Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ellenzik sokan, hogy...

Miért ellenzik sokan, hogy emberi ételeket egyen a kutya?

Figyelt kérdés
Nekem kis testű lakásban élő kutyám van. Azt eszi, amit mi. Erős, egészséges, mégis, sokszor hallom, hogy mindenki a száraztápokat ajánlja. Nem értem, hogy ha elég változatosan eszünk (megeszi a zöldségeket és a húst is), akkor miért kellene neki kevésbé illatos, száraz tápot adnom? Így is egészségesen tud élni, nem? Nem kutyatáp reklámokat szeretnék olvasni, hanem személyes tapasztalatokat, pro és kontra. Ugye nem csak én etetem emberi kajával a kutyusom?
2010. júl. 25. 15:02
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon ügyesen kötekszel, akkor talán olvasd újra a kérdést ahová teljesen haszontalan válaszolkat írkálsz.
2010. júl. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
60%

Jah igen, azt még elfelejtettem írni hogy a kutyának nem túl tökéletes az ízérzékelése, és nem élvezetből eszik hanem öszönből, hogy éljen. Ezért sincs neki akkora különbség az ételek között mint egy embernek. Nem kell aggódni hogy nem eszik olyan illatos kaját...

De bocs, gondolom az a jó válasz ami egyetért a kérdezővel, az már mindegy hogy butaságot állít. :)

2010. júl. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
20%

honnan veszed hogy ösztönből eszik, és nem élvezetből?


Ha igazad lenne akkor nem létezne a válogatós kutya fogalma, hiszen úgysem érzi az ételek ízét, és csak azért eszik, hogy túléljen.ösztönből.

2010. júl. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
68%
A válogatós kutya egy nevelési hiba esetleg allergiás a tápra/ételre vagy nagyon rossz minőségű kaját kap. Ez egy harc amiben ha engedünk akkor a kutya azt fogja gondolni hogy ő a főnök mert az van amit ő akar (ha nem tetszik neki akkor kap más kaját csak hogy "éhen ne haljon szegény kutyuli). Ebből súlyos gondok adódhatnak épp ezért kell határozottan nevelni.
2010. júl. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
0%
jaja megálmodja, hogy melyik étel ízlik neki, melyik nem:), mert hiszen nem érzi az ízeket:)
2010. júl. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
80%

Nem. Te magad taníotd meg rá gondosan hogy mit tegyen. Egyszer nem akar enni, akkor jaj mindjárt éhen hal, adunk neki egy kis csokikát, husikat, szaftocskát stb és máris szépen megtanulta hogy azonnal kap mást ha nem tetszik neki amit éppen eszik. Ha nem hiszed nézz utána. Engem nem érdekel, ez így van, sasjnálom ha nemed ennyire fáj hogy a kutya nem ember.

Írd be a google-ba hogy válogatós kutya és rögtön az első amit kihoz már el is magyarázza szépen hogyan is kell kezelni egy válogatós kutyát. És érdekes módon nem azt monjda hogy adjuk neki amit akar, hanem hogy ne kapjon mást amíg meg nem eszi amit mi adunk neki... :)

2010. júl. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
28%

teljesen igazad van,kár hogy másról beszélünk.

A válogatás rossz, le is kell szoktatni róla, de most itt arról beszélünk, hogy a kutya érez e ízket.

Szerintem igen, hiszen valami alapján válogat.

szerinted meg nem, és csak tipel amikor valamit szeret velemit meg nem:)


szóval,szerinted nem érez ízeket a kutya, és mind1 neki mit adsz a szájába mert ösztönből eszik ízérzékelés nélkül:)


és mivel ez egy hülyeség elmész a nevelés irényába aminek semmi köze a kutya ízérzékeléséhez.

2010. júl. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Szerintem meg te tanulj meg olvasni. :) "nem túl tökéletes az ízérzékelése," Szóval hol is írtam hogy EGYÁLTALÁN nincs neki? Sehol. Azt mondtam nem túl fontos neki az íz, ami nem azt jelenti hogy nem érzi valamennyire és hogy pl a túl erős dolgokat ne érezné. De korántsem érez annyit mint mi.
2010. júl. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
80%

Azért ellenzik sokan, megalapozottan, mert a kutya tápanyagszükséglete más. Több álati fehérjét kell ennie. Egy kutya a növényi eredető fehérjével nem tud sokmindent kezdeni. A szénhidrátszükséglete is sokkal alacsonyabb, igazából nincs is számottevő szénhidrátszükséglete. A szénhidrát nem létszükségletű egy kutyának, míg az állati fehérje, és zsiradék igen.

A kutya húsevő, az ember mindenevő.

2010. júl. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
0%

ha érzi az ízeket akkor talán nem mind1 mit eszik nem?

pl, személyes tapasztalan, hogy a natur húsokat kevésbé szereti,mint a lecsós, fűszeresebb dolgokat.

A száraztápból meg csak párat szeret, szeritnem minden kutyának van ízlése, ami kiterjed a házikoszt/maradék/táp bűvkörre.

fonos a szoktatás, de legalább annyira fontos a kutya ízlése is.

A kutyát etetni meg mindenki úgy eteti ahogy szerinte a legjobb, ha fehérjedús a család étkezése simán jó lehet a maradék is, ha kevésbé leet neki főzni, vagy ha valaki lusta, és/vagy hmeg tudja fizetni a horribilis árakat adjon neki prémiumtápot.

de azt ne állítsa senki, hogy a kutya nem érzi a különbséget íz és íz között.

2010. júl. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!