Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egészséges kutyát el lehet...

Egészséges kutyát el lehet altattatni?

Figyelt kérdés

Van egy pumink, aki kiskora óta sokat ugat, vonyít. Több kutyakiképzőbe jártunk vele kiskorában, 4 helyről elküldtek minket idővel, mert nem segített rajta.

Állatorvos szervi problémát, egyéb betegség jeleit nem találta, évente vesznek vért is tőle.


Jelenleg 6 éves. A szomszédok tegnap összefogtak és átjöttek, hogy amennyiben nem változik a helyzet, jegyzőhöz fordulnak. Tényleg zavarja a pihenést, vannak éjszakák, mikor 5 percet sem lehet tőle aludni. Napközben kb 2 órát nem ugat összesen. Teljesen jogos a felháborodásuk.

Ennél többet foglalkozni nem tudunk vele, napi 6x jártunk sétálni, órákat mentünk (munkanélküli voltam, más dolgom nem volt). Bevallom mostanában nem megyünk, mert már belefáradtam ebbe az egészbe. A séták is csak ugatással teltek, az ember feje szétrobbant már tőle.


Menhelyek nem fogadják, gazdát nem sikerült találni neki, fél éve hirdetjük.


2020. aug. 24. 11:38
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
63%

Csodálom, hogy nem estek még neked az itteni kutyások.


Egészséges kutyát szerintem egy kicsit is normális állatorvos nem altat el. Az fura, hogy a menhely nem fogadja be, több menhelyen is érdeklődtetek? Esetleg valahová tanyára odaadni?

2020. aug. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 A kérdező kommentje:
Nem érdekel, ha nekem esnek. Néha már meg tudnám fojtani, annyira kivannak az idegeim
2020. aug. 24. 11:59
 13/54 anonim ***** válasza:
86%
Csak gyepmesteri telepen altathatnak el egészséges kutyát, ott is csak akkor, ha elfogyott a hely,egyébként törvénybe ütközik.
2020. aug. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
25%
Hatóságilag elaltathatják. Anno 20-21 éve a környékünkön a lakosok összefogtak a kutyásokkal szemben. Zajosak voltak, sok kutya volt rendes kerítés nélkül stb... (Ők már nagyon eldurvult a helyzet) Aláírást gyüjtöttek és végül 1 kutya kivételével elaltatták őket. Nem nagyon hiszem, hogy azóta változtak volna a dolgok. Viszont nálad nincs komoly gond az ugatáson kívül. Egy kutya ugat, ezzel nem lehet mit csinálni, van amelyik jobban és van olyan is ami kevésbé. Én kb 3,5-4 évig hallgattam, hogy a szomszédom kutyája egy darab követ is megugatott éjszaka közepén. Megkellene ezt beszélni velük valahogy. Ha ez abszolút lehetetlen akkor egy illetékessel beszélni, hogy mit lehet tenni. Nem kellene opciónak lennie a végleges altatás ilyen esetben. Ideiglenes gazdin már gondolkoztatok?
2020. aug. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
17%
Ő náluk már nagyon eldurvult a helyzet*
2020. aug. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
86%
Esetleg ha állatorvos elválalja akkor ki lehet műtetni a hangszálait.
2020. aug. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
96%

Normális orvos vagy elaltatja, vagy nem. Egy része azon az állásponton van, hogy inkább ő, mint te vadásszal vagy házi barkács módszerekkel. Ettől még rohadtul nem etikus, amit szeretnél.


Miért nem próbálod meg a fajtamentéshez (van, aktívak) vagy valamelyik környékbeli menhelyre bejuttatni? Még ha csak várólistára rakják, az is megnyugvást jelentene a szomszédságnak.


Egyébként a leírás alapján két dologra tudok még gondolni:

- egy ilyen kutyával nem csak sétálni kell, hanem aktívan dolgozni. Nem tudom a szellemi fárasztás mennyire volt meg?

- a terelő kutyák egy része gyárilag túl van pörgetve és lehagyták róluk a kikapcsoló gombot. A gazdinak kell nevelni rá egyet, tehát meg kell tanítani a kutyát relaxálni. Ezt viszont nem minden kiképző tudja. Impulzus kontroll, relax on a mat, T-touch, ilyesmik. Ezzel próbálkoztatok-e már?

2020. aug. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk az orvos csak gyógyíthatatlan, nagyon idős, beteg állatot altat el.

Szerintem a hangszál műtét lenne a legjobb.

2020. aug. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet altatni! És kutyaiskola is csak akkor segít, ha a gazda képes megcsinálni az ott javasoltakat. Ha a gazda továbbra is gyenge, következetlen, akkor persze, hogy nem használ semmit.


Mégis mennyit mozgatjátok szabadon?

Mit dolgoztok vele napi szinten?

Milyen gyakran viszitek terelni?

Miket próbáltatok eddig az ugatás ellen? Az ugatásgátlón kívül.

A tiltás mennyi időre hallgattatja el?

2020. aug. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, de engem már tovább nem tud érdekelni ez a dolog. Már belefáradtam, hogy 6 évig szinte csak erről szólt az életem. Nagyon nagyon belefáradtam.

Köszönöm a válaszokat.

2020. aug. 24. 14:07
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!