Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya illene jobban az...

Melyik kutya illene jobban az életvitelemhez?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyát, a gyerekkori álmom a border collie volt, de minél több fajtát ismerek meg, annál inkább kezdek elveszni a kavalkádban. Egy csendes fajtát szeretnék, méretügyileg egy közepes vagy talán egy nagyobbacska testűt. Ő lenne az első saját kutyám, de volt egy dominánsabb golden retviever és egy labrador keverékünk, a goldinál már részt vettem a nevelésben, így azért tapasztalattal rendelkezem, viszont az új kutyusom mindenképp vinném kutyaoviba és iskolába is. Jelenleg családi házban élek, de a távoljövőben párommal költözünk külföldre. (3-5 év múlva) és várhatóan egy lakásba fogunk menni, oda pedig családi ház után semmiképp sem zárnék be bordert. Gyereket nem tervezünk.Igazából én nagyon kirándulós ember vagyok, mondhatni a párom is, munka után is lesétálok 3 órákat, tehát fitebb kutyára lenne szükségem akit lehet is tanítani. Ő vele szeretném kipróbálni az agilityt, és (talán) a dog dancinget is. (Mindkettőben teljesen laikus vagyok) Talán az hozzá tartozik, hogy amíg még itthon vagyunk, telente ritkábban járok kirándulni. Olvastam több helyen véleményeket, kérdeztem ismerősi körben, javasoltak nekem mudit(ami viszont nem tűnik csendes kutyának) vagy pedig lustább aussiet. Az előző kutyáimból a kannal jobban kijöttem, a szuka aranyos volt, de nekem kell az a sok kirándulás, tanítás és ez a pörgés nem volt meg a szukában. Így esetleg a nemét is oda írhatnátok, melyik lenne a jobb számomra, és persze számára.

Egy gonosz feltételem is van, lehetőleg "egy gazdás" legyen. Utáltam a labradorunkban hogy mindenkivel barátkozni akart, mindenkivel kedves volt, de lehet csak gyerekszemmel ilyen féltékeny voltam. Ha esetleg valamit kihagytam ami fontos feltétel lenne, írjatok, de igyekeztem mindent leírni. Köszönöm a segítséget!



2021. jan. 25. 23:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
56%
Ha esetleg tudjátok előre, hova mennétek, akkor érdemes megnézni milyen fajtákat lehet egyáltalán bevinni abba az országba. Csomó helyen elé szigorú feltételek vannak, mind a fajtát, mind a kutyatarást illetően. Svájban pl 6 óránál kevesebb időre nem szabad magára hagyni az állatot. Ezt is érdemes lenne mérlegelni.
2021. jan. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
57%

Hogyha egy bordernél nagyobb fajta is szóbajöhet, akkor saját tapasztalat alapján a németjuhászt javaslom. Nagyon barátságos, de egygazdás kutya, csak a GAZDA szavára hallgatnak, az idegenekkel meg úgy viselkednek ahogy tanítod. Nagyon okosak, és értelmesek, én a németjuhászommal agilityzem, illetve most készülünk a K4-es vizsgánkra, bőven van mozgásigénye, de akkor tud igazán lefáradni ha az agyát is dolgozatom, nem csak simán sétálunk vagy futattom, de emellett képes egész nap a kanapén dögleni, viszont egyedül lenni nem szeret, ha nem érek időben haza, akkor mindig valami "meglepetés" fogad, de picikorától kezdve ritkán hagyom egyedül, egyetemre is eggyütt jártunk be amíg lehetett . Amúgy szuka és igen élénk természetű, de ezt nem lehet általánosítani, mert ahogy az emberek úgy a kutyák is nemtől függetlenül egyediek, és megvan a maguk személyisége.

Amit még javasolni tudok fajta, az a skótjuhász, agilityre és dog dancingre is alkalmasak, közepes méretűek, és mint a legtöbb juhászkutya egygazdásak, és igazán csendesen is. Viszont a bundájuk elég sok odafigyelést igényel. A kutyám eggyik barátja is skótjuhász, egy kutyasuliba járunk velük és szoktunk eggyütt is sétálni. Igazi egyéniség ő is viszont könnyebben tanítható, és kevésbé önfejű mint az enyém, bár neki is vannak ötletei.

2021. jan. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!