Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan bizonyítsam, hogy a...

Hogyan bizonyítsam, hogy a lakóközösség nem tilthatja az állattartást?

Figyelt kérdés

Költözés előtt állok, a főbérlő imádja a kutyámat, de nem biztos benne, hogy a társasházban lehet-e kutyát tartani.


Utána néztem én is, és azt találtam, hogy Törvényszéki döntés született arról, hogy nem lehet tiltani az állattartást a lakásban.


Azonban ezt az infót csak cikkekből szedtem (kommentben linkelek kettőt), és ha esetleg mégis számonkérnék rajtam, nem tudom, hogyan tudnék meggyőzően reagálni. Mire hivatkozzak?



2021. jan. 20. 11:59
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
32%

20# Nem jól tudod. Van egy kis közösség, 10 lakásból lehet hogy 9 alkergiás a kutyaszőrre. Ezért foglalják írásban, hogy a kutyatartást nem engedik. A házirendet nem írja felül semmilyen törvény. Különben mi értelme lenne?

De nem is értem, ha 10/9 nem engedi oda a kutyámat, és ez írásba van foglalva akkor nem költözök oda. Nem akarok hosszú távon marakodást, elvégre úgyis én húznám a rövidebbet.



Ez olyan mint az öröklési szabályozás. Azt is felülírja az örökhagyó végrendelete, bármennyire is nem tetszik a rokonoknak.

2021. márc. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
66%

21


Semmilyen lakóközösségi szabályzat nem írja felül a törvényt. Jelzem, hogy a szabályzat és a törvény nem ugyanaz. Tekintve, hogy a magyar jog és törvényei szerint semmi nem tiltja hogy a sajt tulajdonodban állatot tarts, így okafogyottá válik bármilyen más egyéb szabályzat. Amit az öröklésről írsz, az szintén nem szabály, hanem törvény. Nem vagy túl jó a jog világában, kicsit képezd magad, különben mindenhol hülyére vesz ék, csakúgy mint legutóbb 🙂

2021. márc. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
25%

22# Igazad van, semmi nem tiltja hogy állatot tarts társasházban.

Csak az a pár lakó tilthatja. És az itt pont elég ahhoz hogy ne vigye oda.

Nem jól fogalmaztam de attól még érted. Senkit sem fog érdekelni hogy öröklésnél az örökhagyó gyerekét illeti a vagyon, ha azt az örökhagyó egy ismeretlen senkire hagyja rá végrendeletben.

Na mindegy, mindkettőben volt már részem úgyhogy tudom. Attól még hogy nem helyesen fogalmaztam, ismerem a folyamatot.

De te látom kevésbé.

2021. márc. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
65%
Az hogy te ennek ellenére beköltözöl-e, saját döntésed, de nem tilthatjak meg, hogy a saját lakásodban milyen állatot tartasz, amíg az nem ütközik felsőbb rendeletbe, törvénybe. Nálunk is házirendben benne van, hogy egynél több kutya nem lehet. Nekünk 3 van, pont nem érdekel, mert a rendeletben foglalt feltételnek megfelünk. Innentől kezdve hiába szúrja bárki szemét, nem tehet semmit. Házirend gyengébb, mint a rendelet. Így még végül ők ütik meg a bokájukat.
2021. márc. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
*megfelelünk
2021. márc. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
26%

Nagy a sötétség egyesek fejében...

Nagyon elcsépelt de ez megintcsak a szr magyar mentalitás... nem érdekel saját magamon kívül senki, nekem legyen jó a többieket leszrom... engem nem érdekel a házirend, a törvények, a rendeletek... én disznót akarok tartani a 7.en akkor tartok. Kit érdekel a többi... én szeretem a szagát, hogy a többinek mi nem tetszik leszrom... még ha a házirend tiltja engem akkor se érdekel... az ENYÉM.

De a kedvencem...:

"A saját tulajdonomba azt csinálok amit akarok"

:)

2021. márc. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
65%

Sötétség a te fejedben van. Van egy kormányrendelet, amit be kell tartani. Házirend lófing és jelen esetben szembe megy a rendelettel, amit nem is tehetnének meg. Probléma esetén a társasház jön ki belőle rosszul. Ennyi.



(Mellesleg szomszéd sem kér senkitől engedélyt, hogy szülhet-e gyereket, aki utána üvölt éjszaka, amit természetesen más is hall)

2021. márc. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
33%

Utolsó a tipikus magyar kötekedős sutyerák akiről az imént írtam:)

A gyerek sír, igen.

Van némi fogalmad az ember és állat közti apróbb különbségekről vagy odáig nem jutottál el biológia órán? Esetleg jogban?

Ennyi erővel egy szellemi fogyatékossal ia példálózhatnál hogy szegény üvölt adott esetben... mégsem egyenlő a kutyáddal.... talán nálad igen de amúgy nem.

2021. márc. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
51%
Tényeket írtam. Te kezdtél el az alkalmazkodásról írni, de mindegy is. Nem állok ki szellemi párbajra fegyvertelen emberrel :D
2021. márc. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
0%

29# Kár is neked magyarázni, mert kupálődásképtelen vagy.

Nekem voltaképpen tökmindegy hogy szajkózod a magad törvényeidet, majd az élet odabsz.

Csak azt nem értem, minek akarsz te társasházba menni, ha alkalmazkodásképtelen vagy. Nem neked való. Ne erőltesd mert, majd emberedre találsz. És ne csodálkozz ha kitúrnak onnan.

22 # voltam.

2021. márc. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!