Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megsértődhetett rám a kutyám?

Megsértődhetett rám a kutyám?

Figyelt kérdés
Tehát az úgy volt hogy múlthéten valamikor kimentem az udvarra hozzá, sár volt, rámugrott és én meg rácsaptam a fejire és azóta nem akar mindig odajönni hozzám meg néha nem hagyja magát simogatni. De amikor először meglát mindig megörül :)

2021. febr. 24. 22:27
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
47%

1) A kutyat ne verd meg sose. Ezzel lealacsonyitod magad a kutya szemeben. A tiszteletre melto fonok mindig esszel es ravaszsaggal er celt. Soha nem eroszakkal vagy testi erovel.


2) Ugralasrol le lehet szoktatni egy egyszeru nem szoval. Turelem kell hozza.

En az egyik kutyam ugy szoktattam le egy het alatt,h csak feher ruhyban jartam es erosen latszott rajts a tappancs nyom. Mindig ramutattam,h ez nem jo. 1 het alatt megertette es utana mar soha tobbet nem ugrott ram. (Hiperaktiv 2 metert helybol megugro kutyarol van szo.)



3) A kutya a mindig turelmes ,ravasz es nyugidt gazdara nez fel es tiszteli mindennel jobban.


Gondolj ilyen csaladtagodra. Tisztelted? Persze. Hallgattal ra? Szerettel a kedvere tenni? Persze.

Aki utott vert es goromba volt veled? Persze,h nem tisztelted. Erdekelt,h mit var el toled? Persze,h nem.

2021. febr. 25. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 October15 ***** válasza:
74%

21.:

1): Láttál te már kutyák közti dominancia harcot? Nem játékot, legit dominancia harcot... gondolom képen sem. :D Hidd el az állatok értenek a fizikai behatásokból és nem képesek olyan komplex dolgok felfogására mint a ravaszság". :D Ettől még vannak állatok magas problémamegoldó képességgel, állatok amik jól együtt tudnak működni és vannak [bár ez még kutatás témája] az alap érzéseken túlmutató érzelmeik is de azért az nagyon távol áll attól, hogy ilyen szinten dolgozzák fel a világot.

2): El nem tudom képzelni, hogy milyen kutya az ami 2 métert helyből ugrik és ha rád ugrik izomból te nem szálsz el mint a győzelmi zászló. :D [Helyből 2 métert? Tudod te mennyi a lakásod belmagassága? Segítek szabvány szerint 2,65m minimum ha jól emlékszek.] Én még nem láttam a staffimat a plafonig pattogni. :D Pedig ahhoz elég ereje volt, hogy kifejelje a térdemet a helyéről, vagy éppen felfusson a falon. :D De nem labda, nem pattog 2 méterre. :D Nem mellékesen marhára kutyája válogatja, például az enyémről kiderült, hogy kézjelekre sokkal jobban reagál mint vezényszavakra. Illetve ha megmutattam neki, hogy mi az elvárt testhelyzet és mellé kapott pozitív megerősítést akkor ~1 hét alatt rá jött, hogy mit akarok megtanítani neki, meg még 1 hét hogy megértse hogy ez nem arra van hogy kaját kunyizzon. :D


A kutya verése és a rácsapás meg még mindig nem ugyanaz. Menj ki a sukár telepre, ott találsz olyat aki veri a kutyáját nem itt. :D

Illetve mint már mondtam egy kutya nem képes ilyen komplex gondolatok megfogalmazására. Amíg következetes vagy és csak akkor éri negatív megerősítés [leszorítás, szóbeli tiltás, elrántás, egyensúlyból kibillentés, helyére küldés, vagy jaj ne istenem rácsapás...] amikor olyan dolgot csinál ami tilos neki és nem akkor mikor neked valami kínod van akkor a kutya megérti, hogy mit szabad és mit nem. Ill. bocs de pincsiknél lehet bejön, hogy jaj ne csináld már kérlek... de mondjuk egy argentin dogod könyörgöm ne így neveljen a gazdája... :D

2021. febr. 25. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Nem, dehogy. Nem sértődött meg, csak most kérelteti magát. Előbb-utóbb minden a régi lesz, az kell csak, hogy foglalkozz vele és érezted vele, hogy szereted. Biztos nem volt megszokva a fenyítéssel és nem tudja hova tenni, de nyugi, minden jó lesz :)
2021. febr. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
37%
Simán megsértődhet mivel te se örülnél annak ha valaki a fejedre csap. Próbáld engesztelni pl. sokkal több séta vagy juti. És legközelebb ne csapkodj hanem szimblán tedd le a lábát vagy amint látod hogy ugrani szeretne szólj rá
2021. febr. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!