Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz gazdi vagyok?

Rossz gazdi vagyok?

Figyelt kérdés

Egy álmom vált valóra, amikor haza hoztam egy törpe tacskót 2 hónapja. Most 5 hónapos. Először itthon voltam vele 2 hetet, fél óránkénti növeléssel szoktattam egyedülléthez, klikkereztem vele, itthon szoktattam sétához. Csodálatosan értelmes kiskutya! Eltökélt voltam, hogy úgy fogom nevelni és tanítani, hogy büszke lehessek rá, milyen értelmes és jól fegyelmezett. Természetesen jutalommal, pozitívan tanítom, változatosan, egyszerre keveset, játékkal. Az utcán séta kihívás, pici és bolondozik :) De minden nap 4-kor kelek vele, séta, játék és tanulás miatt munka előtt, ugyanez munka után is. Szóval vágyam, hogy laza pórázon jöjjön, rám figyeljen, és ne vonja és minden és mindenki állandóan a figyelmét. Ezért engedéllyel szoktam engedni kutyához, emberhez, szocializáció miatt, de nem minden esetben (az utcán mindenki elolvad, hogy milyen cuki, de amikor cuppognak neki meg engedély nélkül akarják simogatni, az nekem nem tetszik, főleg, amikor tanítani próbálom).

Lényeg, hogy ma egy párnak nagyon megtetszett, így a 2 m-es pórázon teljesen oda engedtem hozzájuk, de aztán magamhoz hívtam, hogy gyakoroljuk a behívást, erre a nő gúnyosan günyög neki, hogy "na mivan, anyu nem enged hosszú pórázra, te szegény?" Értetlenül álltam, hiszen megsimogathatta, közben pedig jutalmaztam a kutyát, amikor hozzám jött...

Masik a liftben hazafelé, szeretném leszoktatni az állandó ugrálásról is, gondoltam jó szitu, ha egy idegennel használjuk a liftet. A kutya rá akart ugrálni, izgatott lesz, na ez az amit nem akarok, és a nevén szólítottam, hogy figyeljen, egyből leült, rám nézett, majd jött is a jutalom. Erre a férfi: "Hagyja már azt a szerencsétlen kutyát, csak ismerkedni akar neki is van kutyája, hadd ugráljon!" Újra döbbenet, és itt már vissza szóltam a férfinak, hogy ha nem látná, nevelném a kutyát, és én nem szeretném, hogy ugráljon, se a gyerekek miatt, se a sáros mancsai miatt, se a gerince miatt. Ő meg vágta a pofákat, esküszöm mintha állatkínzó lennék.

Elég érzékeny vagyok, és baromi rosszul esik mindez, mert mindenem a kutya, minden energiámat és szabadidőmet a tanításába, vele való foglalkozásába fektetem, és nagyon rosszul esik, hogy kívülállók szerint én kínzom a kutyát. El se hiszen egyszerűen és most elég rosszul érzem magam, hogy ilyenek az emberek. Nem mintha közük is lenne hozzá, de tényleg hagynom kéne, hogy azért, mert kölyök, össze-vissza rohangáljon, ugráljon, menjen oda mindenkihez és kínzás, ha nem hagyom, mert szeretném, ha jól nevelt lenne?



2020. júl. 29. 19:33
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Igazatok van, nem kéne, hogy ennyire elbizonytalanítson pár idegen beszólása, akiknek fogalmuk sincs a kutyámmal való kapcsolatomról. Csak én sosem tudnék ilyen lenézően minden háttér ismeret nélkül nyíltan gúnyos és tiszteletlen megjegyzéseket tenni emberekre, főleg amikor valakinek ott a jutifalat tartó az oldalán, és boldogan dicséri a kutyát, és igazságtalannak tartottam, hogy ketten is ezt tették velem ma.
2020. júl. 29. 20:11
 12/22 anonim ***** válasza:
93%
A fafejű csóka nem fogta fel, hogy sok ember meg fél a kutyától , nem akar haverkodni-tehát helyes ahogy tanítod.
2020. júl. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Remélem tudod, hogy nem vagy rossz gazdi és az kérdés csak egy kis külső megerősítés miatt született.


Akik szóltak (nem voltam ott így nem tudom milyen hangsúllyal mondták stb.) nem feltétlen neked akartak "beszólni" , lehet csak örültek, hogy kutyázhatnak és te ebben "megzavartad" őket. Persze jogosan mivel tanítod a kutyusod viszont ne vedd annyira magadra! :)

2020. júl. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
93%

Ebben a kérdéskörben a legjobb megoldás az lenne, ha nem vennéd ezeket magadra, hanem megvédenéd magad és az álláspontodat. Még akkor is, ha benne van a pakliban, hogy a másiknak nem tetszik.


Az előző albérletben a 15. emeleten laktam.

Állatbarát vagyok, vidéken anyámnál van a két kutyánk. Imádom őket, s a macskákat is, meg mindent, ami aranyos, édes stb. Én is a "simogató mániákusok" közé tartozom.

Egyszer a liftben beszállt egy bácsi a kutyával. Az megnyalta a kezemet, én rászoktattam. A férfi rászólt, én mondtam, hogy nem baj, nem zavar, van otthon két kutyám. Ugyan nem esett jól, hogy rám szólt (mondjuk normális hangnemben tette), de közölte, hogy ő ezt nem engedi meg, mert lehet engem nem zavar, de másokat igen. Megértettem, igazat adtam neki. Mert lehet engem nem zavar, más meg lehet rácsap a fejére.


Ha értelmes az ember, akkor megérti mit mondasz.

2020. júl. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell adni a szavukra, kedves Kérdező. A lakótelepi kutyák nálunk vagy az erkélyre vannak kicsapva, vagy póráz nélkül szaladgálnak a forgalmas utcán, merthogy “Fifike biztosan nem fog nekiugrani más kutyáknak/beugrani az autó alá”. Sajnos a kutyanevelés is olyan kezd lenni, mint a politika; az etikettjét semmibe véve, hozzá nem értőként fröcsögni az éterbe.

Biztosan jól csinálod, ne aggódj! :)

2020. júl. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagy rossz gazdi, nagyon jól csinálod. A tacskó vadászkutya, makacs. Bárcsak többen nevelnék a kutyájukat.
2020. júl. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
92%

Legkozelebb masztiffot vegyel. Na ora nem fogjak mondani,h hasd ugraljon fel...


Nagyon cuki tortenet volt! Koszonom,hogy olvashattam.


En is kb igy tanitom a kutyam,egyetertek a tanitasoddal. Nem ertik az emberek,h kovetkezetesseg kell a kutyanak (is).

2020. júl. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Szerintem jó gazdi vagy,jól csinálod. Tanuld meg, hogy beszólások mindig lesznek. Én is nem egyet kaptam. Az meg, hogy az ugrálásról le akarod szoktatni az teljesen alap! Szóval nyugi,ne foglalkozz a beszólogatókkal

2020. júl. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Minden választ köszönök, nagyon jól estek. Az egyéni kis történetekért is hálás vagyok :) Természetesen ugyanígy folytatom kiskutyám tanítását.
2020. júl. 30. 08:36
 20/22 anonim ***** válasza:
90%

Kit érdekel mások véleménye?

Egyébként az emberek hajlamosak arra, hogy a kistestű kutyákat gyerekként kezelik. Hogy az a nő "anyunak" hívja a gazdát, ez már sok mindent elmond...

Az ilyen beszólásokra vagy nem is reagálnék, vagy rövidre zárnám azzal, hogy a kistestű kutyát is ugyanúgy nevelni kell, mint egy nagytestűt.

2020. júl. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!