Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz gazdi vagyok?

Rossz gazdi vagyok?

Figyelt kérdés

Egy álmom vált valóra, amikor haza hoztam egy törpe tacskót 2 hónapja. Most 5 hónapos. Először itthon voltam vele 2 hetet, fél óránkénti növeléssel szoktattam egyedülléthez, klikkereztem vele, itthon szoktattam sétához. Csodálatosan értelmes kiskutya! Eltökélt voltam, hogy úgy fogom nevelni és tanítani, hogy büszke lehessek rá, milyen értelmes és jól fegyelmezett. Természetesen jutalommal, pozitívan tanítom, változatosan, egyszerre keveset, játékkal. Az utcán séta kihívás, pici és bolondozik :) De minden nap 4-kor kelek vele, séta, játék és tanulás miatt munka előtt, ugyanez munka után is. Szóval vágyam, hogy laza pórázon jöjjön, rám figyeljen, és ne vonja és minden és mindenki állandóan a figyelmét. Ezért engedéllyel szoktam engedni kutyához, emberhez, szocializáció miatt, de nem minden esetben (az utcán mindenki elolvad, hogy milyen cuki, de amikor cuppognak neki meg engedély nélkül akarják simogatni, az nekem nem tetszik, főleg, amikor tanítani próbálom).

Lényeg, hogy ma egy párnak nagyon megtetszett, így a 2 m-es pórázon teljesen oda engedtem hozzájuk, de aztán magamhoz hívtam, hogy gyakoroljuk a behívást, erre a nő gúnyosan günyög neki, hogy "na mivan, anyu nem enged hosszú pórázra, te szegény?" Értetlenül álltam, hiszen megsimogathatta, közben pedig jutalmaztam a kutyát, amikor hozzám jött...

Masik a liftben hazafelé, szeretném leszoktatni az állandó ugrálásról is, gondoltam jó szitu, ha egy idegennel használjuk a liftet. A kutya rá akart ugrálni, izgatott lesz, na ez az amit nem akarok, és a nevén szólítottam, hogy figyeljen, egyből leült, rám nézett, majd jött is a jutalom. Erre a férfi: "Hagyja már azt a szerencsétlen kutyát, csak ismerkedni akar neki is van kutyája, hadd ugráljon!" Újra döbbenet, és itt már vissza szóltam a férfinak, hogy ha nem látná, nevelném a kutyát, és én nem szeretném, hogy ugráljon, se a gyerekek miatt, se a sáros mancsai miatt, se a gerince miatt. Ő meg vágta a pofákat, esküszöm mintha állatkínzó lennék.

Elég érzékeny vagyok, és baromi rosszul esik mindez, mert mindenem a kutya, minden energiámat és szabadidőmet a tanításába, vele való foglalkozásába fektetem, és nagyon rosszul esik, hogy kívülállók szerint én kínzom a kutyát. El se hiszen egyszerűen és most elég rosszul érzem magam, hogy ilyenek az emberek. Nem mintha közük is lenne hozzá, de tényleg hagynom kéne, hogy azért, mert kölyök, össze-vissza rohangáljon, ugráljon, menjen oda mindenkihez és kínzás, ha nem hagyom, mert szeretném, ha jól nevelt lenne?



2020. júl. 29. 19:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
Nem te vagy rossz, az emberek hülyék!
2020. júl. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nem vagy rossz gazdi. Mindenki úgy neveli a kutyáját ahogy szeretné. Van aki jól van aki nem.
2020. júl. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
Ne vedd magadra. Kis kutya, cuki, még évekig fogod ezeket hallgatni.
2020. júl. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%
Egyáltalán nem vagy rossz gazdi. Az ilyen emberek hülyék, vagy nincs házi állatuk. A kutyát nevelni kell és aki ezt nem érti meg, annak ezt el is kell magyarázni. Az ilyen undok lényekkel nem érdemes finomkodni, csak kötözködni akarnak. Ne bátortalanítsanak el a bunkók! :)
2020. júl. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
72%
Magyarázd el nekik, hogy tréning alatt van a kutya, ezért és ezért csinálod amit. Persze, hogy rád támadnak az emberek, ha bunkó módon visszaszólsz.
2020. júl. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
A férfinek először azt mondtam, hogy tanítom a kutyust, nem azért nem hagyom, hogy ugráljon, mert tiltom az emberektől. Egyáltalán nem tartom magam bunkónak, tisztelettudóan szóltam a férfinek, erre kezdett el képeket vágni, itt reagáltam úgy, hogy ne haragudjon már meg de nem szeretném, hogy ugráljon, mert... Csak így is hosszú lett a kifejtésem, és nem szerettem volna ilyen részletekbe belemenni. Az ütött szíven pont, hogy mindenem bele teszem a tanításba, az emberekkel szemben is udvarias vagyok, és ekkor ez történik. De akkor ezek szerint ők lehetnek velem szemben oktalanul gúnyosak és bunkók többszörösen, de én nem szólhatok oda a saját magam védelmére határozottabban.
2020. júl. 29. 19:55
 7/22 anonim ***** válasza:
95%

Nem vagy rossz gazdi. Azok a hülyék, akik beszóltak neked. Nálam is mondták néhányan, hogy nyugodtan, hagyjam csak a kutyát odamenni hozzá, mert őt nem zavarja, sőt szereti a kutyákat. Ő igen, sokan mások igen, de vannak akik nem, és nem akarom, hogy valaki, aki retteg vagy undorodik a kutyáktól, ne adj isten belerúgjon, mert minek ment oda.


Nekem két közepes testű kutyám van. Egyikük a megtestesült életkedv, másik már nem a megtestesült letargia, de így is ég és föld a különbség. Egymás ellentétei. Nem mellesleg volt bántalmazott, egyik helyről a másikra került, mintha turkálóban lenne egy ruha.


A volt bántalmazott kuty meglát egy másik kutyát (2-3 van futtatón kívül, akire nem akar nekimenni) és kész, neki akar menni. Az életvidám kutyám is, ugyanis ő meg játszani akar, ismerkedni. Írnom sem kell, pocsék párosítás séta alatt. Pedig tündéri kutya ő is, mint habos, szenes muffin, az jut róla eszembe (sharpei-labrador keverék). xd


Mivel a séták borzalmasak, állandóan figyelnem kell miatta, miattuk, nem kicsit készültem ki + a környéken van egy öregasszony, akit minden kutyás utál, mert lent vagy általában az erkélyéről nagypofájúan osztja mindenkinek az észt és azt, hogy "feljelentelek". Idegesítő hárpia.


Én is feltettem egy kérdést, hogy rossz gazdi vagyok e az érzéseim miatt, mert mindenki mosolyogva viszi a kutyáját, imádják a sétát, én meg szeretem a kutyáimat, de a sétákat utálom. Aztán megnyugtattak, hogy nem, nem vagyok rossz gazdi, nekik is sokszor tele a tökük és a hócipőjük, amikor pl: esik, sár van, jég van, hó van, hideg van, meleg van, minden van, kinek mi, mert hát emberek vagyunk.

2020. júl. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
36%
Túlreagálod
2020. júl. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%

Akkor itt az idő, ha ilyen ügyesen tanitod a kutyadat, akkor magad is tanulj egy kicsit.


Miért számít vadidegen embernek a véleménye?

Legyél magabiztosabb.

Te tudód, hogy mit miért teszel, a többivel ne foglalkozz.

Ne magyarázkodj.


Egyébként gratulálok, nagyon ügyes vagy.

2020. júl. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a részletesen kiemelten. :) Elképzelhető, hogy túlságosan magamra veszem ezeket a dolgokat, mert nem egy dolog sajnos elég rosszul alakult mostanában az életemben, ezért extrém az érzékenységem. :) Kicsit pityeregtem is emiatt, mielőtt kiírtam a kérdést, jól esett véleményeket kérni erről.
2020. júl. 29. 20:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!