Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyátok van és mennyit...

Milyen kutyátok van és mennyit foglalkoztok vele napi szinten? Kinti vagy benti?

Figyelt kérdés
Milyen fajta kutyátok van? Mennyit foglalkoztok vele, vagyis mennyit fárasztjátok fizikailag vagy mentálisan? Mennyit sétáltok? Tanítjátok valamire? Kinti vagy benti kutyus?

2021. febr. 26. 10:59
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
100%
Nekem spánielem van. Én személy szerint nagyon sokat foglalkozok vele mert most így a téli időszakban behoztuk, hogy ne egyedül, magányosan töltse ezt az időszakot így nagyon hozzánk nőtt és ragaszkodó lett(10 hónapos tavaly nyáron hoztuk). Nagyon sok időt szánok a tanítására mivel egy nagyon okos kutya. Igaz makacs a spániel de ezt neveléssel könnyen meg lehet oldani. Tanulékony mert elmondtam neki 3x egy feladatot es megjegyezte. Általában egy nap 1x megyünk ki vele. 30/45/60 percre attól függ. De van olyan nap hogy nem visszük ki de kint te a kertbe akkor is kiengedjük. Viszont ha nm visszük ki 2-3 nap után igényli. Most én a bang-re tanítom mert igazából már mindent tud amit én ismerek hogy meg tud tanulni. Most jelenleg kinti-benti kutyus vagyis amikor iskolában vagyunk kint van amikor hazajövünk bent van és persze bent is alszik. Mivel ez az első tele nem akartuk szegényt egyedül kint hagyni. Egyébként a mérete nem olyan túl nagy 12 kg és 10 hónapos.
2021. febr. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Akitám van, benti kutya. Reggel kb. 45 percet sétálunk, dél körül fél órát, este pedig 1.5 órát. Séta közben gyakorlunk, vagy ha nem, akkor otthon kb. 15-20 percet. Emellett járunk heti 1x kutyasuliba is, illetve heti 1x agilityzünk.
2021. febr. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Anno menhelyi, labi-németjuhász keverékem volt, kiskorától kezdve heti 1x kutyaovi, majd -suli.

Hidegben mindig benn volt - nem is sűrűn járt ki, maximum elvégezni a dolgát, meg néha a hóban játszottunk -, nyaranta meg kint is, benn is.

Naponta 2x séta (munka előtt csak 20-30 perc, de délután min. 1,5-2 óra), hétvégente jóidőben sokat kirándultunk, vagy játszottunk a szabadban.


Aztán sajnos beteg lett - elég fiatalon, rosszindulatú daganat -, de az állatorvossal karöltve amit tudtunk, megtettünk érte, így is négy évvel túlélte "önmagát" :)

De ahogy haladt előre a betegsége, egyre fáradékonyabb lett, szívesebben feküdt, mint mozgott (a séták napi 15-20 percre redukálódtak, mert ennyit bírt megtenni fájdalmak nélkül).


Folyamatosan vittem kontrollra, minden szükséges gyógyszert kiváltottam, változtattam az étkezésén, és nem számított, mennyibe kerül (néhányszor előfordult, hogy egy ideig párizsis zsemlén éltem).

Végül nem kellett altatni, elment magától.


Most nincs kutyánk - a párommal egy ideig még albérletben élünk -, de vizslát szeretnénk.

2021. febr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!