Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyátok van és mennyit...

Milyen kutyátok van és mennyit foglalkoztok vele napi szinten? Kinti vagy benti?

Figyelt kérdés
Milyen fajta kutyátok van? Mennyit foglalkoztok vele, vagyis mennyit fárasztjátok fizikailag vagy mentálisan? Mennyit sétáltok? Tanítjátok valamire? Kinti vagy benti kutyus?

2021. febr. 26. 10:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Persze vannak gyengébb ösztönű, kevésbé mozgékony egyedek a fajtán belül is, de egy jó munkakutya az ilyen.
2021. febr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
97%

Nekem egy mentett 9kg-os félhosszú szőrű keverékem van, aki úgy néz ki, mint egy terelő, csak jól össze lett mixelve ki tudja, mi mással, nem nagyon van terelő ösztöne.

Ahonnan hozzám került, vannak olyan védencek is gazdiknál, akik ösztönerősebbek, van, aki terelni jár, van, aki agilityre, az enyém hamar megunja ezeket, mi teljesítménytúrázunk, azt élvezi.

Az enyém egyébként benti kutya, és nagyon élvezi. Akkor sem rombol, amikor nem itthonról dolgozom. Mozgással, feladatokkal, séta közben tanulással jól fárasztható.

2021. febr. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
26%
Tudnám, az egyest miért kellett lepontozni... Vannak emberek, akik nem irodában lopják a napot, és nem 8 órát dolgoznak, és van életük a kutyájukon kívül is, és ezért nem érnek rá minden nap órákat a kutyájukkal foglalkozni...
2021. febr. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
80%
Mert a tacskó nem kinti kutya.
2021. febr. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok. Az enyémnek elég, pedig alig 2 éves sincs:D

De néha van olyan, amikor még pörög, olyankor meg nyomkeresőt játszok vele.

Pl mogyoróvajat rakok a kong labdájába, és kb 20-25 percig a fagyasztóba van. Elteszem valahova, úgy, hogy megszagoltatom vele, ott marad, elteszem, aztán megszagolja a kezem is, és néha a földre is szoktam egy pici csíkot kenni vele, annyit, hogy szagot fogjon.

De egyébként azt vettem észre, hogy fáradhatatlan:D

Csak megy és megy és megy, hiába már liheg, de ő még mindig megy, hiába hívom magamhoz, amikor 2m távolság van köztünk, fogja magát, kimegy az ajtón, körbe futja a házat meg az udvart, majd a hátsó ajtón bejön mellém, leültetem, akkor is csak sugárzik rólla a sok energia, olykor nekiáll és végig hempereg a földön, vagy elkezdi pakolni a játékait, vagy csak simán hempereg a lábam mellett:p

Viszont neki elég annyi munka(legalább is az enyémnek) mert ha túlterhelem, az senkinek nem jó. Egyszer megpróbáltam többet gyakorolni vele, de már annyira kifárad, hogy csak lefeküdt. Szóval igen, elég neki ennyi munka(neki legalább is) a többi az már csak játék, rongálni már nem fog:)

2021. febr. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
14%

Te miről beszélsz, ember??? A tacskó az pont, hogy kinti kutya! Kiváló házőrző! Vidéken épp ezlrtr rengeteg helyen tartanak kint tacskót, mert kicsik, szívósak, könnyen tarthatóak, idősek mellé is jó társak!

Nekünk is volt tacskó, ami kint élt, mégis boldog, hosszú életet élt!

2021. febr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Beagle benti-kinti (csak nyáron a melegben alszik kint, ha kint akar, de ugyanúgy bejöhet, ha szeretne, ezt ő dönti el), ő már 14 éves.

Játszani néha szokott a másik kutyánkkal. 2 naponta visszük max. 1 órás sétára a mezőre, télen 30 percre. Korához képest egész szépen elszaladgál a mezőn körülöttünk (könnyen behivható).

A másik kutyám egy fiatal 4 éves Husky. Kinti kutya, igazából kinti-bentinek szerettük volna nevelni, de mivel nem bírt megmaradni bent így vettünk neki egy fűtött kutyaházat, megcsináltuk neki a kazánházat is, szóval oda is be bír menni.

30 percet játszunk vele, 30 p. - 1 órát tanitjuk séta után. Jövőhéten kezdjük a kutya sulit. Általában 3-4-5 órát sétálunk-futunk vele, ez attól függ, hogy milyen idő van oda kint. Úgy értve, hogy nyáron +30 fokban nem visszük 4-5 órás sétára mert nem bírja annyira a meleg miatt, ezért szoktuk este felé kivinni a mezőre 3 órás mozgatásra ilyenkor 1,5 óra séta és 1,5 óra futás van. Ha hidegebb, hűvösebb idő van akkor simán kint vagyunk vele 5 órát.


(helyesírási hibák miatt elnézést, autocorrect végett vannak)

2021. febr. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
85%
A tacsko nem kinti kutya es pont. Rovidszoru, kistestu, mit nem lehet ezen felfogni? Sot, mondok jobbat! Rovidszoru nagytestu sem valo kintre nagyon hidegben, kiveve, ha o akar kint lenni minuszokban, bar ezt ketlem :)
2021. febr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
25%
Az egyes vagyok és szeretnék vitatkozni a hozzászólóval, illetve megvédeni magam. Jóhogy nem az állatkínzó bélyeget sütöd rám. Anélkül, hogy bármilyen háttértörténetet tudnál. Csak úgy megsúgom, hogy a tacskómnak a kertben infralámpával fűtött, hőszigetelt háza van, tehát nem fázik kint. Azonkívül pedig ha nem tűnt volna fel nincs se hó, se fagy már, hanem 10fok felett alakul a hőmérséklet és jön a tavasz. A kertben rendelkezésére állnak labdák, játékok, mászóka, amikkel egyedül is jól el tud játszani, de mivel van egy unokaöcsém, nem szorul rá, arra, hogy napi több órát pesztráljam, a gyerek játszik vele helyettem is. Valamint hülyeség, hogy minden kutyát a házban kell tartani, ha megfelelő háza van, a rövidszőrűeknek sem lesz semmi baja. Azonkívül pedig prímán megfogja az egeret, csúszót, tehát jó házörzőnek is. És téged idézve: "Pont. Mit nem lehet ezen felfogni?"
2021. febr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Spitz keverékem van - 8 kilós, szóval nem az a mini méret.

Benti kutya, de kertes házban élünk, így ha jó idő van, akkor ki is mehet, de többnyire csak ha én is kint vagyok vele, mert mindig ott van, ahol én. Naponta sétálunk, sokszor túrázunk/kirándulunk is, ilyenkor 10 km még semmi neki. Napi séta 1-2-3 óra, de sok mindentől függ. Ha pl. esős annyira nem szívesen sétál, meg én se, ha meg nagyon jól érezzük magunkat, akkor szalad az idő. Jelenleg alap engedelmességet gyakoroljuk.

2021. febr. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!