Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vidéken, sok helyen miért...

Vidéken, sok helyen miért "fogyó eszköz" a kutya?Arrafelé miért ismeretlen a felelõs állattartás?

Figyelt kérdés
2021. márc. 4. 08:40
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
36%

Miért, az "felelős állattartás", hogy túltenyésztett, turcsi orrú fajtákat kell szap...bocsánat, "TENYÉSZTENI", mert azt veszik sokan 500+ -ért? Vagy amikor munkakutyák, főleg nagytestűek és mozgékonyak élnek egy panellakásba zárva napi 10 órában?


Egy...senki.

2021. márc. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
31%
Nagyon provokatív ez a kérdés...
2021. márc. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
83%

Azért az gondolom, nem ismeretlen senkinek, hogy vannak hirhedtebb térségek, települések. Néhány menhely, állatvédő egyesület, fajtamentés oldalára érdemes felnézni, akinek ez újdonság, hogy honnan mentenek gyakran, hol van sok önsétáltató kutya.

Az én korosztályom és a fiatalabbak már tudatosabbak, de pl. 83 éves nagymamám sem értette, miért szóltam rá, hogy ne etesse steviás sütivel a kutyámat. (mondjuk a stevia még nem öl, csak hasmenést csinál, de akkor is)

2021. márc. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
59%
23! Nekem a nagyim is tudatos volt, valamiért egyértelmű volt neki, hogy normális kajával eteti a kutyát. Mert így látta a dédnagymamámtól is. Hiába lakott falun, náluk pl az "ő idejükben is" családtagként tartották a kutyát.
2021. márc. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
43%
Gondolom, ez is térségtől függ. Én, 2 generációval később már tudatosabb vagyok, mint ők voltak.
2021. márc. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
37%

#24

Nálunk meg pl. pont ezzel volt a gond.

A nagymamám "tudatosan" etette a kutyát olyan maradékokkal, amik nem lettek volna neki valók, mert ezt látta az anyukájától. Elmondása szerint a kutya családtag, tehát értelemszerűen ugyanazt eszi amit a család. Akkor is, ha ez olyan étel ami embernek oké, de kutyának nem.

2021. márc. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
42%
Jóóó, nálunk nem így volt, mamám külön főzött a kutyának, jóban volt egy hentessel és mindig onnan vette/kapta a husikat. Beletett mellé répát is. Aztán egy idő után szólt nekem, hogy rendeljem neki a tápot.
2021. márc. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
71%

En is falun lakom, a kutyusom az udvaron van, estere telen ha hideg van akkor beengedem. Itt a mi falunkban ha azt vesszuk annyi a kutya mint amennyi a haz. Nagyon keves haznal nincs kutya, de van akinel van 2 akar 3 is.

Lancra kikotve azert mar nem latni kutyakat szerencsere, es az oreg bacsikak is mar kutyatapot vesznek (nem mint regen).

En szemely szerint minden nap kiviszem a kutyam setalni, de tenyleg ezt most komolyan mondom, osszesen kb 10en vagyunk a faluban akik kutyat setaltatnak (marmint napi szinten). Ez eleg rossz szazalek. Ha azt veszzuk 2000 kutya van a faluban.

Kutyaszar az bizony van minde hol, mert sok kutya kiszokik. A masik problema pedig AZ, hogy ha kiszokik a kutya aki nincs szocializalodva, az ratamadhat (es ez gyakori) a kutyat setaltatora.

Sokan a kutyat bevagjak az udvarra, es ennyi.

Es vannak akik nem viszik ugyan setalni a kutyat, de azert az udvaron jatszanak vele.

Es en is eszrevettem, hogy engemet sokan emiatt hulyenek neznek, mert en meg beszelek is a kutyushoz neha:)

2021. márc. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:
82%

Sajnos van néhány feladatkör amiben tényleg fogyóeszköz a kutya. Ezt felénk a hajtókutyákra mondják. Általában akinek van és használja, nagyon megbecsüli őket, de még is megesik, hogy egyet egyet elkap a vaddisznó munka közben. Viszont láttam már 30+os családapát órákig sírni, miután rongyba csavarva ölben hozta le a kutyáját. Érdemes belegondolni hogy ahol veszélyes munkája van a kutyának ott sajnos van ilyen, számolni kell vele. Ha felelősen is tartják, van "munkabaleset". Én főleg ilyenkor hallottam hogy "fogyóeszköz".

Persze ez csak egy kis szelet, de gondoltam, inkább legyen erről is egy kis gondolat.


Emellett a felelős állattartásról egyet értek elég sokmindenkivel ;)


A kérdés kicsit provokatív és nem kicsit általánosító, de ha sokszor hallottad, vagy elsőre felhúzott a gondolata, megértem.

2021. márc. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

#26-o válaszomra miért kaptam ennyi lepontozást?

Azt ugye olvastátok, hogy ezt nem én csináltam, és nem az én véleményem az ami a válaszomban van??

2021. márc. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!