Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vidéken, sok helyen miért...

Vidéken, sok helyen miért "fogyó eszköz" a kutya?Arrafelé miért ismeretlen a felelõs állattartás?

Figyelt kérdés
2021. márc. 4. 08:40
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
18%
Vidéken nem fogyóeszköz a kutya, csak ott inkább arra használják amire ki lett tenyésztve.
2021. márc. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
75%

Én falusiként inkább a macskára szoktam hallani ezt, hogy "fogyóeszköz"...

A kutya inkább "házőrző".... amíg élek, nem fogom megérteni hogy hogy tudna őrizni bármit is egy alultáplált beteges állat akit kicsesztek a kert végébe fél méteres kötélre.

Egyszerűen nem értem ebben a logikát én se. Mármint aki szadista és megkínozza, azt mélységesen elítélem, de könnyű belátni hogy azért kínozta meg mert szadista. A szaporítókat mélyen elítélem, de könnyű belátni hogy az olcsó haszon reményében tették. Ezt viszont képtelen vagyok megérteni, hogy minek visz haza valaki egy állatot, hogy aztán kikösse egy láncra és soha többé rá se nézzen. Ez valami next level elmebetegség.


Városban legalább lakásba csak* az visz haza kutyát, aki tényleg kedveli/szereti, és szeretné jól tartani.

(*: nyilván nem kizárólag, de nagyobb eséllyel)

2021. márc. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
90%

12! Általában a buta, aluliskolázott, csóró emberek szoktak így csinálni.


Nekem hiába van 2 kutya a kertben, van kamerarendszer, riasztó a távfelügyeletre, nem a kutyától várom el, hogy védje meg az értékeimet. Ennek ellenére nyilván leszaggatják a gatyát arról aki bejön, de szerencsére az ásásban is tudnak segíteni.


Normális ember ma már ìgy védi meg az otthonát.

2021. márc. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
98%
Vidéken is vannak olyanok, akik élnek- halnak a kutyájukért és teljes értékű családtagok. Városban is vannak felelőtlen állattartók és szaporítók is. Nem kell álltalánosítani :)
2021. márc. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
91%
Az általánosítás, na az lehetne fogyóeszköz. Városban is, és falun is lehet putri módon kutyát tartani
2021. márc. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
2%

HOL A VÁLASZOM???


Moderátor?

2021. márc. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
83%
Macska is fogyóeszköz, sőt inkább, mint a kutya. Abban igazuk van, hogy mindkettő szapora állat, és bár szeretem őket, túl sok van belőlük.
2021. márc. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
94%
Ezért ivartalaníttat a felelős gazdi.
2021. márc. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
80%

Mi egy telepen lakunk max. 100an vagyunk így összesen az egész telepen.

Az egyik szomszédnak a kert aljába 2 kutya (bull tipusu) van 3m-es láncon.

A másik szomszéd 3×3-as kennelben tartja az óriás testű kutyáját, heti 1×-2× max. 1 órás sétával.

Még van 2 szomszéd akiknek kizárólag a kertben van a kutya, azok közül az egyik szokott velük játszani.

De a láncon tartott kutyákon kívűl mindenki viszi orvoshoz a kutyáját.

Persze, ivartalanítani itt még "nem szokás".

Egyedül az én kutyám van ivartalanítva, házban tartva, stb.


Tőlünk 5 percre van egy telep, ott 2 kutya 1m-es láncon van, 1 kutya egy kis kertbe szaladgál, de viszont ott van egy idős néni, neki shih tzu kutyája van, ő napi 2× sétáltatja, ivartalanítva van, stb.


Tőlünk 2 percre újabb telep, ott 1 bull tipusu láncon, 1-2 önsétáltato német juhász, 2 másik kutya kertbe zárva.


Tőlünk 10 percre újabb telep, ahol annyira önsétáltató kutyák vannak, hogy percenként látsz egyet és szinte mind támad.


Ennyi :)

2021. márc. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
91%

Hány ilyen kérdést írnak ki ezen az oldalon? Mintha a vidékiek mind szívtelen állatkínzók lennének, sőt több kérdéstől már az is felmerült bennem, hogy úgy érzik, hogy minden vidékinek ez a normális, és nem fogják fel, hogy ez rossz.


Ez a felfogás országos probléma. Annyi a különbség, hogy míg vidéken több mód van állatot tartani, mert többek között ott van az udvar, egy panellakásban nem tudod kizárni (persze hallottam olyanról, aki a teraszán tartotta a kutyát). Szóval, aki panelban/társasházban lakik, és nem akarja beengedni a kutyát az nem tart. De attól még lehet ugyanolyan felfogása, mint a vidéki állatkínzóknak.

Sőt vidéken is vannak felelősségteljes állattartók, akik jól tartják az állataikat.


Egyébként mi számít vidéknek? Én már Szeged (pedig az sem kisváros) belvárosában is láttam láncon nagytestű kutyát, de gondolom Budapesten is előfordul, ha van rá lehetőség.

2021. márc. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!