Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ellenzik sokan, hogy...

Miért ellenzik sokan, hogy emberi ételeket egyen a kutya?

Figyelt kérdés
Nekem kis testű lakásban élő kutyám van. Azt eszi, amit mi. Erős, egészséges, mégis, sokszor hallom, hogy mindenki a száraztápokat ajánlja. Nem értem, hogy ha elég változatosan eszünk (megeszi a zöldségeket és a húst is), akkor miért kellene neki kevésbé illatos, száraz tápot adnom? Így is egészségesen tud élni, nem? Nem kutyatáp reklámokat szeretnék olvasni, hanem személyes tapasztalatokat, pro és kontra. Ugye nem csak én etetem emberi kajával a kutyusom?
2010. júl. 25. 15:02
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
56%

Jaja tudod tökfőzelék helyett én is szívesebben ennék süteményt, de ez nem azt jelenti hogy nekem ez jó és erre van szükségem... Akkor az én kutyáim biztos robotok mert nem látom hogy valamit jobban szeretnek mint mást. Vagy egyszerűen csak jólneveltek? Amit eléjük teszek azt megeszik boldogan.

Horribilis összeg? Nekem 3 kutyám van és egy hónapban 6-7 ezer Ft a táp... Szerintem a husika meg ilyenek sokkal többe kerülnek...

2010. júl. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
0%

gondolom 3 német dog:)és csak RC-t esznek:)végül is kutya kutya darab darab.

de igazad van, mi is citromkarikát adunki neki jutalomfalatnak, mert jólneveltek azt is megeszik, örömmel, nem csak a virslit.

2010. júl. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
40%

Igen ha ráparancsolok akkor azt is megeszi. De szerintem te is tudod nagyon jól hogy észszerű kereteken belül értettem csak ki akarod forgatni a szavaim nehogy ne legyen igazad. Ha főzök nekik húst semmivel sem zabálják jobban mint a tápot.

Azt meg sajnálom ha neked dogod van. Alapvető felelősségtudat hogy nem veszel olyan (nagy) kutyát akinek nem tudsz mindent megadni maximálisan. Egy dognak FŐLEG szüksége van minőséi ételre mert nagyon oda kell figyelni a növekedésére.

A táp meg nem attól lesz minőségi pusztán hogy a legdrágább. Sokaknak nem jön be az RC, nekem sem jött be.

2010. júl. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok! hangsúlyoztam, hogy max kóstolóba... attól kutyabaja se lesz!
2010. júl. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
61%
rém egyszerű a válasz, mert az emberek reklámokon nőnek fel, beléjük van verve mi jó, amit nem reklámoznak az pedig rossz. A tv-ből pedig az árad hogy a kutya kutyakaját eszik. ennyi.
2010. júl. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
45%

18:00:


Figyelj pajti, nincs dogom, csak arra reagáltam, hogy milyen rendkívül eklatáns példát hoztál a tápok áraira: 3 kutya 7000 a táp.

Azt fejtegeted, hogy a te kutyáid nem szeretik jobban a tápot, rendben. De ugye annyira megengedő vagy, hogy felismerd, hogy a te kutyáidon kívül is van élet?

Hogy esetleg a te tapasztalataidon túl, más éppen azt tapasztalta, hogy a kutyái nem robotok, és tudnak diferenciálni étel és étel között. A ránotthúst eseleg jobban szeretik mint a tápot, vagy éppen a tápot jobban szeretik, mint a konzervet.


Azt sem tudom min vitatkozol velem csak bizonygatod hogy a te kutyád ilyen istencsászár, és panacsszóra még a citromkarikát is megeszi(monjuk ezt megnézném).Mindenre van ellenérved, de miről is akarsz meggyőzni? már elvesztettem a fonalat.

2010. júl. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Arról akarlak meggyőzni, hogy ami az embernek kell az nem való a kutyának, mert ő nem ember. És ez ilyen egyszerű. És nem a véleményen írom le hanem amit tanultam kutyázásom során, köyvből, embertől és amit a kutyáimon láttam stb. És nem azt tanultam hogy a kutyának jó az EMBERI (hangsúlyozom nem a neki főzött húsról van szó, bár azt meg túl lehet adagolni, a tápban viszont már eleve benne vannak az arányok) kaja.

Vannak más kutyák is és az enyémek sem császárok, mert másban lehet rosszabbak mint a tied. Viszont van ezerféle táp, valamelyik csak megfelel a kutyának.

És ilyen formán mindegy mit adunk neki, mert nem csak a tápot reklámozzák hanem az emberi ételeket is, tehát ilyen formán mindegy mert mindig a reklámok vezetnek. És főleg hogy csak a rossz tápokat reklámozzák a tv-ben, a jókat nem. Tehát ez ellent mond annak is hogy amit nem reklámoznak az rossz.

2010. júl. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!