Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull kisbaba mellett?

Pitbull kisbaba mellett?

Figyelt kérdés
6 hónapos terhes vagyok, van egy lassan 1,5 éves kan pitbullunk. Nagyon kedves jó természetű, iszonyatosan családcentrikus és ragaszkodik hozzánk. Imádjuk egymást :) minden embert szeret, mindenkinek örül, csak a kan kutyákkal szemben mutatott agres
2016. júl. 18. 21:48
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
*szóval csak kan kutyàkkal szemben mutat agresszív viselkedést. Van tapasztalat, tanács mire érdemes figyelni? :) nem hiszem hogy gond lenne, de szeretnék elővigyázatos lenni!
2016. júl. 18. 21:50
 2/34 anonim ***** válasza:
83%
Ha jól nevelt a kutya akkor a lehető legjobb társ lesz a gyermeknek.
2016. júl. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
89%
Csak be kell tartani az alap szabályokat. A babát és a kutyát soha nem hagyjuk együtt felügyelet nélkül (miért is tennénk?) Mikor nagyobb lesz a gyerek, meg kell tanítani hogy "tisztelje" a kutyát azaz ne rángassa ne nyúzza és ne üsse, na meg ne turkáljon a táljában. Ja és nem árt még tudatni a kutyával hogy a baba is felette áll a "rangsorban". Ennyi szerintem elég amennyiben a kutya szocializálva van gyerekekkel is.
2016. júl. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
14%

Meg fognak engem kövezni a kutyabarátok de én nem tartanám a baba közelében. Volt egy kan pulink és féltékenységből egy alkalmas pillanatban megfolytotta a frissen született kiscicákat. Gondolod hogy az ember csemetéje biztonságban lenne egy közismerten harcias kutyától?

[link]

[link]

2016. júl. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
87%
Mikor megszületett a lánykánk, a férjemmel küldtem haza pisis pelenkát, illetve textil pelust is, ami baba illatú volt. Megszagoltatta a kutyával, de nem engedte neki, hogy játszon a pelussal, vagy bármi. Mikor hazajöttünk a kórházból, az volt az első, hogy megmutattam a kutyának is a kislányt, engedtem, hogy megdzaglássza. Semmi agressziót nem mutatott. Mikor szoptattam, engedtem, hogy a kutya a lábamnál feküdjön, sőt ha volt erőm, akkor közben a lábammal dögönyöztem őt. Mikor a lányom aludt, akkor kutyáztam, így nem érezte magát elhanyagolva. Most két éves múlt a lánykám, és a legjobb barátok. Nagyon türelmes vele a kutyám, vigyáz rá egészen pici kora óta. Szerencsére nyugodt természetű a kislány, nem nyúzza, nem bántja, nem okoz fájdalmat a kutyának, így én nyugodt szívvel kettesben hagyom őket. Tudom, hogy a kutyám is jól van nevelve, nagyon jól szocializált, soha nem bántaná. Ő egy 6 éves sztafi. Arra figyelj, hogy legyen elég idő a kutyára is, hogy ne érezze magát elhanyagolva, akkor nem lesz féltékeny és tuti, hogy nem fogja bántani!
2016. júl. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
22%

Pontozzatok le engem is nyugodtan. Nem érdekel.


De aki egy harci kutya mellett akar csecsemőt nevelni, annak minden elismerésem.


" Nagyon kedves jó természetű, iszonyatosan családcentrikus és ragaszkodik hozzánk."


Igen. Hozzátok. Nem a gyerekhez, hanem hozzátok. A gyerek számára egy betolakodó lesz, egy rivális. Lehet, hogy nem, de mi van ha igen? Hogy állítasz meg egy közel 50 kilós kutyát, ha a gyereknek esik? Sehogy. Ez a kutya NEM család kedvencének lett tenyésztve, és NEM gyermek mellé való! Akármilyen jól nevelt.


Persze szavazó képes felnőtt emberek vagytok, az élet realitásival tisztában vagytok, így az lesz amit ti akartok. Akármit is mondjon itt bárki.


Ha nem akartok megválni a kutyától, akkor a pozitív kommentek fognak tetszeni. Ha meg a csecsemő biztonságát mindennél előbbre helyezitek, akkor rám, illetve a már lepontozott 4-es számúra fogtok hallgatni.

2016. júl. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim válasza:
68%

Régebben találtam egy cikket, amiben dajkakutyaként szerepeltek! :) Ahogy most kerestem, találtam egy másikat is, olvassátok el, és NÉZZÉTEK MEG A KÉPEKET! :)

[link]


[link]

2016. júl. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
81%
6# hát te is jó hülye vagy :D Még hogy nem erre lett kitenyésztve? Ezek a fajták leginkább csak kutyák ellen vannak tenyészve, nem emberek ellen. A régmúltban dajkakutyák voltak. Gyerekek mellett éltek... Én a gyerekem előbb félteném egy csivavától mint egy pitbulltól. Ezeket a fajtákat gyerekek mellé találták ki.
2016. júl. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
14%
Nem kellene kockáztatni! Pont a pitet szelektálták hosszú évtizedeken át ,kontroll nélküli agresszióra.Arra van kitalálva hogy harcoltassák és ne vegye figyelembe az ellenfél megadási jeleit sem. Bármikor bekattanhat egy rossz mozdulattól és akkor kész a tragédia, a gyerek az ő szemében nem lesz "falkavezér".De kinek mi a fontos..van akinek a kutya a fontosabb, mint a gyereke védelme.
2016. júl. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
90%

Be kell mutatni a kutyának majd a kisbabát,hogy tudja ő is a család része!


Azt nem szabad,hogy a gyereket féltitek és folyamatosan elzavarjátok tőle a kutyát,mert az negatív hatással lesz a kutyára.


Egyedül tényleg nem hagyunk felügyelet nélkül gyereket és kutyát,még egy yorkit sem egy gyerekkel!! Még a legjámborabb,barátságosabb kutya is okozhat meglepetést,főként amiatt,hogy a gyerekek másképp viselkednek elég egy rossz mozdulat ami fenyegető és a kutya lépni fog. De általában normális kutyás szülők figyelnek erre!!


Lényeg tényleg ne dugdossátok folyamatosan a kutya elől a babát.Meg kell tanulnia,hogy csak szaglászhatja stb. Illetve azért próbáljatok vele is sokat foglalkozni,hogy ne érezze háttérbe szorulva magát.

2016. júl. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!