Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan bizonyítsam, hogy a...

Hogyan bizonyítsam, hogy a lakóközösség nem tilthatja az állattartást?

Figyelt kérdés

Költözés előtt állok, a főbérlő imádja a kutyámat, de nem biztos benne, hogy a társasházban lehet-e kutyát tartani.


Utána néztem én is, és azt találtam, hogy Törvényszéki döntés született arról, hogy nem lehet tiltani az állattartást a lakásban.


Azonban ezt az infót csak cikkekből szedtem (kommentben linkelek kettőt), és ha esetleg mégis számonkérnék rajtam, nem tudom, hogyan tudnék meggyőzően reagálni. Mire hivatkozzak?



2021. jan. 20. 11:59
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
34%
29, hagyd, nem érti. Számára a haszonállat (disznó) ugyanaz mint a kedvtelésből tartott állat. Ha a házirend szerint lehet krokodil tartani, akkor lehet, igaz hogy illegális, de a Mariska leírta a rendeletet, azon változtatni nem lehet. Egyébként nem csodálom hogy itt tart ez az ország, a 30-as tökéletes példája a meghunyászkodó, tájékozatlan bólogató birka népnek. Nekem mindegy, szerencsére ismerem a törvényt, én az alapján élem az életem és soha nem fordult meg a fejemben hogy úgy éljek ahogy más szeretné hogy éljek. Mivel én kutyát tartok és bárhova is megyek fogok is tartani és mivel ennek törvényileg semmilyen akadályozó tényezője nincs, csak mosolygok a vergődő embereken, mint amilyen a 30-ás 🙂
2021. márc. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
66%
A saját tulajdonodban senki nem tilthat semmit. Sem 1, sem 10 lakó.
2021. márc. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
0%

31# Te nem tudsz együtt élni senkivel. Nem baj, fogadd el magadat így, ahogy vagy. Egyszerűen alkalmatlan vagy rá. Ez van.


Az, hogy figyelembe veszel más embereket, annak semmi köze nincs a meghunyászkodáshoz, birkasághoz.


Inkább pont az ilyen rendbontókkal van mindig a baj, mint amilyen te vagy.

De mondom, nekem tökmindegy, vagyok már olyan idős hogy átlássam, az ilyen egyszercsak emberére talál, aztán nézegethetsz.

Bocsi, de én már előre röhögök rajtad.

Leszarhatsz te bárkit, a lakók többen lesznek ellened. És ott döfnek, ahol nem is számítasz rá, mert okosabbak nálad.


Azert is írtam egy korábbi válaszomban hogy nem érdemes sem meggyőzni őket, sem pedig rájuk tukmálni magadat, mert rendszerint az ilyenek húzzák a rövidebbet.

És ne mondd hogy nem szóltunk.

2021. márc. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
53%
Nem érted még mindig. A törvény az az állam által meghatározott rend. Rendbontást akkor tudsz elkövetni, ha törvény sértesz. Tekintve, hogy a mai hatályos törvények szerint semmi nem tiltja, hogy a saját tulajdonodban állatot tarts, ezért semmilyen szabálysértést vagy bűncselekményt nem követsz el. Ez nem rendbontás, pusztán élsz az alkotmányos jogaiddal. Ez ennyire egyszerű. Hiába röhögsz előre, hátra, utólag, teljesen mindegy, akár sírhatsz is, a jog világában annak a vergődésnek amit te csinálsz, nincs helye. Pont. Egyébként te vagy az aki habzó szájjal "az ilyen egyszercsak emberére talál aztán nézegethetsz" puffog azért, mert valami nem úgy van ahogy ő elgondolja. Hát nálam emberedre akadnál, abban biztos lehetsz, mert egyszer tennéd szóvá, többször nem kellene, olyan pert akasztanék a nyakadba, hogy te lennél az első aki szedné onnan a sátorfáját kiscsillag :) Tanulj még a jogról, előnyödre válik. Nem csak azért mert nem járatod le magad egy olyan témában ahol nem vagy járatos, hanem azért is mert így talán kevesebb ember fog utálni ;)
2021. márc. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
0%

Most járatrad le magad igazán.

Na pá. 😆

2021. márc. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%
34es, engedd el. Csóri nem fogja fel a tényeket, nagyon sötét :(
2021. márc. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!