Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félek a kutyáktól! Mit tegyek?

Félek a kutyáktól! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fél éve egyre jobban félek a kutyáktól.Ha pl meglátok egy kóbor kutyát és ő még nem vett észre akkor én egyből rohanok a másik irányba és nyúlok a telefonomért és hívom is vagy a pasim vagy a családom, hogy valakivel tudjak közben beszélni.De ha elkerülhetetlen az, hogy egy úton menjek a kutyával akkor is a lehető leg távolabb megyek és bekapcsolok halkan valami zenét.Vagy ha kerítésen belül van akkor is nagy ívben kikerülöm.


Volt már rossz élményem bőven, ebből még leírok 1-2 történetet.

1;Volt még régebben egy kis tacskó aki kerek 1héten át mindíg "várt" rám és a barátnőmre.De tényleg más emberre rá se bagózott minek meg amint meglátott, egyből elkezdett kergetni és mén már annyira féltem, hogy inkább nem mentem ki a házból.


2;Egyedül sétáltam és 2 ház között volt egy elég nagy üres rész.Nyugodtan mentem, egyszer csak megjelent az üres részen 4 nagy termetű kutya.Én annyira megijedtem, hogy olyan szinten remegett a lábam, hogy elestem.Nagynehezen felkeltem és mentem tovább, de ekkor már a kutyák ugattak meg verekedtek.Mivel nem volt kinnt senki elkezdtem gyorsabban menni és a kutyák meg utánnam szaladtam.Na itt volt az a pont, hogy én is elkezdtem futni és kiabáltam, hogy "Segítség!".Mikor már majdnem utól értek akkor sikerült egy éttermbe(xD)és ott elzavarták a kutyákat.


Bocsi, hogy hosszú lett.^^


2010. aug. 6. 11:53
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

engem már két kutya kapott bokán xD biciklin ültem xD

de mégis imádom a kutyákat,volt 4 kutyám,mostmár csak 2 van mert 2-t a ismerősőknek adtunk.Itt az utcába nem egy kobór kutya,volt egy kis dög,aki a bokorból ugrott a bicajosokra XD én akkorát sikitottam XDD

de nem bántott senkit..Én az utcabéli kutyákat is imádom,azokat is ugy etettem mint a sajátaim.. persze csak ha barátságosak... volt egy nagy szörös kutyus..de nem fogadhattam be... szegény beteg volt.. mi ápoltuk :S de amikor nem voltam itthon elvitte a sintér :( és hiába hívtam :(:( na de. sok sikert a kutyabarátkozáshoz! NE FÉLJ!

2010. aug. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
50%

Szia én is pont igy vagyok mint te, annyi külömbséggel, hogy én nem félek a saját kutyámtól.

Itt erre mi felénk este szokták kiengedni a kutyákat a szomszédok, és annyira félek tőllük hogy nyáron még legalább este 9re otthon legyek mert aztán már nem biztonságos odakint. Másokat is haraptak már meg ezek a kutyák.

A tacskós dologra meg annyit mondok neked h ha félsz akk kerüld el! Keresztanyáméknak tacsijuk van, és a kutyájuk akkor megy át amámék amikor csak akar. Én minden napos vagyok mamámnál mégis többször rámtámadott. Már mostanában néa megismer de még igy is sokszor morogva jön felém, pedig csak 1éves. De ez a kuty megharapta már mamám barátnőjét is, és sok emberre támad ha mennek hozzájuk.

Rosszab mint 1 németjuhász!!! mert van nkik olyan is az meg nem bánt senkit.

Családom szerint én is túlzottan félek a kutyáktól.

2010. aug. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
66%
Gyere el hozzánk és barátkozz meg a spáninkal.:) Ő olyan emberszerető és mindenkivel jóindulatú, hogy ha valamit megharap az legfeljebb a labdája :D Kóbor kutyák közelében őrizd meg a hideg véred, és ne létesíts szemkontaktust velük, mert ez a kihívás jele is lehet. Egyszerűen, sétálj el mellettük határozottan, vagy menj át a másik oldalra. Nem kell félned tőlük, pláne az üldözésimániás tacsiktól!x) Szerintem jót tenne, ha lenne a közvetlen közeledben egy kiskutyus akit nevelgethetsz és barátkozhatsz vele. A kutyázásban sok örömöt lehet találni, ne hagyd, hogy az ilyen agresszívnak tűnő, vagy így fellépő kóbor kutyák elvegyék a kedved attól, hogyha meglátsz egy édes szőrgombócot, akkor odamenj és megsimogasd! Durva, hogy ilyen bandákba összeverődött nagy, kóborkutyák csak úgy mászkálnak, itt-ott. Mi van, ha egyszer rátámadnak egy kisgyerekre, mert éhesek, és a gyereknél meg van egy szendvics?:O
2010. aug. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélj szakorvossal is,hátha segíteni tud,ez már tényleg fóbia.

Nem szégyen segítséget kérni,ma már szinte divat pszichiáterhez járni.

2010. aug. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 Akiteki ***** válasza:

Ezt mondom én is.

Nagy különbség van a félelem és a fóbia között.

Én is félnék egy oroszlánnal nyílt terepen összetalálkozni, mert tudom, hogy rusnya kis cafatok maradnának belőlem másnapra. De ha egy mókus láttán kiver a hideg veríték és reszketve szorul össze a gyomrom az nem ugyanaz. Mindenkinek vannak fóbiái, csak van, akinek ez nem okoz mindennapi gondot.

Én a nagy sötét víztől rettegek. Hiába tudom, hogy nem kell belemennem és kijönni sem fog, hogy megtámadjon, mégis az ájulás kerülget, ha este végig kell mennem a Balaton vagy a Duna partján. De ezt el tudom kerülni. Egy ismerősöm viszont a madarakkal van így. Nehéz megoldani, hogy ne repüljenek el felette a városban a galambok. Néha lesápad és nem tudja, hova bújjon.

Nézzétek meg a szerencsétlent: http://www.youtube.com/watch?v=W2nK_qmvJ7A

Át tudom élni a kérdező érzését, ha ő a kutyákkal van így.

És mivel neki ez mindennapi probléma, segítségre van szüksége.

2010. aug. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Sajnos én is félek a kutyáktól, főleg az ugatásuktól. Kicsit gyenge az idegrendszerem a hirtelen hangos zajoktól megrémülök. A kutyákban is maga a hang meg a kép ijeszt meg ahogy hirtelen morogva, vagy ugatva felém kap.

Sajnos meg is történt velem egy ilyen ijedtség.Anyukáméknak van egy pulijuk, akivel rendszeresen találkoztam kiskora óta és nagyon jóban voltunk. Együtt üldögéltünk a lépcsőn, sokat simiztem, nyalogatta az arcom, együtt játszottunk a kertben, futott körülöttem, én lenyomtam a földre majd futott tovább.Ez nagyobb korában is így volt. Van egy macskájuk is, és ha megjelenik alig lehet a kutyához szólni, nem figyel, a macskával böllenkedik, ráül stb. és mikor a macska az asztal alatt volt és a kutya figyelte én szólítottam a nevén, köszöntem neki(kutyát). Csóválni kezdte a farkát, odamentem megsimiztem, élvezte, majd lehajoltam,és nyalt az arcom felé, aztán még lejjebb, h elérje és mondtam, h adj egy piuszit!Ekkor felém kapot ami addig SOHA nem történt meg így én annyira megrémültem, hogy felsikítottam, ez volt a hiba mert erre begerjedt és elkapta a nadrágom...agyon rossz élmény volt...

Utána pár nappal megint ott voltam és jött utánam mindenhova a kutya, az ölembe tette a fejét, megbocsátottam neki. És kis idő elteltével óvatosan újra meg mertem simogatni.De aztán egyszer, mikor nem volt se macska bent semmi, szintén szóltam hozzá, mire csóválta a farkát, és elfeküdt a hátára. Gondoltam, h simizzem a hasát, meg is simiztem,mire felugrott és felém kapott, de akkor már nem lepett meg így határozottan rászóltam, hogy nem!

De mondanom sem kell azóta hozzá sem érek.És ha megáll mellettem, vagy ül a lábamnál annyira feszült leszek belül és azt kívánom bárcsak menne már arrébb, mert folyton arra gondolok, h mindjárt ugrik nekem...

Bocsi, ha hosszú lett,de sajna nem csak te vagy így, hanem többen is.Amúgy a spánielektől is félek, mert nagyon agresszívak...de egyre több másiktól is mostanában.

2010. aug. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért kell olyan sztorikat írni, amitől a kérdező még inkább elbizonytalanodik.

Igaz, akit még soha a büdös életbe nem bántott kutya, annak nincs mit írnia, de többnyire úgyis az a jellemző.


Egyébként az egyik válaszoló válaszát nem is értem...vidéken kiengedik a kutyákat? Ez milyen baromság már? Egyedül, ki az utcára??

Ilyet nem lehet tenni, simán fel kellene jelenteni őket, mert egy kutya nem is tartózkodhat felügyelet, póráz nélkül közterületen.

2010. aug. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Ki kérem magamnak, nem minden spáni agresszív! >:( A miénk egy kis drágaság, sose harapna meg senkit! vannak, olyan idegbeteg, túltenyésztett spánielek, akik becsavarodnak öregkorukra, de mellőzzük ezeket a faji előítéleteket!
2010. aug. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 08-09 09:02


Ez így igaz! Nekem is spánim van (L). Vannak tévhitek a fajtával :S Vagy cska jól van nevelve? :D

Egyébként vannak helyek vidéken ahol igeni s kiengedik a kutyát szabadon az utcára. De ez általában nem úgy zajlik hogy akkor na most mindenki kiengedi és felelőtlenül otthagyja, hanem célja van hogy kiengedi (pl faluban őrzi az állatokat, vagy kiengedi hogy sétáljon de az oylan hogy mindenki ismeri az ebet és mindig visszamegy.) Nálunk egy öreg néni szokta leengedni a kutyáját, a kutya elvégzi a dolgát, leül a lépcsőre nézelődni és miután megunta elkezd ugatni XD és a néni lesétál a földszinti lakásáról és beengedi. Ha meg hallja hogy rendetlenkedik akkor kikiabál az ablakon és ennyi.

2010. aug. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Jól teszed,hogy félsz.Sok ember nem ismeri a kutyákat azért nem fél tőlük.(most nem a parkokban sétáltatott ,pamacs kutyákról beszélek)pl:egy kaukázusi,rotwailer,pit-bull nem csak megharap hanem meg is öli az embert.(az egyik barátomat megölte egy tanyáról kiszabadúlt kaukázusi)
2010. szept. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!