Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » KEDVES KUTYATARTÓK, KUTYABARÁT...

KEDVES KUTYATARTÓK, KUTYABARÁTOK! Egy minap megtörtént esetet szeretnék veletek megosztani, és véleményt kérni?!

Figyelt kérdés

Van 2 kutyám, egy spani és egy németjuhász! már hónapok óta visszük óket sétálni. Igaz kertes házban lakunk és falun, de ugy gondolom ennyi nekik is jár néha! DE

Egy jó pár vénasszony rossz szemmel néz ránk, zavarja őket h sétálunk velük, olyan kötekedőek, néha már olyan ideges vok, hogy legszívesebben rájuk uszítanám a nagyobbik kutyámat..

A lényeg hogy szabolcs megyéről van szó! Csak itt ilyen elmaradottan bunkók az emberek? ezeknek a kutyasétáltatás nem ismert, láncra vert kutyák a jellemzők az udvarokban


Miért nem sétáltathatom a kutyám ott és amikor akarom? Én mint rendes kutyatartó pórázzal, DE tegnap egy asszony kutyája "véletlenül kijött" persze tárva nyitva az ajtó.. és megharapta a kisebbik kutyámat, legalábbis úgy látszott, de inkább egy nagy szőrcsomót tépett ki!


Pont ők beszélnek nekünk, amikor az ő retkes kutyájuk állandóan kiszabadul, meg kiengedik, ennyi erővel egy embert is megharaphatott volna!


Hasonló esetek valakinek? mit tegyek? már sétálni se menjek? pedig ezt nem tiltja a törvény


2010. aug. 12. 15:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Én Szolnoktól 20 kilométerre lakok ahhoz képest hogy csak 1800 lakunk itt sok kutyát sétáltatnak a kis ölebektől kezdve a bourdeuxi dogig. A nénik pedig folyton dicsérik h jajj de aranyos. Egy lány az ölebét a bicókosárba hordja folyton de neki is csak dicsérik a kutyát és páran követik a példáját:D
2010. aug. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
El kell hogy keserítselek. A főváros mellett is ez van csak itt nem a vénasszonyok mernek szólni hanem inkább a kisgyerekesek akiknek van egy gazdag pasijuk és nagy kutyájuk. Érdekes a felnőtt embereknek, akik nagy kutyával vannak arra nem mernek beszólni de engem többször megfenyegettek és jött is ki "véletlenül" kutya, majdnem megölte az enyém... A gazdái csak röhögtek de mit csináltak volna ha engem is megtámad a roti?
2010. aug. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Kisebb városban lakok, de azért annyira nem kicsi, megye második legnépesebb városa, és itt is ilyenek.


Ugyan ilyen ostoba, sötét bunkó paraszt mindegyik.

Persze mit is lehet várni, mikor a város amúgy is, olyan mint egy szemétdomb.

Mindenütt szemét, csikk, papír zsebkendő, törött üveg, járdán szét kenve a kutya szar.


És ha ennyire igénytelenek, akkor mit lehet tőlük várni?


Számtalanszor volt olyan, hogy beszóltak, hogy mi az ,hogy mi erre sétálunk.

Volt aki ránk engedte a kutyáját.

De ott vannak a kis gyerekes anyák is, akik

-vagy 100 méterről visít és ölbe kapja a gyerekét,

-vagy oda engedni, meg se kérdi harap-e a kutya, engedi hadd fusson oda a gyerek.


És persze vannak a kutyáikat, utcára kicsapó emberek, meg akik póráz nélkül sétáltatják, mert ,,nekik lehet".


Siralmas a helyzet.

2010. aug. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, Ti hol laktok szabolcsiak, de én egy faluban, és úgy látom itt jobb a helyzet. Nem azt mondom, hogy midenki hordja a kutyáját rendszeresen sétálni, de legalább egyre kevesebb van megkötve. Én is folyamatosan hordom az enyéimet (spánielek), de nem szidtak érte soha, a "jajj, de aranyos" nálunk is meg van viszont (na meg néhány keménygyerek: "mi az macska...?"). Inkább az öregeknél, ahol nagy termetű kutya van, ott van megkötve, ott is látom, néha az unokák elengedik. Látom sok helyen vannak még így. :(
2010. aug. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
nem cigányok, magyarok! És ha hiszitek ha nem itt még a legtöbb cigány rendesebb is mint a magyarok, tetszik nekik a kutya, mosolyognak, meg köszönnek is, amit a legtöbb bunkó nem tud! A z eset után a néni még csak elnézést sem kért, elmehet a ......
2010. aug. 12. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!