Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egészséges kutyát el lehet...

Egészséges kutyát el lehet altattatni?

Figyelt kérdés

Van egy pumink, aki kiskora óta sokat ugat, vonyít. Több kutyakiképzőbe jártunk vele kiskorában, 4 helyről elküldtek minket idővel, mert nem segített rajta.

Állatorvos szervi problémát, egyéb betegség jeleit nem találta, évente vesznek vért is tőle.


Jelenleg 6 éves. A szomszédok tegnap összefogtak és átjöttek, hogy amennyiben nem változik a helyzet, jegyzőhöz fordulnak. Tényleg zavarja a pihenést, vannak éjszakák, mikor 5 percet sem lehet tőle aludni. Napközben kb 2 órát nem ugat összesen. Teljesen jogos a felháborodásuk.

Ennél többet foglalkozni nem tudunk vele, napi 6x jártunk sétálni, órákat mentünk (munkanélküli voltam, más dolgom nem volt). Bevallom mostanában nem megyünk, mert már belefáradtam ebbe az egészbe. A séták is csak ugatással teltek, az ember feje szétrobbant már tőle.


Menhelyek nem fogadják, gazdát nem sikerült találni neki, fél éve hirdetjük.


2020. aug. 24. 11:38
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
43%
Inkább megölsz egy állatot. Gratulálni tudok
2020. aug. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
37%
Ilyen nehéz megkérdezni a dokit hogy kiveszi e a hangszálát? Inkább megölöd minthogy megoldást találj a problémára.
2020. aug. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
80%
Egy kutya 10-15 évre szól, nem 5-6 évre, erre gondolni kellett volna mikor hozzád került.
2020. aug. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
73%

A kutyatartás felelősség! A mudi pedig munkakutya! Gondolom soha, semmilyen szintig nem voltak megfelelően levezetve az energiái, soha nem volt normálisan tartva. Vettél felelőtlenül divatból egy mudit, majd hagytad, hogy a kertben, elhanyagolva csak nőjön. Ezek a kutyák arra lettek kitalálva, hogy napi 10-12 órát tereljenek! És még neked van eleged a kutyádból?

Javaslom, hogy többet soha ne tarts állatot! Ahogy gyereket se vállalj! Nem vagy alkalmas rá!

2020. aug. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 A kérdező kommentje:

A kutya beszökött hozzánk anno és nem jelentkezett a gazdája. Nem én választottam, csak megtartottuk.

Olvasni meg gondolom nem tudsz, mivel pumiról beszélünk.

Azt meg nem írtam, hogy megölöm, kicsit betegek vagytok. De nyugodtan befogadhatjátok ti is, írjam a címet?

2020. aug. 24. 14:41
 26/54 A kérdező kommentje:
Legalább bebizonyíthatnátok, hogy nem csak fotelállatvédők vagytok. Na? ;)
2020. aug. 24. 14:41
 27/54 anonim ***** válasza:
46%
Igaz, pumi. Őket csak napi 9-11 órai terelésre szelektálták. Atya ég... Komolyan ilyen sötét vagy? nem muszáj állatot tartani, ha alkalmatlan vagy rá! Te befogadtad, hogy most leölesd?
2020. aug. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 A kérdező kommentje:

Te felfogod, hogy az elmúlt 6 évem a kutyáról szólt? Vagy tényleg ennyire buta vagy? Az én qrva anyámat, hogy nem akarok még 6 évet így eltölteni, hanem élném az életemet, csendben, és a szomszédok fenyegetése nélkül.

Azt meg még mindig nem írtam, hogy megölöm. Én biztos nem piszkolom be a kezem.

2020. aug. 24. 14:50
 29/54 A kérdező kommentje:
De nagyon cuki, miszerint nem vagyok állattartásra alkalmas. Végülis csak macskamentő vagyok, és csak 18 ideiglenesem van a lakásban 🤣 Vissza is adom őket, elvégre alkalmatlan vagyok erre 🤣
2020. aug. 24. 14:52
 30/54 anonim ***** válasza:
41%

Tényleg a kutyáról szólt? Akkor mond csak, mennyit is foglalkozol vele? Mennyit viszed terelni? Mit dolgozol vele? Vagy ez a "kutyáról szólt" maszlag annyit jelent, hogy 6 évig panaszkodtál az ugatása miatt?


Valami tudathasadásod lehet. Még as kérdésben arról írsz, hogy lealtatnád a kutyádat, mert nem akarod normálisan tartani.

2020. aug. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!