kosztot, mellette tápot is.Tápot akkor kap, ha mi olyan kaját eszünk, ami neki nem igazán való, pl.paradicsomos káposzta. Amúgy meg azt eszi, amit mi, egészséges, szép kutya. Lehet, hogy ez csak véletlen, de a testvére, akinek csak minőségi tápot adnak, minden másra allergiás.
2010. júl. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
0%
ém a tiz húsz ezres tápkra nem adok ki inkább veszek a hentesnél mell filét vagy combot(le szedem róla a húst) és meg párolom egy kis zöldségel s veszek neki olcsó tápot azt rakom a tálka ajára és a többit ösze keverem vele és meg locsolom hús lével és ezt imádja a kutyám és olcsobb mint a tápk angy része és nem olyan bűdös legelább, nem csoda ha nem eszi a kutya,ugyhogy én emberi kaját semm veszek neki hanem inkább húst veszek neki amit különféle képen el készitek neki és kész az száz szor egészséghesebb is!
2010. júl. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
48%

Kicsit túlzásba lett víve ez a kutyatáp dolog.Páran kezditek úgy beállítani a minőségi kutyatápot, mint egyetlen helyes utat.A kutyatáp egy célt szolgál, a kénylemet, ezért lett kitalálva.

Gondolom az a farkas aki egész életében nyers húst evett meg csontot eszik, ösztönből csinálja rosszul a dolgokat, mégis elél 13 évig...

Persze a kutya picit más mint a farkas, de alapvetően a táplálkozása ugyanaz mint minden ragadozóé, ami a csont és a húsfélék.

Ettől lesz nagy és egészséges.persze javítani lehet az eredeti állapoton, a gabonafélékkel, csalánnal, stb, de jópár ilyen gabona mix van a piacon.


Szerntem a kétes beltartalmú tápok mellett a házikoszt legalább olyan jó megoldás, már csak azért is mert tudom mi van benne.ráadásul a helyi húsfeldolgozót gazdagítom nem az inportőrt, és a kanadai kutyaeledelgyárat.

2010. júl. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
73%
Persze és az ember vacsorára mióta eszik nyers húst és csontokat?
2010. júl. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
49%
a nyers hús és a főtt hús tápértéke ugyanaz, max a féregtartalma más....
2010. júl. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
73%
Ja. Hát biztos én vagyok ufó de elég ritkán eszek húst pedig imádom. És nem hinném hogy a szendvics, saláta, borsó főzelék, gyümölcsleves vagy akármi a kutyának való... Meg gnodolom a farkas is megsózza megfűszerezi mielőtt megenné. Vagy pedig te eszed natúrba hogy a kutyának is jó legyen?
2010. júl. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
49%

A házikoszt nem eygyenlő a maradékkal.

a házikoszt azzal egyenlő, hogy külön van főzve a kutyának.

2010. júl. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
Külön van főzve nem = emberi kaja. Ha húst főz neki az nem csak emberi kaja. Szerintem emberi kaja az ami a te azstalodra kerül.
2010. júl. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!