Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan bizonyítsam, hogy a...

Hogyan bizonyítsam, hogy a lakóközösség nem tilthatja az állattartást?

Figyelt kérdés

Költözés előtt állok, a főbérlő imádja a kutyámat, de nem biztos benne, hogy a társasházban lehet-e kutyát tartani.


Utána néztem én is, és azt találtam, hogy Törvényszéki döntés született arról, hogy nem lehet tiltani az állattartást a lakásban.


Azonban ezt az infót csak cikkekből szedtem (kommentben linkelek kettőt), és ha esetleg mégis számonkérnék rajtam, nem tudom, hogyan tudnék meggyőzően reagálni. Mire hivatkozzak?



2021. jan. 20. 11:59
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
72%
Úgy ahogy a 9-es írja. A lakóközösségi szabályzat egy egyetemlegesen létrehozott szabályzat amelyben x fő rendelkezett. Bár bele írhatják, hogy nem hangoskodhatsz délután 5 óra után, de ha te 6 órakor is zenét hallgatsz és rádhívják a rendőrséget, ők a mindenkori törvény, nem pedig a házszabályzat szerint járnak el. Az pedig kimondja, hogy este 8 vagy 10 óra után (nem tudom pontosan) nem végezhetsz csendháborító tevékenységet. Tehát jogod van este 6 órakor zenét hallgatni a törvények értelmében, függetlenül a ház szabálytól. Minek után semmilyen törvény nem tiltja hogy a saját tulajdonodban (vagy a tulajdonos engedélyével) háziállatot tarts, így odafogyottá válik az ezen aggódás.
2021. jan. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
69%

10-es


Bocsi, de kit érdekel ki prüszköl? Mondok egy egyszerű példát hogy mennyire abszurd amiről te beszélsz. Tegyük fel, a ház hoz egy olyan szabályzatot, hogy a lépcsőházban csak maszkban közlekedhetsz. Tekintettel arra, hogy a hatályos törvények szerint nincs egyetlen olyan paragrafus sem a büntetőtörvénykönyvben ami kimondaná hogy te köteles vagy lépcsőházban maszkot viselni, így a te saját döntésed hogy felhúzod-e a maszkot a lépcsőházban vagy sem. Hogy most ez éppen nem tetszik a másodikon lakó Gizi néninek az egyéni probléma. Bankba sem mehettél be maszkban ezelőtt, de azóta hoztak egy paragrafust, hogy a pandémia idején köteles! vagy maszkot viselni ha belépsz a bankba. Ez a jog világa, ez volna a demokrácia. Senki kedvéért nem vagy köteles olyan dolgot tenni vagy épp nem tenni ami jogszabályba ütközik. Aztán hogy ezért ki prüszköl meg ki nem... abszolút irreleváns. Írom mindezt úgy, hogy panelban lakom, és régen mikor éjszakáztam akkor nappal gyötrelem volt az alvás, mert az alattam lakó állandóan hangos zenét hallgatott meg bömbölt a gyerek. De a saját tulajdonában azt csinál amit akar, és semmi sem tiltja hogy a gyerek nem üvölthet délelőtt 10 órakor vagy nem hallgathat zenét. Ezért én nyilván “prüszkölhetek” rá, de ez maximum az én egyéni szociális problémám marad.

2021. jan. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
67%

12-es!

Pl. azt a gazdát, aki rohanva viszi az állatorvoshoz a kutyáját, mert elpusztulni készül. Méregtől, veréstől. Volt rá példa bőven.

Nagyon gonoszak tudnak lenni az emberek.

2021. jan. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
78%

13-as


Tehát azért ne éljek az állampolgári jogommal a saját tulajdonomban mert nehogy más bűncselekményt kövessen el? Azért vegyem fel a maszkot a lépcsőházban (annak ellenére hogy nincs ilyen törvény) nehogy meglincseljenek és halálra verjenek a lakók? Természetesen értem amiről te beszélsz, hogy jobb a békesség, de addig míg nem követek el törvénytelen dolgot, nem más kénye kedvéhez fogok alkalmazkodni és más sem köteles szabályt szegni miattam.

2021. jan. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
78%

Nem szabályozhatják hány kutyát tarthatsz saját tulajdonú lakásban. A kormányrendelet erősebb, nem írhatják felül.


[link]

2021. jan. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
27%
Tarsashaz nem tilthaja a kutyatartast, de a tartas szabalyait megnehezitheti ... amugy a helyi onkormanyzat szabalyozza az ebtartas felteteleit, de ez is inkann letszam korlatozas jelent a kutyak szamara.
2021. jan. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
#16os. Nem szabályozhatja hány kutyát tarthatsz. Kormányrendeletben négyzetméterre van megadva a kutyák száma. Csoportos tartásnak minősül több kutya esetén, ilyenkor 6nm szabadterület/kutya szükséges.
2021. jan. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
Társasházban élünk,mondjuk mi vagyunk a tulajok és csak 5 ház van itt,de eszembe sem jutott ezen agyalni 1 éve,mikor hoztuk a kutyámat. Majd én mint tulajdonos eldöntöm,hogy tartok-e kutyát vagy sem. Te esetedben meg a főbérlő. Ha ő engedi,akkor minden mással ne foglalkozz.
2021. jan. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
32%

Ha egy lakóközösség korábban megszavazta hogy nem fogadnak olyan lakót aki kutyát hoz, akkor nincs mit tenni. Aszerint be kell tartani a szabályt.

Én laktam ilyen társasházban, mindenki nyugdijjas volt, és minden bajuk volt a kutyákkal.

Egyszer hozta fel egy ismerősöm a kutyáját hozzám, és kikötötte a gangra amíg belépett hozzám.

Másnap szólt a szomszéd nénike, hogy kutyát ide ne, mert mindenhova odaszagol.

Tiszteletbe kell tartani az ilyet.

És senkit nem érdekel hogy a te kutyád milyen cuki meg jólnevelt, nem viselik el a házba. Tudomásul kell venni.

Veled sem tudnának megszerettetni egy lovat, amit oda akarnának vinni, de semmilyen egeret sem, mert az más kis kedvence nem a tiéd. Neked sem jelent más állata semmit, a tiéd se jelent semmit a szomszédoknak.

Engedd el. Menj olyan házba lakni, ahol szívesen elviselik.

2021. márc. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
51%
#19es. Nem tilthatják meg. Tök mindegy a nyanyák mit szavaztak meg. Házirendet is felül írja a rendelet, ami négyzetméterre szabályozza a kutyák számát.
2021. márc. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!