Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félek a kutyáktól! Mit tegyek?

Félek a kutyáktól! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fél éve egyre jobban félek a kutyáktól.Ha pl meglátok egy kóbor kutyát és ő még nem vett észre akkor én egyből rohanok a másik irányba és nyúlok a telefonomért és hívom is vagy a pasim vagy a családom, hogy valakivel tudjak közben beszélni.De ha elkerülhetetlen az, hogy egy úton menjek a kutyával akkor is a lehető leg távolabb megyek és bekapcsolok halkan valami zenét.Vagy ha kerítésen belül van akkor is nagy ívben kikerülöm.


Volt már rossz élményem bőven, ebből még leírok 1-2 történetet.

1;Volt még régebben egy kis tacskó aki kerek 1héten át mindíg "várt" rám és a barátnőmre.De tényleg más emberre rá se bagózott minek meg amint meglátott, egyből elkezdett kergetni és mén már annyira féltem, hogy inkább nem mentem ki a házból.


2;Egyedül sétáltam és 2 ház között volt egy elég nagy üres rész.Nyugodtan mentem, egyszer csak megjelent az üres részen 4 nagy termetű kutya.Én annyira megijedtem, hogy olyan szinten remegett a lábam, hogy elestem.Nagynehezen felkeltem és mentem tovább, de ekkor már a kutyák ugattak meg verekedtek.Mivel nem volt kinnt senki elkezdtem gyorsabban menni és a kutyák meg utánnam szaladtam.Na itt volt az a pont, hogy én is elkezdtem futni és kiabáltam, hogy "Segítség!".Mikor már majdnem utól értek akkor sikerült egy éttermbe(xD)és ott elzavarták a kutyákat.


Bocsi, hogy hosszú lett.^^


2010. aug. 6. 11:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fontos: a kutya megérzi a félelmet! Nyilván azért követnek a kutyák mert megérzik a rettegésedet és ez domináns reakciót vált ki belőlük! A kutyákban vadász ösztön van valamint védik a maguk által kijelölt területet. Ha meglátsz egy kutyát nem szabad kétségbe esni, magabiztosan menj el mellette, semmiképp ne létesíts vele szemkontaktust és maradj nyugodt! Ha a kutya ezt látja nem fog támadni. A legrosszabb mód a menekülésre a futás és a kiabálás.
2010. aug. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
14%
rúgj bele egyet
2010. aug. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
régen én is féltem, de vettem egy 7 hetes golden retriever szukát, és azóta már nem félek, csak a istestű kutyáktól. Molly most már elmúlt 1 éves, járunk kutyasuliba meg minden.
2010. aug. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2010. aug. 6. 12:06
 5/31 Bozsikrisz ***** válasza:
62%

Az a tacsi tuti, hogy fel volt bérelve, és vadászott rátok:D

Ne haragduj, nem akarom elviccelni, azért a 4 nagy kutyánál én is berezeltem volna.

Egyébként hol laktok, hogy 4 nagytestű kutya az utcán van kinnt, szabadon? Csak mert ez tilos.

Ha kóborkutyák, akkor be kell jelenteni valamelyik menhelyen. De nehezen képzelem el, hogy nagytestű kóbor kutyák brancsba verődnek, és úgy bandáznak.

Nekem kistestű kutyám van, és naponta több tucat másik kutyával is találkozom, és nem volt még rossz élményem soha. Bár nemrég egy kóbor kutya (valami német juhász keverék lehetett) jött velem szembe, és én is átmentem az út túloldalára.

De tudod ritkán hallani olyat, hogy kóbor kutya megtámad egy embert. A kóbor kutyák is emberek között élnek, és nem mennek nekik.

Szerintem sokkal gyakoribb, hogy gazdánál lévő kutyák támadnak emberre.

Viszont akkor sem szabad félni tőlük. A tacsihoz mindenképp leguggoltam volna, hiszen nem egy emberevő fajta. El nem tudom képzelni, hogy egy tacsi kergessen:)

Leguggolsz, kedvesen hozzászólsz, ő odamegy, és minden bizonnyal megnyalogatta volna a kezed.

Lehet, hogy csak élvezte, hogy végre valaki megijed tőle is:) és ezzel szórakozott. De biztos nem harapott volna meg.

Ne félj a kutyáktól! Menj olyan helyre a pároddal, ahol sétáltatnak kutyákat, és próbálj meg barátkozni velük:)

Először mindig nyúsd felé a kezed, hogy meg tudja szagolni, utána lassan simogasd meg a fejét, de ne a tarkóját, mert a kutyák nem szeretik, ha rögtön ott simogatja őket egy kéz, ahol ők azt nem látják.

Nem fognak harapni, max elhúzzák a fejüket.

Persze simogatás előtt mindig kérdezd meg, hogy szabad e. Én is mindig rákérdezek, pedig kutyások között nem feltétlenül szükséges:)


Sajnálom, hogy rossz élményeid voltak. Hidd el, nem véletlenül mondják, hogy a kutya az ember legjobb barátja, nem kell tőlük tartani.

2010. aug. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim válasza:
61%

Hidegvér...Nem kell ráfigyelni,csak haladj tovább az úton nyugodtan!

Ahova járok edzeni,eléggé eldugott ijesztő utcában van.Mikor megyek haza nem ritka hogy 4-5 kóbor kutya szaladgál együtt vagy egyenként.Én nem szoktam odafigyelni rájuk,ha meglátok egyet átmegyek a túloldalra.Eddig bevált.Bár eléggé félelmetes egy kihalt utca kóbor kutyákkal... :|


Próbálj meg nem figyelni rájuk,és őrizd meg a hidegvéred.Mást nem nagyon tehetsz.

Esetleg egy szovjet gyártású Ak-47 essel megmutathatod hogy ki is itt az úr... ;)


Üdv!

2010. aug. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Bozsikrisz ***** válasza:
47%

ma 12:06

Mi a bánatért félsz a kistestű kutyáktól? :D

A kistestűek alacsonyan vannak, és úgy próbálnak "keménynek" tűnni, hogy ugatnak. Több száz kistestűvel találkoztam már életemben, és soha semelyik nem bántott, még csak felém sem kapott. Ezek kotorék ebek, jelzőkutyák, azért is ugatnak.

Egyébként nekem is kistesűm van, egy beugatós yorki:D Tegnap este kb. 10 kutyával sétáltunk a patakparton, az enyém rohant elöl, és ha valaki megjelent, elkezdett ugatni. De nem azért ugat, mert ölni készül, hanem mert a yorkshire terrier jelző kutya! Ha az illető odaért, akkor az én kutyám (aki szintén Molly:)) elkezdte csóválni a farkát, és ugrált a lábára, hogy hajoljon le hozzá.

Egy goldi egész más vérmérsékletű. Szerintem nem is hallottam még goldent ugatni, pedig ismerek vagy ötöt.

Ne akarj összehasonlítani egy retrievert egy terrierrel, mert ég és föld.

2010. aug. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

12:11

Kóbor kutyák és már jelentve lettek, de nem foglalkoznak velük.


Megint köszönöm a válaszokat :D

2010. aug. 6. 12:32
 9/31 Matyi87 ***** válasza:
82%

Ha tényleg fontos ez neked, ismerkedj olyan kutyákkal akiknek ott gazdájuk, simogasd őket játssz velük stb. És próbáld megérteni, hogy hogyan is működnek, mert ahogy már korábban is írták a kutya mindent érez, vidámságot, határozottságot, félelmet és rettegést egyaránt.

Érteni kell, hogy mit miért csinálnak pl. velem történt a hétvégén, hogy pároméknak van egy kevéssé idomított kutyájuk, aki többnyire láncon van, elhatároztam, hogy megsétáltatom egy kietlen helyen és kis idő múlva el is engedtem, nem volt vele semmi baj addig a pillanatig míg rájött hogy megfogom kötni, ekkor vicsorgott és morgott rám. Nem bántottam, hagytam, hogy kifussa magát, majd leültem és ő jött oda hozzám és ekkor már semmi baj sem volt. Szóval érteni kell a "közös nyelvet"

De az tuti, hogy érzik a félelmet az nagyon sokat ront a szituáción. És általában a "kutyáktól félő embereknek" van a legtöbb sztorija támadó kutyákról... ez nem véletlen


Szóval kitartás...

És próbálj velük ismerkedni, egyik sem szörnyeteg :)

2010. aug. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem próbálj olyan kutyást keresni (talán tenyésztőkkel könnyebb) akinél újszülött kölykök vannak és először csak nézegetni őket (hiszen úgysem szabad még fogdosni a piciket), aztán 1-2hét múlva ha már nem rettegsz a piciktől akkor esetleg megsimogathatnál párat (természetesen az anya kutya nélkül) és ha már őket is megszoktad akkor leülhetsz a kölykök közé és hagyod, hogy körülötted mászkáljanak....

(Tenyésztővel azért egyszerűbb, mert áltaában több kutyája van, tehát évente több alom is lehet ill. ha elmagyarázod a problémádat akkor szívesebben segít. Ha ennyire rettegsz akkor sokáig eltarthat amig eljutsz odáig, hogy már megmered simizni a kicsiket...)

2010. aug. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!