Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy reagálnátok, ha valaki...

Hogy reagálnátok, ha valaki belétek kötne, hogy miért nincs a kutyán szájkosár?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves németjuhászom. Ma sétáltattam az utcán (a 4 m széles járda szélén), amikor egy család kilépett a kapunk. Mint írtam több méter távolság volt köztünk. A kutyám jól van nevelve, nem támad, nem ugat és nem agresszív (csak ha területére lépnek, ami az udvarom). Még csak arra sem fordította a fejét, amerre a család volt, mire a 8-10 éves kislány megrémült és visítani kezdett, hogy mekkora kutya. Mi haladtunk közben persze, de erre utánam kiáltott az apja, hogy álljak meg. Nem akartam megállni, de aztán odajött. Elkezdte, hogy miért nincs a kutyán szájkosár, mert a lánya fél a kutyáktól. Mondtam neki, hogy sajnálom, én erről nem tehetek. A kutyának meg nem kell szájkosár, mert semmi nem kötelez engem erre és a kutyám nem agresszív, így szüksége sincs rá.

Elkezdett ott velem veszekedni, hogy akkor is gondoljak a gyerekekre meg ilyenek. És egyszer csak elkezdett a kutya felé közeledni azzal, hogy akkor fogjam még rövidebbre (a kutya láb mellett ment, rövid pórázon, de a póráz állítható és lehetett volna még 2 lyukat állítani rajta) vagy ha nem, majd ő. Na itt ment fel nagyon a cukrom és mondtam hogy nem felelek a kutyáért, ha hozzá nyúl, mire gyorsan meghátrált és fenyegetőzött meg káromkodott, a felesége dettó.

Nem álltam többet, tovább mentem, hagytam hogy káráljanak.

Ti ilyen esetben mit tennétek? Jó eséllyel fogok majd még velük találkozni, nem rég költöztek a környékre.



2021. márc. 6. 13:40
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:

5

Jaj,igen, ez velem is megkesett már. Sajnos ilyet mindenki kikap magának... Volt olyan is hogy épp a nagydolgát végezte a kutya, a kezemben már ott volt a zacskó, mire jött egy öregasszony, hogy "Az remélem nem lesz ott hagyva?!". Mondtam neki, hogy ha gondolja, nyúljon be és szedje ki a maradékot a fenekéből, mert én azért megvárnám, ameddig végez és ha nem látna, a zacskó elő van készítve. Erre jött minden marhasággal, aztán ott hagytam.

2021. márc. 6. 13:56
 12/49 anonim ***** válasza:
96%

Jajj 2-es, maradtal volna inkabb csendben. A kerdezo kutyaja a leirasbol is jol neveltnek tunik, azonban az a rossz hirem van szamodra, hogy kozteruleten nem kotelezo a szajkosar, csak a poraz :) Akkor lenne kotelezo, ha a kutya veszelyesse lenne nyilvanitva, azonban ez se veletlen, ezek a gazdak addig se foglalkoztak a kutyaval, tehat nem is setaltatnak egyebkent sem.


Ilyen barmok sajnos vannak kerdezo, szerintem is jol reagaltal.

2021. márc. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 A kérdező kommentje:

7

Maximálisan megbízok. És igen, csak pórázon sétáltatom a törvény miatt, de amúgy ott állna láb mellett órák hosszát póráz nélkül is. Köszi a tippet! ;)


Mindenkinek köszönöm az eddigi válaszokat!

2021. márc. 6. 13:59
 14/49 anonim ***** válasza:
95%
Lesajnálón ránézek, és megyek tovább
2021. márc. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
7%
Ha megijed tőle a kislány, akkor a te bajod, felelősen kéne kutyát tartani, idegenként honnan lehet tudni hogy barátságos a kutya? Bármikor támadhat hiszen nem tudom hogy lett nevelve. Próbálkozz meg a másik nézőpontjából is átgondolni.
2021. márc. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 A kérdező kommentje:

15

Én nem csináltam semmit a lánynak, a kutya oda se nézett csak jött mellettem.

És a kutya sem bír szupererővel, hogy 4 m-t megtegyen csak úgy pórázon a lányig.

2021. márc. 6. 14:05
 17/49 anonim ***** válasza:
89%
Amikor kislány voltam, durván megharapott egy kutya, utána persze féltem a kutyáktól évekig, hisztériás rohamot kaptam, ha megláttam egyet, de ez nyilván nem a kutyák és a kutyatartók hibája. Hülye volt a fószer, ne foglalkozz vele.
2021. márc. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
95%
15-ös, teljesen mindegy, hogy barátságos-e a kutya, ha több méterre van és pórázon, akkor hogy támadjon?
2021. márc. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
10%
Számítottam a lepontozásra, mert más véleményen mertem lenni. Innentől nem fejtem ki
2021. márc. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem jól reagáltál, további tennivaló nincs. Közterületen nem kötelező a szájkosár. Most már tudod, hogy a kiscsaj fél a kutyáktól, tehát ha esetleg meglátod őket az utcában, akkor nem mész a közelükbe, illetve odafigyelsz ha a kapujuk előtt mész el. Ez alapvető figyelmesség, én egyébként amikor sétáltatok, akkor amennyire lehet próbálom elkerülni a többi gyalogost, mert soha nem lehet tudni, hogy ki hogy viszonyul a kutyákhoz. És ilyenkor nem segít elkezdeni magyarázni, hogy de hát ez a kutya mennyire szelíd meg milyen cuki, mert nem vagy elfogulatlan, és egyáltalán minek kéne egy vadidegennek promotálni a kutyádat. Ha fél tőle, akkor fél tőle, ez van. Ettől még neked is jogod van a közterületeket használni törvényesen.
2021. márc. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!