Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy reagálnátok, ha valaki...

Hogy reagálnátok, ha valaki belétek kötne, hogy miért nincs a kutyán szájkosár?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves németjuhászom. Ma sétáltattam az utcán (a 4 m széles járda szélén), amikor egy család kilépett a kapunk. Mint írtam több méter távolság volt köztünk. A kutyám jól van nevelve, nem támad, nem ugat és nem agresszív (csak ha területére lépnek, ami az udvarom). Még csak arra sem fordította a fejét, amerre a család volt, mire a 8-10 éves kislány megrémült és visítani kezdett, hogy mekkora kutya. Mi haladtunk közben persze, de erre utánam kiáltott az apja, hogy álljak meg. Nem akartam megállni, de aztán odajött. Elkezdte, hogy miért nincs a kutyán szájkosár, mert a lánya fél a kutyáktól. Mondtam neki, hogy sajnálom, én erről nem tehetek. A kutyának meg nem kell szájkosár, mert semmi nem kötelez engem erre és a kutyám nem agresszív, így szüksége sincs rá.

Elkezdett ott velem veszekedni, hogy akkor is gondoljak a gyerekekre meg ilyenek. És egyszer csak elkezdett a kutya felé közeledni azzal, hogy akkor fogjam még rövidebbre (a kutya láb mellett ment, rövid pórázon, de a póráz állítható és lehetett volna még 2 lyukat állítani rajta) vagy ha nem, majd ő. Na itt ment fel nagyon a cukrom és mondtam hogy nem felelek a kutyáért, ha hozzá nyúl, mire gyorsan meghátrált és fenyegetőzött meg káromkodott, a felesége dettó.

Nem álltam többet, tovább mentem, hagytam hogy káráljanak.

Ti ilyen esetben mit tennétek? Jó eséllyel fogok majd még velük találkozni, nem rég költöztek a környékre.



2021. márc. 6. 13:40
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
42%

Azért tettem ki megint mert megismétlődött az incidens.


És mi volt? Megint téged követed az apuka, ahelyett, hogy a kislányával foglalkozott volna?

2021. márc. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 A kérdező kommentje:

Most a kislány nem volt vele, csak ő. Valószínűleg nem ismert meg a maszk miatt.

Én és a másik személy szembe mentünk egymással és pont ott kereszteztuk egymást a 2 kutyával (neki egy labradorja volt) ahol az ez illető koszállt az autóból (a kapujától nem messze). És belénk kötött, hogy ekkora kutyákon miért nincs szájkosár, mert vannak emberek akik félnek a kutyáktól és akik megijednek tőlük. Mielőtt bármit mondtam volna, a másik kutyás visszaszólt, hogy az ő kutyája karmolni is tud ha arról van szó és a lábait nem fogja levágni.

Elkezdett vele vitázni én csak megjegyeztem neki, hogy nem ő a világ közepe, mire bemenet az udvarra azzal hogy várjunk ott, mert jön azonnal. Én mondtam hogy nincs idegen ehhez, mert már ismerem a pasast, a másik kutyás maradni akart de amikor mondtam hogy megszállott a férfi, tovább sétált. Aztán nem tudom hogy visszament-e az utcára, szerintem maszkért ment be, mert nem volt rajta.

2021. márc. 23. 23:06
 43/49 anonim ***** válasza:
87%

Lehet inkább ő fél a kutyáktól, történhetett valami régebben.


A szájkosár viszont nem kötelező, szóval nem tud mit tenni. Aki meg nagyon fél a kutyáktól, akkor is megijed, ha van rajta szájkosár vagy még-inkább, nem túl bizalom keltő látvány, egyből arra gondolhat, hogy azért van rajta, mert harapós.

2021. márc. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 A kérdező kommentje:
Hát igen... De nem értem miért kell hisztizzen az utcán. Menjen tovább ha fél, nem kell odajöjjön.
2021. márc. 24. 16:54
 45/49 S3pA2 válasza:
88%
teljesen jól reagáltad le talán még annyit lehet tenni hogy megpróbálod oda hívni a kislányt hogy simogassa meg hogy megbizonyosodjon róla hogy tényleg barátságos hátha bejön
2021. márc. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 A kérdező kommentje:

45

Hát megpróbálhatom de ha az apja cirkuszol akkor inkább a hagyom...

2021. márc. 24. 18:29
 47/49 anonim ***** válasza:
84%
Bevallom én is félek ha az utcán vki kutyát sétáltat szájkosár nélkül, pedig én már felnőtt vagyok. Nyilván ismered a kutyádat de a másik nem... amit lerendeztek miatta azt kicsit túlzásnak tartom, én max nagyobb ívben kerülöm az állatot, de nem tenném szóvá, csakis akkor ha a kutya láthatóan izgatott és nem vagy ura a helyzetnek, ahogy elmeséled itt nem ez történt. Sztem majd megszokják a kutyát, látják majd h nem agresszív és elcsitul a dolog.
2021. márc. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nyugodtan magasról sz*rd le, mit pofázik az ilyen seggfej. Mindig voltak, vannak és lesznek állatgyűlölő és kötözködő barmok, akik alig várják, hogy valakinek nekironthassanak, függetlenül attól, hogy igazuk van vagy nincs. Általában olyanokon vezetik le a frusztráltságukat, akiknél nagyobbak, erősebbek, és aki láthatóan megszeppennek tőlük. Gondolom, ha egy agyontetovált, kigyúrt izomember habzó szájó, hörgő masztiffjától ijedne meg a kislány, szép csendben átmennének a másik oldalra. De amikor egy jámbor, álmodozó tekintetű német juhász ballag egy fiatal gazdával, akkor aztán ott teremnek. És az ilyen fórumokon is mindig akad egy olyan megkeseredett koravén figura, mint a kettes, aki ezeknek a pártját fogja. Biztos boldog és teljes élete van.


Ilyen ostoba érvet, hogy a kutyát kell szájkosarazni, mert a kislánya fél tőle! Én meg félek az állatgyűlülő emberektől, őket mégsem tiltják ki sehonnan. Az ilyen emberfajtákat azzal kell lerázni, hogy te a törvény szerint jársz el, a kutyád pórázon van, szájkosár utcán nem kell. Ha valami nem tetszik, hívjon rendőrt, jelentsen fel. Nyilván nem fog, mert tudja, hogy kiröhögnék, és megvárnod sem kötelező. Ha meg valóban a kislányát félti, akkor kerüljenek ki, várjanak meg, amíg távolabb értek.

2021. márc. 25. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező: Nem te vagy a hibás


Továbbá a szülők egy része jobban szereti a lány gyermeket. Ha fiú lett volna, nem lány, akkor az apja egy szót se szólt volna. Durván hangzik, elismerem, de akad elég család ahol a fiú gyermek kevesebb szeretetben és figyelemben részesül a neme miatt.

2021. szept. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!