Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy reagálnátok, ha valaki...

Hogy reagálnátok, ha valaki belétek kötne, hogy miért nincs a kutyán szájkosár?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves németjuhászom. Ma sétáltattam az utcán (a 4 m széles járda szélén), amikor egy család kilépett a kapunk. Mint írtam több méter távolság volt köztünk. A kutyám jól van nevelve, nem támad, nem ugat és nem agresszív (csak ha területére lépnek, ami az udvarom). Még csak arra sem fordította a fejét, amerre a család volt, mire a 8-10 éves kislány megrémült és visítani kezdett, hogy mekkora kutya. Mi haladtunk közben persze, de erre utánam kiáltott az apja, hogy álljak meg. Nem akartam megállni, de aztán odajött. Elkezdte, hogy miért nincs a kutyán szájkosár, mert a lánya fél a kutyáktól. Mondtam neki, hogy sajnálom, én erről nem tehetek. A kutyának meg nem kell szájkosár, mert semmi nem kötelez engem erre és a kutyám nem agresszív, így szüksége sincs rá.

Elkezdett ott velem veszekedni, hogy akkor is gondoljak a gyerekekre meg ilyenek. És egyszer csak elkezdett a kutya felé közeledni azzal, hogy akkor fogjam még rövidebbre (a kutya láb mellett ment, rövid pórázon, de a póráz állítható és lehetett volna még 2 lyukat állítani rajta) vagy ha nem, majd ő. Na itt ment fel nagyon a cukrom és mondtam hogy nem felelek a kutyáért, ha hozzá nyúl, mire gyorsan meghátrált és fenyegetőzött meg káromkodott, a felesége dettó.

Nem álltam többet, tovább mentem, hagytam hogy káráljanak.

Ti ilyen esetben mit tennétek? Jó eséllyel fogok majd még velük találkozni, nem rég költöztek a környékre.



2021. márc. 6. 13:40
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
91%

Röhögd ki legközelebb.

Baromi szánalmasak voltak.

Amikor elolvastam röhögtem, nem viccelek.

2021. márc. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
17%
Érdekes, hogy nekem játékos kedvű mudim van és még a leghülyébb ember sem kötött még belénk, mert látják a viselkedésén, hogy olyan bumfordi forma, a légynek sem ártana. Szóval a kérdésben szereplő németjuhász igenis csinálhatott valami olyat, amitől megrémülhetett az emberünk. A gazda véleménye itt most irreleváns, itt az a lényeg, hogy külső szemlélő mit lát a kutya viselkedésén.
2021. márc. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:

32

Semmit nem csinált. Mentünk az utcán. Ennyi.

A külső szemlélő 4 méterre volt a kutyától és a kutyát nem is érdekelte a pasas meg a gyermeke.

2021. márc. 23. 21:42
 34/49 anonim ***** válasza:
29%
Kiírtad ezt a kérdéste már több hete, most pedig újra betetted a felkapottak közé. Mit vársz, hogy az emberek istenítsenek téged, meg a kutyádat, a családot meg szidják? Láthatóan aki bármilyen más nézőpontból meri megközelíteni a kérdést vagy nem veled ért egyet az le van pontozva. Mindenkit támadsz, aki nem kezdi el egyből a kutyádat magasztalni, hanem a gyerek és az apja nézőpontját is figyelembe veszi. Láthatóan nem fogadsz el más álláspontot, a vélemények nem érdekelnek, csak megerősítést vársz.Őszintén, ennek mi értelme van?
2021. márc. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 A kérdező kommentje:

Ki franc kérte hogy istenitsen akárki is? Normális vagy, ember?


Azért tettem ki megint mert megismétlődött az incidens.


"Láthatóan aki bármilyen más nézőpontból meri megközelíteni a kérdést vagy nem veled ért egyet az le van pontozva"


Ezúttal velem és egy másik kutyát sétáltató illető el is.


Milyen más nézőpont? Törvény van és kész. Nincs szempont.

Kit támadtam én?

A gyermeknek milyen nézőpontja van? Kerülje el minden kutyás őket mert ő valami oknál fogva fél az állatoktól?

2021. márc. 23. 22:04
 36/49 anonim ***** válasza:
16%

Full irreleváns a kérdés. Kiírtad, mert azt várod, hogy veled együtt itt mindenki szidja az apukát meg a gyerekét. Ha szerinted nincs más nézőpont, csak a törvény, akkor mit vársz a gyakorikérdések online portálon, ha nem külső visszaigazolást? Hogy hirtelen itt terem egy jogász és megmondja a tutit?

Újabb tipikus példa a kisemberek szánalmas vergődésére, hogy a való élet helyett egy online portálon akarja valaki megoldani a gondját. Talán ha a kutyádon kívül màssal is foglalkoznál, nem kérdeznél olyat, hogy milyen más nézőpont létezik, meg hogy a gyereknek milyen nézőpontja lehet. Leírták előttem a család nézőpontját is, de mivel az nem egyezik a tieddel, gondolom el sem jutott a tudatodig.

2021. márc. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 A kérdező kommentje:

36


Nem, nem várom. Nem tudom ez honnan jött le neked...

"kisemberek"?? Miért, te olyan nagy ember vagy?


Ki vergődik, te senkiházi? Hogy beszélsz?


A kutyám ön kívül? Miért, mi bajod a kutyámmal? A gyermek ha fél az nem az én bajom. Tehetek én róla? Emeljék paravánt a kutya elé ha meglátom a lányt vagy mi?

2021. márc. 23. 22:30
 38/49 A kérdező kommentje:

A húgomat például egyszer nagyon csúnyán összeharapta kiskorában egy macska és majdnem ráment a keze.

Ezért rettegett a nagy macskáktól. A szüleink barátja nak 4 macskája is volt. Amikor mentünk hozzájuk, mindig megnyugtattuk a tesómat, hogy ne aggódjon mert nem lesz semmi, nem fogják bántani és ha nem akar akkor ne menjen a közelükbe.

Szerinted azt kellett volna mondjuk az illetőnek hogy "Dobd ki a macskáidat mert megjött a Kovács család és a kicsi fél tőlük?"

2021. márc. 23. 22:35
 39/49 anonim ***** válasza:
74%

36. Aki vergődik, az te vagy. De áruld már el, mit kellett volna csinálnia a kérdezőnek?

Aki fél a kutyától, az kerülje el a kutyákat.

Nyápic kis szerencsétlen csaj, hogy fél a kutyáktól, a szülei nevelésének a hibája. Erről nem a kérdező tehet.

Lehet ilyen pólókat csináltatni, amine "félek a kutyáktól" felirat van. ha olyat vesz fel, majd elkerülik.

2021. márc. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 A kérdező kommentje:

39

Hát valahogy így gondolom én is. Én nem tehetek róla és nem is tudhatom hogy ki járhat az emberek fejében...

2021. márc. 23. 22:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!