Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen érvek vannak a pitbull...

Milyen érvek vannak a pitbull fajta mellett?

Figyelt kérdés
Mindig is akartam egy pitbull kutyust de mindenki monta hogy ne legyen és sablonos ellenérveket montak. Vinném kutyaoviba és kutyasuliba is. Kinti benti tartása lenne. Milyen érvek vannak egy jól nevelt pitbull kutyus mellet?

2020. júl. 27. 09:17
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
65%

Ne masok velemenyevel foglalkozz, hanem majd a kutyaddal ha lesz. A kutya pontosan olyan lesz amilyenre neveled es ahogy gondoskodsz rola.


Ha jo kutyas vagy/leszel, akkor meg egy fenevadat is kezesbaranykava lehet fabrikalni ... mig ha felvalrol veszed a dolgot, meg egy csivava is megmarhul.


Rajtad mulik nem a kutyan.

2020. júl. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
50%
Tök mindegy milyen fajta kutyád van, ha normálisan foglalkozol vele, nem éhezteted és nem egy fél méteres láncon tartod és nem vered, akkor valószínű nem lesz agresszív mással se és veled se, hacsak nem alapból van valami kattanása. Pitbullt sajnos általában az aluliskolázott suttyók tartanak, akik miatt ilyen lesz a megítélése a fajtának. Nem mondom, hogy nem kemény kutyák, kisgyerek, idős ember mellé például egyáltalán nem ajánlom. De ha tudsz bánni vele, akkor jó és szófogadó kutya lehet belőle, aki mellesleg bármit megtenne érted, szó szerint, félelmet nem ismerve.
2020. júl. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
71%

Azért ezt ti, kutyások se gondoljátok komolyan: "Nem fog neki menni senkinek", "A kutya pontosan olyan lesz amilyenre neveled", "Tök mindegy milyen fajta kutyád van", ezek hangzatos szavak, de a valóság mást mutat! A kutyatartók 90%-a gyakorlatilag nem ért a kutyák neveléséhez, a maradék 10%-nak a fele pedig, a váratlan körülmények, illetve az "időhiány" miatt, negyed annyit se fog foglalkozni a kutyájával, mint amennyit előre eltervezett. Maradjunk annyiban, hogy a kutya fajtája nagyon is meghatározó, és a staffi, pit, stb. egyáltalán nem véletlenül örvend rossz hírnek, nem véletlenül vannak világszerte több országban is betiltva. Nem arról van szó, hogy rossz kutyák lennének (sőt!!!), hanem az átlagos kutyatartó kezében, sokkal veszélyesebb egyéb, "átlagos" fajtáknál, és még csak nem is azért, mert többször támadna emberre vagy másik kutyára,-mint mondjuk egy puli vagy egy palota pincsi-, hanem, mert ha nagy ritkán támad, akkor ő nem biztos, hogy beéri annyival, hogy megkapja a bal nadrágszárad.

Én sajnos elsőkézből ismerek elég durva történetet, és ott is az történt, hogy a kedves gazdinak nem úgy alakultak a dolgai, ahogy azt eltervezte. Munkahely váltás miatt anyukájára bízta a 2 nagyon jól nevelt, nagyon kedves, nagyon játékos, nagyon megbízható pitbullját, és bizony egy szép napon - nem teljesen tisztázott körülmények között - súlyos, életveszélyes sérüléseket okoztak a mamának. Ilyet például egy uszkár vagy egy boxer nem fog csinálni.

2020. júl. 31. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónál a pont.
2020. júl. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
23. Nem véletlen írtam, hogy gyerek és idős ember mellé nem ajánlom. Csak pár embert fogad el ez a fajta, nem lehet csak úgy ritkán látott emberekre bízni. Ha támad akkor simán okozhat halálos sérüléseket is. Nem tudom miért írtad a boxert. Sok játékos fajta van belőle, volt nekem is, nagyon szerettem. De! Vannak belőle keményebbek is, pl van olyan történetem is, hogy nem mert a közelébe menni még a gazdája se. Szóval ez se épp az a játszós kutyának való Border Collie.
2020. júl. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
32%
Milyen érv szól ellene? Ez inkább a kérdés!!!
2020. aug. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!