Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ideig tart a kutyám...

Mennyi ideig tart a kutyám elaltatása? Holnap altassák.... Hogy lehet mentálisan feldolgozni egy kutya elvesztését? Itt született.

Figyelt kérdés

Németjuhász kutyám már nagyon idős 12 éves, már alig lát, alig hall, az utóbbi hetekben nagyon sovány lett. Az elmúlt 1-2 napban már csak fekszik és nyögdécsel, fájdalmai vannak, maga alá piszkit, gyenge (alig érek hozzá) és össze esik. Az állatorvos holnap vizsgálja meg, és valószínű hogy az elaltatásáról fog dönteni. Házhoz fog jönni.


23F



2020. nov. 29. 20:01
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Tudom hogy ő is ezt akarja (szenved) és itt fog hagyni. Én etettem, én vettem neki ennivalót, én fésültem. Most pedig elmegy. Borzalmas lesz feldolgozni. :(
2020. nov. 29. 20:27
 12/31 anonim ***** válasza:
90%
#8-as vagyok, egyébként erre nem lehet felkészülni szerintem. Senki nem gondol arra, hogy egy nap elmegy a kutyája. Gondolj arra, hogy mennyi boldog évet adtál neki, hogy miket éltetek át együtt. Szép kort megélt, és eljön az idő, amikor ezt a döntést meg kell hozni; a kutyus érdekében. Mikor már fel se tud állni, folyamatos fájdalmai vannak, az nem minőségi élet és ha tudnának beszélni, kérnék az altatást. Az jusson eszedbe, hogy már nem lesznek fájdalmai, és próbálj egészségesen emlékezni rá :)
2020. nov. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
92%
Idén februárban kellett elaltassam a kutyusom 9 évesen, tüdőrákja volt. 2 injekciót kapott, az első tényleg csak altató, amíg az hat az pár perc, addig vele voltam, fejével az ölemben simogattam amíg el nem aludt, aztán kapta meg a másikat, amitől már nem ébredt fel. Kegyetlen nehéz volt, a mai napig a sírás kerülget ha rá gondolok...Az segített, hogy hoztunk menhelyről másik kutyust.. Részvétem a kutyusod miatt és kitartást!
2020. nov. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Holnap nehéz nap lesz.
2020. nov. 29. 20:36
 15/31 anonim ***** válasza:
87%

Először is nagyon sajnálom! Velem 2 éve történt hasonló. Az utolsó éjszaka végig vele voltam, elmondtam neki mindent, ami kavargott bennem, kisírtam magam, megállás nélkül simogattam. Délelőtt jött az orvos, elaltatta. Kb 5 percig tartott, a karjaimban aludt el végleg. Nagyon nehéz volt, de valamelyest segített az az éjszaka vele kettesben, hogy eltudtam búcsúzni, feltudtam készülni, már amennyire lehet. Kb egy hónap múlva örökbefogadtam egy új jövevényt, akivel természetesen nem pótolni akartam vagy felejteni, csupán úgy éreztem készen állok és szüksége van a lelkemnek egy kiskutya adta vidámságra. Ha Ő nem jött volna, valószínűleg teljesen befordulok.

Kitartást Neked!

2020. nov. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
88%

Papp Éva


SÍRÓVERSEK egy kutya emlékére


Kérve kérlek, maradj velem,

Még egy órát, még egy percet.

Figyelem a lélegzésed,

Meddig bírod, meddig kéred.


Reggel látom, furcsán fekszel.

Talán már nem is lélegzel?

Közel megyek, és meg kell látnom,

Elment a legjobb barátom.


Mi az élet? Csak egy perc!

Amit ebben átölelsz.

Kicsi élet, épp hogy indul,

Épp hogy ugat, már boldogul.


Vakkant reggel, jaj, de jó!

Ő egy kutya, ugató.

Az ölembe felveszem,

Nagyon-nagyon szeretem.


Menni, menni, nem pihenni,

Csak a szépen gondolkodni.

Fáj a bánat? Majd elmúlik.

Jön a tavasz, kivirágzik.


Te jössz velem, segítsz nekem.

Megyünk, megyünk - ez kegyelem!

Tabán dombján nézelődünk,

Senki mással nem cserélünk.



Tizenöt év, sok-sok pillanat!

Emlékként vajon mi maradt?

Egy hang, egy illat, egy kép, egy hely,

Ennél több már nem is kell!



Társam voltál búban, bajban.

A legnagyobb fájdalomban.

Megtettem mindent éretted,

Remélem, hogy megértetted.


Rád bíztam a pillanatod,

Hiszen tudod, úgyis tudod,

Nagyon boldog voltam Veled,

Remélem, hogy Te is érezted.


Ezt a verset küldöm NEKED!

Kitartást!

2020. nov. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Utolsó köszönöm. Elsírtam majdnem magam :/
2020. nov. 29. 21:20
 18/31 anonim ***** válasza:
87%
Kitartàst neked Kèrdező!
2020. nov. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :/
2020. nov. 29. 22:05
 20/31 anonim ***** válasza:
73%

[link]


Fogadd be. Nem helyette. Most elvesztesz vkit es lehetoseged van egy masik kutyanak uj otthont es szereto csaladot adni. Nyisd ki a szived. O segiteni fog neked. ❤️

2020. nov. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!